Folik asit kullananlar ?

ecenazx

Kün Fe Yekün 🕊
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
1.214
356
24
Hayatımda hiç folik asit kullanmadım doktor önerisi olmadan folik asit aldım bir ay kullandım 5 mg yararından ziyade zararı olur mu cunku tavsiye olmadan kullandım bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

Hayatımda hiç folik asit kullanmadım doktor önerisi olmadan folik asit aldım bir ay kullandım 5 mg yararından ziyade zararı olur mu cunku tavsiye olmadan kullandım bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler
Bende hamile kalmadan önce kullandim 1 ay sonrasında hamilelik oldu yani hamilelik planlıyorsaniz zaten doktorlar öneriyor. Zararı olacağını düşünmüyorum içinde birsuru vitaminde var

Tüm doktorlar veriyor hamile kalmayı düşündüğün andan itibaren yada bir anda kaldın ondan sonra 3 ay bitene kadar düzenli kullanıyorsun. Ki bizlerin zekasını bile geliştiyor😂😂

Bende hamile kalmadan önce kullandim 1 ay sonrasında hamilelik oldu yani hamilelik planlıyorsaniz zaten doktorlar öneriyor. Zararı olacağını düşünmüyorum içinde birsuru vitaminde var
Siz doktor önerisi olarak mi kullandınız

Tüm doktorlar veriyor hamile kalmayı düşündüğün andan itibaren yada bir anda kaldın ondan sonra 3 ay bitene kadar düzenli kullanıyorsun. Ki bizlerin zekasını bile geliştiyor😂😂
Peki değerlere bakılıp mi veriliyor yoksa doktor bakmadan kullan mi diyor

Gebeliğim çok erken fark edildiği için folik asit kullanıyorum. Günde 1 kere tok karna. 3 gün oldu kullanalı. 1 haftadır hamileliğimi biliyorum 2 gündür zımba gibiyim etkisi süper bence 😂

Bende kullanıyorum canım hatta benimki folik sit + B12 +biotin karışımlı bir hap esimle beraber içiyoruz
İlk hamileligimde doktorum elenetal tablet önermişti özel almak istersen tavsiye edebilirim

Ben h

Ben her gün 5 mg kullandım fazla mi sizce bir zararı olur mu ?

Hayır ama sanırım yanlış bir takviye kullandınız. Gebeler için üretilen ürünlerde 400 mikrogram bulunuyor diye biliyorum. Evet 5mg eksiklik durumunda verilir. Ama bir zararı da olmaz b vitamini alt tarafı.

Bana doktorum gebelik öncesi bu ürünü vermişti.tahlil yapmadan verdi.

Hayır ama sanırım yanlış bir takviye kullandınız. Gebeler için üretilen ürünlerde 400 mikrogram bulunuyor diye biliyorum. Evet 5mg eksiklik durumunda verilir. Ama bir zararı da olmaz b vitamini alt tarafı.
image.jpg

Eczaci bundan verdi ya

Eczacı size yanlış ürün önermiş. Bu ürün folik asit eksikliğinde kullanılır.
Günlük doz 400mcg normalde. Eksiklik olmaması durumunda sadece gebeliğe hazırlık için kullanılan miktardır 400mcg. Tahlil yapmadan verilebilir.
Siz fazla doz almışsınız ama zararı yok.maksimum bir kutu içmişsinizdir zaten alt tarafı vitamin ne olacak.

Günlük doz 400 mcg diye biliyorum ben. Aklınıza çok takıldıysa doktor önerisiyle kullanın bence 🌸

Eczacı size yanlış ürün önermiş. Bu ürün folik asit eksikliğinde kullanılır.
Günlük doz 400mcg normalde. Eksiklik olmaması durumunda sadece gebeliğe hazırlık için kullanılan miktardır 400mcg. Tahlil yapmadan verilebilir.
Siz fazla doz almışsınız ama zararı yok.maksimum bir kutu içmişsinizdir zaten alt tarafı vitamin ne olacak.
Hani herseyin fazlası zarar ya bide ben tavsiye olmadan kullandım bir de yanlış vermiş dediğiniz gibi o yüzden bi tedirgin oldum sonucta kafama göre ve ilk defa kullandığım bir sey o yüzden sordum vücutta başka bir şeye zarar verir mi diye cunku hayatımda hiç kullanmadım

Hayır öyle değil. Gebelik düşünenlere ve gebelere 400mcg verilir.
Tahlil yapılıp eksikliği tespit edilenlere 5mg verilir.
Bana iste tahlil yapılmadan bu verildi sacmalik ya sinirlendim suan o eczacıya neye dayanarak 5 mg verdi acaba manyak midir nedir biliyor halbuki hamile olmadığımı

X