Folik asit hakkında yardım

suyesili1

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2023
235
92
Merhaba kizlar 8 aylık evliyim evliliğim 3.aylikken planlı gebelik düşündugumuz için folik asit içtim 3 ay kullandım gebelik oluşmadı gebelik planımız devam ediyor bir gebenin günlüğünden folik asit aldım tekrar folik asit de başlamadan zararı olur mu doktora gidip değerim bakılması gerekir mi bir de folik asit faydasını gorenleriniz var mı

Folik asitin zararı yok, gebelik düşünüyorsanız kullanın. Ben gebe kalmadan 3 ay önce kullanmaya başlamıştım.

İnternette vücutta depolanmıyor fazlası idrarla atılıyor diyor, ama benim doktorum her şeyin fazlası zarar 3 ay kullanıp gebelik olmazsa ara vericez demişti. 3 ay kullanıp sonra mı denemeliyim demiştim hayır gebeliğin başlarında kullanıyor olmak yeterli dedi. Ben de folik asite başladım 1 hafta sonra da bebik denemeye başladık bakalım. zaten 3-4 ay sürüyor tutturmak genelde :)

Doktorum da elenatal önerdi hatta bende kullandım 3 ay ilk planladigimizda dedim sorun olmaz dedi ama emin olamadım bu arada doktorum önerdi ile bunu karşılaştırdım folik asit oranı aynı B12 ve B6 içeriyor ama bu kullancak olduğumda iyot var onu anlayamadım eşimde sperm sorunum var gebe kalirmiyim bilmiyorum jelle kullanmayı planlıyorum en iyisi kullanmaya başlayın ben teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…