Folidoce Folik Asit Kullananlar

duysuyu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2011
43
0
Merhabalar,

Folidoce Folik asit ilacı kullanan arkadaşlar yorumlarınız alabilir miyim?

Ne kadar süreli kullandınız ve doğumdan sonra ne kadar süre ile devam ettiniz.

Şimdiden teşekkürler

Ben bu ilaca başladım. 8 gündür içiyorum işin ilginç yanı 8 gündür falanda gece hiç mi hiç uyuyamıyorum. Sabaha kadar dolanıyorum. Yine uyuyamadım ve kalktım birden aklıma acaba bu ilaç mı yapıyor bu etkiyi dedim internetten baktım fakat bir şey bulamadım...Benim gibi yan etki gören varmı acaba...Bu arada 10 haftalık hamileyim ve geceleri hiçmi hiç uyuyamıyorum

evet benımde cok uykumu kaçırmuştı folibol dıye bır ılaçtı ılk gunler feleketı ama sımdı normale dondu

merhaba kızlar 4 haftalık hamileyim doktor folıdoce adlı bir hap yazdı onu eczanelerde bulamadım tekrar aradım doktoru bu defa elevıt pronental yada folıc plus al dedi hangisi iyi sizce bilgilendirin beni lütfen

elevıt daha ıı cünkü folık plusta sadece folık asıt kalsıyum ve d vıtamını var elevıtte folık asıt artı bırcok vıtamın folıkplus günde 3 kez ıcılıyor elevıt 1 kez hamılelık boyunca ıcılıyor elevıt hatta emzırırken bıle ıcen var follık asıdı genelde hamıleleıgın ılk 3 ayında önerıyorlar

bende yaklaşık bir aydır folbiol kullanıyorum hamile değilim öncesinden başladım ve gece uykusuzluk yapıyo banada uzun bi süre dalamıyorum uykuya ilk başlarda daha kötüydü de şimdi alıştı vücudum sanırım yani kısacası uykusuzluk yapıyo bu ilaç ...

ben esimle birlikte hamıle kalmaya yardımcı olan bir ılac vardı folık asıt ıcerıyor erkekler ıcın olanında da cınko ve bır cok vıtamın vardı 5 ay dır kullanıyoruz bılmıyorum bır etkısı oluyor mudur. cunku hala bebıs yok :KK43:

Merhabalar,

Folidoce Folik asit ilacı kullanan arkadaşlar yorumlarınız alabilir miyim?

Ne kadar süreli kullandınız ve doğumdan sonra ne kadar süre ile devam ettiniz.

Şimdiden teşekkürler

bende folıdoce kullandım 1 hafta yaklaşık hamilelik öncesi için bende kabızlık ayrıca ağız kuruluğu yaptı buna bağlı olarak galiba tuhaf bi ağız kokusu vardı.ilacı bıraktım 1 haftadır kullanmıyorum ağız kokumda gitti kabızlığımda ilaçtan sanırım. başka folik asit kullanmaya da korkuyorum çünkü kabız olmamam lazım..

ben esimle birlikte hamıle kalmaya yardımcı olan bir ılac vardı folık asıt ıcerıyor erkekler ıcın olanında da cınko ve bır cok vıtamın vardı 5 ay dır kullanıyoruz bılmıyorum bır etkısı oluyor mudur. cunku hala bebıs yok :KK43:

canım eşine doktor mu önerdi ilacı? hangi aşamadan sonra başladınız yani kaç ay olmadı da doktora gittiniz bu durum için?ilacın adını burdan yazman uygun değilse özelime yazabilir misin?ben folik asit kullanıyorum ama eşim için bir öneride bulunmadı doktor.

Yaklaşık dört beş aydır kullanıyorum bu ilacı hiç bir yan etkisi olmadı bana. Diğer folik asitleri de inceledim ama bu b12 katkısı dolayısıyla en faydalısı gibi geldi bana. B12 içeren başka bi ilaç daha var ama günde 3 kez almak gerekiyormuş o bana uymaz...

Ben bu ilaca başladım. 8 gündür içiyorum işin ilginç yanı 8 gündür falanda gece hiç mi hiç uyuyamıyorum. Sabaha kadar dolanıyorum. Yine uyuyamadım ve kalktım birden aklıma acaba bu ilaç mı yapıyor bu etkiyi dedim internetten baktım fakat bir şey bulamadım...Benim gibi yan etki gören varmı acaba...Bu arada 10 haftalık hamileyim ve geceleri hiçmi hiç uyuyamıyorum

bende folbiol kullanıyorum. geceleri uyanıyorum sürekli bide gaz sancısı oluyor.

2 aydır kullanıyorum folik asit hiç yan etkisini görmedim hamilelik öncesi başladım bu ay ilk denememizi yaptık bakalım .

Merhana,hanimlar folic asid plus d vitamini gunde bir,defa mi iciliyor? bir bilginiz,var,mi?

canım bildiğim kadarıyla plus olan,d vitamini ve calsiyum da olandı.bi ara ben de kullandım,günde üç tabletti,hepsini tek seferde de atabiliyordun yanlış hatırlamıyorsam.prospektüsünü okumadın mı orda da yazıyordur kullanılışı.ben de dün folidac olanını aldım ondan günde bi tane atılıyor.yardımcı olabilmişimdir umarım.

Cokk teskkr ederimmm cnm..yarin folic olani alayim ozamn o daha mantikli..gunde uc tane uzun sure kullanmak zor olur..

Folidoce u hamile kalmadan 3 ay oncesinde basladim doktorun tavsiyesiyle. Hamileligimin 5. Yada 6. Ayina kadar dr devam diyene kadar kullandim. Simdi gyno ferro sanol kullandirtiyo( icinde demir, folik asit ve b12 olan bi ilac). Doguma kadar devam edeckmisim. Folidoce un hicbir yan etkisi yok, en azindan ben yasamadim ki bunyem cok hassastir. icin rahat olsun.

folidoce kullanan arkadaşlar ilacı aç mı tok mu içiyordunuz? eczanede tok dedi ama prospektüsünde yemeklerden önce yazıyor. kafam karıştı

bende folibol kullanıyorum 1.5 aylık gebeyim yaa hiç uyyamıyorum bse anlamdım vallahi :)

folidoce kullanan arkadaşlar ilacı aç mı tok mu içiyordunuz? eczanede tok dedi ama prospektüsünde yemeklerden önce yazıyor. kafam karıştı

Güzel soru aynı olaya benim de kafam takıldı ama ben eczacıyı dinledim tok karnına içiyorum

folidoce bende kullandım ve hiç bir yan etkisi olması 8 ile 9 da başlamıştım 12. haftama gelince de doktorum elevit pronatal verdi onu gebelik boyunca ve doğumdan sonra da kullancağım..

X