fondötensiz ve pudrasız bir makyaj

kyfliii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2009
94
0
arkadaşlar bi sorum olucak size şimdi bnm cildim gayet pürüzsüz ve sivilce falan yok.yaz aylarında fondöten falan cildimde çok ağırlık yapıyomuş gibi hissediorum eee fondöten kullanmayınca normal sürdüğünüz pudrada cildimde güzel durmuo :çok üzgünüm: sadece far rimel parlatıcı ve allık kullanıyorum fakat çok çabuk siliniyo terlediğimden dolayı.alnım ve göz altlarım aşırı derecede terleyen bi insanım mafoldumben fondötende falan akar diye kullanamıyorum biraz daha kalıcı olabilmesi için ne yapabilirim :uhm:

Arkadasim makyaj sabitleyicileri var. Bi bak nette istersen kaydirigubbakcemile2

canım cildin pürüzsüzse neden fondöten , pudra kullanıp cildini yoruyorsun ama illa kullanmalıyım dersen kuaforlerde filan makyaj sabitleyici sıkıyorlar hiç bozulma akma olmuyor arastırabilirsin......

hayatım boyunca ne pudra ne de fondoten kullandım.senın de yuzunde bırsey yokmus hayatım neden kullanıyorsunkı? dogal gorunen makyajlar yap sen de

renkli nemlendirici kullanmanı öneririm
göz makyajın için ise far bazı ve waterproof ürünleri tercih et

zaten kullanmıyorum fondöten vede pudra.sadece bunları kullanmadığım içinmi acaba yüzümde makyaj kalmıo diorum mafoldumben o kadar aşırı teriyorum ki vücudumun başka hiçbiyeri yüzüm kadar terlemiyor :sinifsinif: o kdr çok araştırdım ki makyajı terlemeden dolayı yüzümde tutabilecek bi ürün bulamadım

bu renkli nemlendirici nasıl bir şey?
terliyorum yazmışsın nemlendirici kullanırsan daha kötü olucak terle karışıcak

benim cildim cok cok pürüzsüz değil ama dikkat çekcek bi pürüz yok yaz kış yüzüme fondoten pudra sürmem sabun vs kozmetik şeylerde kullanmıyorum cilt dengesini bozduğuna inanıyorum sabah ve aksam ılık suyla yıkıyorum sadece bu şekilde arada parlamasını engellemek için bi krem aldm onu kullanıyorum o kadar gerek yok pürüzsüz cilde zaten amac pürüzleri kapatmak değil i onlarda ?

renkli nemlendirici cliniqueinki çok begeniliyor,göz makyajı bazı olaraksa ben mac paint pot kullanıyorum.bnm cildim çok yaglıdır paint potlar sayesınde göz makyajım bozulmuyor yoksa yarım saatte uçar

makyajını yapmadan once bıraz krem sur ve oyle yap makyajını hem cıldını daha az yıpratır hemde uzun sure dayanır ozellıkle toz farlar cok cabuk uctugu ıcın bu guzel bı kalıcılık yontemı bence

benim cildim cok cok pürüzsüz değil ama dikkat çekcek bi pürüz yok yaz kış yüzüme fondoten pudra sürmem sabun vs kozmetik şeylerde kullanmıyorum cilt dengesini bozduğuna inanıyorum sabah ve aksam ılık suyla yıkıyorum sadece bu şekilde arada parlamasını engellemek için bi krem aldm onu kullanıyorum o kadar gerek yok pürüzsüz cilde zaten amac pürüzleri kapatmak değil i onlarda ?

princess slm, yuzumun parlamasini onlemek icin bi krem aldim onu kullaniyorum demissin ya, acaba kremin adi ne? benim de cildim cok parlar ve bu aralar bu parlamayi onleyen urun arastirmasi yapiyorum da.
yazarsan sevinirim canim.

kyfliiii ben senin yerinde olsam makyaj yapmama yada fondoten sürmem keşke dediğin gibi cildim olsa.ben sivilcelerimi kapıyım diye gereken herşeyi sürüyorum bu sefer yuzum boğuk duruyo hadiiii öle durmasın diye göz, allık derken makyaj yapmış buluyorum kendimi nezaman geçicek bu sivilcelerim yaaaaa

canım kıyamam sana ya sivilce problemi olması kötü tabı, ve fondoten pudra bunları kapatıyor gbi görünsede aslında kapatmıyor dahada çok göze batmasını sağlıyor o yuzden çok abartmayın canım tonıklerınızı sürüp hafif bir allık sürün bırakın kendı halıne kapatıcam derken daha cok göze batmasını sağlamayın derım canım benım

sivilcen felan yoksa eğer cildin pürüzsüzse neden fondoten ve pudra kullanıyorsun cnm cildine zarar veriyorsun hiç yoktan....

ben hiç sürmem ne fondoten nede pudra ne başka bişey....
sadece far kalem bazen rimel kullanıyorum vede allık o kadar :):)

cildini yorma bence canım :):)

canim goz makyajini sabitlemek icin goz kapagina ve altina transaparan pudra sur veya baska bir pudra sadece en acik renk olmali ki ton degisikligi yapmasin bu durumda sadece kalem de ceksen kalici olur akmaz

X