folik asit

pepeninteyzesi

evli mutlu artık çocukluu
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2012
338
2
merhaba hanımlar gebelik hazırlığındayım geçen doktora gittik eşimle folik asit yazdı ama amelyata girecekti günde kaç defa kullanacağımı söylemedi bizde heyecandan unuttuk:KK1: prospektüse baktım günlük 1 tablet (1tane tok)yazıyodu sizler günlük ne kadar kullanıyosunuz acaba şimdiden yorum yapan arkadaşlra teşekkür ederim

Selam...bende kullaniyorum folik asit gunde yarim tablet galiba kiloya gore veriliyor 1 tablet icme demisti doktor bana

ben hamileyim gunde 1 adet alıyorum.
arkadaşım bebek istiyor bayada zayıf kılosu ama oda gunde 1 alıyor.
bence 1 alın :) zararı olmazkı folık asitin.

mrb cnm bnde gebelik öncesi başlamıştım kullanmaya 1 tane tok içiyosun günde sabah öğle akşam farketmio ben yemeğimi yedikten snra alıyorum bitane bol suyla iç

folic plus diye bir ilaç vermişti doktor bana içinde c ve d vitaminleri de var günde 3 tane alıyosun tabiii ben bazen bir tane bazen de hiç alamiyom ama ben baya araştırdım şu an folic asit olarak en çok önerilen ve en çok kullanılan ilaç buymuşşş...siz ne kullanıyorsunuz

ilacın adı folbiol 5mg ya eczacı da bişey demedi doktor yazmamış demek tereddüt ettim 1 tane devam edeyim o zaman

Selam...bende kullaniyorum folik asit gunde yarim tablet galiba kiloya gore veriliyor 1 tablet icme demisti doktor bana

ben hamileyim gunde 1 adet alıyorum.
arkadaşım bebek istiyor bayada zayıf kılosu ama oda gunde 1 alıyor.
bence 1 alın :) zararı olmazkı folık asitin.

Gunde 1 tane alabilirsin fazlasini idrarla atiyosun zaten bi zarari yok

mrb cnm bnde gebelik öncesi başlamıştım kullanmaya 1 tane tok içiyosun günde sabah öğle akşam farketmio ben yemeğimi yedikten snra alıyorum bitane bol suyla iç

yorumlar için teşekkürler hanımlar hamile olanlar sağlıkla kucağına alır inş meleklerini isteyenlere de verir inşallah rabbim
ilaç içimi kiloya göre demişsiniz ya kilom 60 boyum 1.87 günde 1 tane yeter mi dersiniz?

ilacın adı folbiol 5mg ya eczacı da bişey demedi doktor yazmamış demek tereddüt ettim 1 tane devam edeyim o zaman

hamilelik öncesi kullanıyordum hala kullanıyorum aynı ilaçtan günde 1 tane alıyorum.unutmayayım diye gece yatmadan önce içiyorum.
kiloya göre mi veriliyor hiç bilmiyorum ama reçetesiz alınan bir ilaç istersen aile hekimine sorabilirsin.

Son düzenleme:
hamilelik öncesi kullanıyordum hala kullanıyorum aynı ilaçtan günde 1 tane alıyorum.unutmayayım diye gece yatmadan önce içiyorum.
kiloya göre mi veriliyor hiç bilmiyorum ama reçetesiz alınan bir ilaç istersen aile hekimine sorabilirsin.

evet 1.5 tl gibi cüzzi bi fiyata aldım doktor yzmıştı eczacı işlem yaparsam 3.5 tl filan oluyo dedi nakit aldık bizde:KK1: valla üstte yazn arkadş demiş kiloya göre vermiş doktoru bende yeni öğrendim

evet 1.5 tl gibi cüzzi bi fiyata aldım doktor yzmıştı eczacı işlem yaparsam 3.5 tl filan oluyo dedi nakit aldık bizde:KK1: valla üstte yazn arkadş demiş kiloya göre vermiş doktoru bende yeni öğrendim

kansızlık durumunda belki değişebilir:44:,kan testi yaptırdıysan hepsi çıkıyor zaten.
doktor aksini söylemediyse 1 den fazla alma.

aa şaşırdım şimdi benim folik asit 18tl....bir ay yetiyooo...ama doktor onu verdiiii ona devam ederim

gebelik istediğimizden doktorum banada folık plus yazdı günde 3 tane tok karnına alıyorum...bakalım ne kadar etkili olacakk....2. kutuyu kullanıyorum...

X