Aile Planlaması Folik asit gerekli midir ? Marka öneriniz var mı ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

cadiiiiii

Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2021
47
25
34
Merhabalar uzun zamandır folik asit araştırıyorum . Bazı doktorlar folik asiti ek gıda olarak almanın doğru olmadığını söylüyor . Her şeyi doğal sebzelerden tahıllardan meyvelerden almak gerektiğini söylüyor . Bazıları ise ek takviyenin şart olduğunu söylüyor . Sizce nasıl olmalı ? Kullandığınız önerebileceğiniz kaliteli bir folik asit var mı ?

Eger beslenme düzeniniz yoksa takviye almalısiniz mutlaka. Ben folidays kullanıyordm içinde iyot d vitamini b6-b12 vitamini de vardı

Yani aslında çoğu doktor ozellkle gebelik düşünmeden 2 ay önce kullanılmasını önerir. Ozellkle ben gebelik oluştuğunda düşük yapmıştım tahlil sonuçlarında çok fazla vitamin eksikligim çıkmıştı. Folik asit düşük riskini falan azaltiyo diye duydum. Çocuk gelişimi içinde önemliymiş sanırım. Gebyfol diye bir marka kullandım ben. Faydasını da gördüm.

Bence riske atmayın özellikle 4. 5. Haftada bebeğin gelişimi için önemliymiş. Doktorlar gebe kalmadan önce kullanmamızı istiyor çünkü ilk haftalarda genelde çok önemli. Bebekte Spida Bifina olmaması için genelde kullandiriliyor
Ben folidays kullanıyorum doktorum vermişti

Gebelik öncesi içinmi.
Gebeliktemi.
Sağlığınız içinmi.
Hangisi için kullanacaksınız.

Doktorum folik asite gerek yok dedi . Ferula Femin diye bir ilaç verdi . O da çok pahalı 500 TL . Bunu kullan dedi ama fiyatının o kadar pahalı okuduğunu bilmiyordum

Ben folic-1, diofol, inofolic combo kullandım hamile kalmadan önceleri. Hamile kaldığımda folidoce verdi doktorum. Bence dışardan takviye ile alınması gerekli yediğimiz yiyeceklere baktığımızda günlük dozu karşılamıyor

Folik asiti gıdalardan yeterince alamazsınız. Hergün 1 kilo ıspanak yemeniz lazım mesela 400 mikrogram folik asit almak için. Hergün 600-700 gram ceviz yemeniz lazım .. bu da mümkün değil. Doktorunuz hangi markayı önerirse onu kullanın..ayrıca doğak sebze meyve mi kaldı? Hepsi hormonlu suni gübreli ilaçlı. Folik asit bebeğinizin beyin ve omurlik sisteminin sağlıklı olmasını sağlar.

Regenesis max kullanıyorum, çevremdeki tüm gebeler bunu kullanıyor tesadüf mü bilmiyorum içinde omega olduğu için ayrıca almıyorum bu sebeple devam ettim

Doktorum folik asite gerek yok dedi . Ferula Femin diye bir ilaç verdi . O da çok pahalı 500 TL . Bunu kullan dedi ama fiyatının o kadar pahalı okuduğunu bilmiyordum
Her doktorun yeteneği farklı. Ne demek gerek yok. Folik asit bebek için olduğu kadar senin içinde önemli. B12 ve folik kullandım ben heö g.öncesi hem gebelikde. Dedikleri gibi yediklerinden alman imkansız. Saç içinde çok faydalı folik asit. Kan hapı içinde.de vardi.gyno ferro sanol çok iyi bir hap

Bu marka beyin gelişimi için övülüyor mu
Tüm hamileler günlük folic asid 400 mg olarak alması gerekir. İyisi kötüsü yok. Folic asid tek başına beyin ve vücud gelişimi için yeterli değil omega 3, folic ve diğer vitaminleri ben tek tek almamak için hepsinin tek hapta toplanmış halini aldım tercih sizin tabi doktorunuza da danışın folidays alanlar ek olarak diğer takviyeleride alıyor diye biliyorum.

Solgar folat kullanıyorum içerisinde 50 adet olanı. Eczaneler de pahalı olduğu için Trendyoldan daha uyguna almıştım 3 ay kullanıp bıraktım gebelik oluşmadığı için çünkü fazla kullanmakta zararlymıs 7 aylık evliyim henüz gebelik olmadı. Solgarın folat olanını tavsiye ederim folik asit değil folat öneriliyor.

Ilk cocugumda folbiol kullandım kullandigim ay kutu bitmeden hamile kaldım simdi ikinciye niyetlendik 3 aydir kullanıyorum henüz ses seda yok

Gebelik düşünüyprsan muhakkak kullanmalısın canım hangi doktora gittiysem hep başla dediler b3nde onları dinleyip başladım hamile kalma sürecin sıkıntılıydı bu yüzden başka başka doktorlara da gidiyordum kayıplarım felan oldu dua edin prensesimiz sağlıkla gelsin ablaları marka olarak ta folbiol kullandım ben

Doğru söylüyorsun canım şimdi kullanıyorum . Bakalım Allah bu Kandil hürmetine bir bebiş nasip eder insallah çok istiyorum bana da dua edin Allah sizin de bebişinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…