folic asit kullananlar...

bence içmelisin ama doktor tavsiyesi önemli..
bu arada bu ilaç bendede diğer arkadaşlar gibi kabızlık yaptı:KK43:

bende bebek kararı aldıktan sonra başladın folbiole.
2 yıl oldu bebe yok ortada:KK1:hala kullanıyorum.:KK9:

kardelennnnnnnnnnnnnnnnnnn posta kutun dolu sil canım..peşinde koşuyorum valla...mesaj atacam atamıyorum....:nazar::84::84::84::84::84::84::84::84::84::84:

folıc asiti doktor tavsiyesindemi almalı bizde bebek yapmaya karar verdik 1 ay denedik ama olmadı ne dersiniz

folıc asiti doktor tavsiyesindemi almalı bizde bebek yapmaya karar verdik 1 ay denedik ama olmadı ne dersiniz

bebek düşünen kişilerin 3 ay öncesinden almasının önemli olduunu söylüor doktorlar zaten eğer gebelik istiyorsan hem gerekli testleri yaptırırsın hemde doktorun sana folic asit yazar içersin

teşekkürler yakın zamanda doktora gidicem inşallah böyle bişi olduğunu yeni öğrendim doktora gitsem ne diycemki diye düşünüyodum ama meğer çoğu kişi çocuk yapmaya karar verdik die gidiyomuş:)

bende folbiol kullanıyorum.hergün bir tane iç dedi doktorum.3 ay önce başladım.doktora gittim bebk istiyorum dedim.o zaman başlattı.ama bazı kişiler folik asitin hamile kalmayı kolaylaştırdığını söylüyor.benim bildiğim de sadece çocuğun gelişimine fayda ettiği.kuzenim ben folik asitle hamile kaldım diyor.ben pek inandırıcı bulmuyorum ama belkide olur:KK51:

:)) arkadaşlar folıc asit esasında besinlerdede olan B grubu vitaminlerdendir. ( yeşil yapraklı sebzeler,tahıl vs.) bebeğin merkezi sinir sistemi ve omuriliği gelişiminde etkin rolü vardır dolayısıyla gebeliğin ilk aylarında önemlidir. hamileliğe başlamadan verirlerki vücutta depo edilsin gebelikte sıkıntı yaşanmasın diye kesinlikle hamileliği kolaylaştırıcı bi madde falan değildir!!!!!!!!!! gebelikten en az 3 ay önce folbiol'le başlanır gebelikten sonrada 3 ay polıcplus kullanılır. adetlere gelince yarım olmuş tam olmuş önemli değil zaten besinlerdede var bu vitamin.

ben hamile kalmadan 2 ay önce başlamıştım folik asit aldım bencede hamile kalmada işe yaradığını söyleyemem ama bebek açısından çook önemliymiş

hamile kalırsam işe yarar diyorum hamile kalmamda işe yarar değil ikisi arasında büyük fark var

gebelik öncesinden 2 yıl önce başladım folik asite.gebeliğin 8 haftasından itibaren bırakabilirsiniz yazıyordu aldığım kitapta ve bıraktım.şimdi nette okudum ilk 3 ay kullanılmalıymış.eee ben bırakalı 1 hafta oluyor,tekrar mı başlamalıyım ?
konturolüm ayın onunda o zamana kadar ne yapayım ? bilgisi olanlar cevaplayın..

gebelik öncesinden 2 yıl önce başladım folik asite.gebeliğin 8 haftasından itibaren bırakabilirsiniz yazıyordu aldığım kitapta ve bıraktım.şimdi nette okudum ilk 3 ay kullanılmalıymış.eee ben bırakalı 1 hafta oluyor,tekrar mı başlamalıyım ?
konturolüm ayın onunda o zamana kadar ne yapayım ? bilgisi olanlar cevaplayın..

Ben gebeligimi 4 haftalıkken ogrendim o zaman basladım folik asit'e.
5+2 de doktorum bıraktırdı bana elevit adlı vitamin ilacını verdi. icerisinde folik asit de var.
Doktoruna danısmadan ilac kullanma bence canım. ya da ilac verdiyse ona danısmadan kulaktan dolma seylerle bırakma ilacını.

Ben gebeligimi 4 haftalıkken ogrendim o zaman basladım folik asit'e.
5+2 de doktorum bıraktırdı bana elevit adlı vitamin ilacını verdi. icerisinde folik asit de var.
Doktoruna danısmadan ilac kullanma bence canım. ya da ilac verdiyse ona danısmadan kulaktan dolma seylerle bırakma ilacını.

yok canım kulaktan dolma birşey değil.gebelikle ilgili aldığım bir kitapta yazıyordu,ben de doktora sorma imkanım olmadığı için bıraktım.ben de mide bulantısı ve ekşime yapıyordu.1 haftayı geçiyor bırakalı.

X