Mutfak Püf Noktaları Frnda Balk Yapmann Pf Noktalar

gulizgul

gulizgul.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
4.581
9
fırında balık yapmak istiyorum.ama nası yapılacağını bilmiyorum.bilenlerin yardımını bekliyorum artı yanına değişik soslar bileniz varmı çokmu şey istedimmm:9999yerimsenibenyerimseniben

canım fırında hangi balığı yapacaksın hamsi buğlama felanmı?

fırın tepsini yağla canım ama balıkları yıka eğer seviyosanız balığın içine temzizlenmiş yerine yani limon maydonoz soğan varsa domatez koy ben öle yapıyorum hafifte kızarında balık güzel oluyor.

ben levrek ve cuprayı yıkayıp açık olan arasına limon kesip koyuyorum
üstünede 2 dilim soğanı ekliyorum
fırın tepsisine yağlı kağıt koyup
fırına veriyorum (hiç birşey eklemedende direk fırına atabilirsin) çok güzel oluyor tavsiye ederim

genelde balığın yanında sadece salata az isede çorba yaparım
sos değilde küçük tabaklara değişik salata ceşitleri yapabilirsin (roka - havuç,turp - soğan - maydonoz - yeşillik vs.vs ayrı ayrı salata yapabilirsin bunlardan)

canım ben genelde fırın tepsisini yağlayıp ince dilimlenmiş patatesleri tepsiye yerleştiriyorum. sonra levrekleri patateslerin üzerine dizip fırına atıyorum. istersen üzerine ince ince soğan da dilimleyebilirsin.
bu arada tepsiye folyo yerleştirirsen kolayca temizleyiverirsin.

herkesin hosuna giden bir tarif balıgı tereyağı tuz kırmızı biber bir iki dis sarımsak kara biberile bir güzel karıstır tepsinin altına ince bir sekilde rendelenmis domates ve ince ince halka seklinde dogranmıs bir baş soğan ile kaplayın yalnız cok ince bir tabaka olsun üzerine balıkları dizin eger varsa evde defne yaprağı koyup hic su koymadan fırında pisirin üzerine limon sıka bilirsiniz cok lezzetli oluyor tavsiye ederim

canım ben genelde fırın tepsisini yağlayıp ince dilimlenmiş patatesleri tepsiye yerleştiriyorum. sonra levrekleri patateslerin üzerine dizip fırına atıyorum. istersen üzerine ince ince soğan da dilimleyebilirsin.
bu arada tepsiye folyo yerleştirirsen kolayca temizleyiverirsin.

Alüminyum folyo sağlığa son derece zararlıCADIARZU

Bir tarifte benden kaydirigubbakcemile3
Levrek yada çupra için geçerli: balıkların içleri güzelce temizlenip yıkanır...
Ayrı bir kapta 4-5 diş sarımsak iyice ezilir içine yağ kekik ve tuz eklenir. Bu karışım balığın hem içine hemde dışına sürülür. Fırın poşetine balıklar konulur. Poşet 1-2 yerinden delinir. Bu kadar delikafadulden
Deneyin bana dua edeceksiniz eminim :1closedeyes:

herkesin hosuna giden bir tarif balıgı tereyağı tuz kırmızı biber bir iki dis sarımsak kara biberile bir güzel karıstır tepsinin altına ince bir sekilde rendelenmis domates ve ince ince halka seklinde dogranmıs bir baş soğan ile kaplayın yalnız cok ince bir tabaka olsun üzerine balıkları dizin eger varsa evde defne yaprağı koyup hic su koymadan fırında pisirin üzerine limon sıka bilirsiniz cok lezzetli oluyor tavsiye ederim

Ben de böyle yaparım ama tüm malzemeyi fırın poşetine koyar pişiririm çok güzel olur.

X