Folbiol kullandım hata mı yaptım?

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
3.239
3.919
36
Herkese merhaba. Siteye uzun zamandır üye olsam da aktiflikte yeniyim. Geçen aydan itibaren çocuk sürecine girdik. Aralık ayında genel kontroller için doktora gitmiştim ve bana folita folik asit önerdi. Ancak evde halihazırda folbiol vardı (bir kaç ay önce eşime başka bi sebepten verilmişti) Tanıdık bir eczacıya danışarak folbiol kullanmaya başladım. Sonrasında önüme folbiolun folik asit oranının almamız gerekenin çok üstünde olduğunu anlatan yazılar çıktı ve açıkçası korktum. Beni asıl korkutan nette bunla alakalı çok bişey bulamamış olsam da hemen hemen eş zamanlı başlayan baş donmelerim. Şimdi tekrar doktorun önerdiği folik asite başlayacağım ancak folbiol fazla geldiyse diye sizce tahlil vs yaptirmam gerekir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Vallahi canım bende ilk yeni evliyken kendim almıştım biraz hormon değişkenliği oldu acaba onu yaptı diye bıraktım uzun süreden sonra doktorum başka folik asit yazdı mor bunu içtim dedim çok yüksek o dedi

Canım merhaba o ilaçlar günlük değerlerimizi karşılayan ilaçlar. Yani bir kaç gün içinde değerinizi yukselttiyse bile normale dönecektir. Endişe etmene gerek yok . Yeni ilacına rahatlıkla başlayabilirsin korkacak bir şey yok kesinlikle sadece tek yapman gereken ilaçlarını çok düzenli kullanman ben 12 ay hamile kalamadim folik asitin suanki hamile kalmam da etkisi olduğuna inanıyorum

Bende pişman oldum gerçekten. Baş dönmesi yaşasın hamileyim diye düşünmeme sebep olmuştu ama üstüne regl oldum ve dönmeler devam ediyor. Peki doktor senden tahlil istedi mi folik asit seviyesini tesbit etmek için? Fazla ictiysem bide üstüne normal seviyede de olsa içmeye devam edersem sakıncası olur mu diye endişeliyim açıkçası.

Çok teşekkürler canım içime su serptin. Otizm riski vs okuyunca yalan yok Allah'ım ben naptım demedim değil doktoru dinle dimi kafana göre ne iş yapiyon

Çok teşekkürler canım içime su serptin. Otizm riski vs okuyunca yalan yok Allah'ım ben naptım demedim değil doktoru dinle dimi kafana göre ne iş yapiyon
Kesinlikle canım ben doktor tavsiyesi ile folidoce kullandım çok memnun kaldım. Ama endişelenme bazı hamileler senin kullandıkları dan kullanıyor kendi basina alıp bir zararını duymadım şimdiye kadar eczacılar da onlardan veriyor zaten. Ben o yüzden hep mg belirterek alıyorum mesela.

Bende daha dikkatli olcam artık. Ama sanırım şu baş dönmesi için bir doktora görünmem de gerekecek her gün var geçen ay ne umutlandırdı beni, bir baş dönmesine bu kadar sevinmemistim hiç

Bende daha dikkatli olcam artık. Ama sanırım şu baş dönmesi için bir doktora görünmem de gerekecek her gün var geçen ay ne umutlandırdı beni, bir baş dönmesine bu kadar sevinmemistim hiç
Canım baş dönmesi hemen başlamıyor normalde . Mishal ben adete bir hafta kala öğrendim hamileligi belirtiler göğüsteki değişiklikler şişlik sızlama hepsi vardı. Bel ve kasık ağrım vardı şiddetli. Uyku hali vardı. Baş dönmesi bebeği kesede gördükten sonra başladı mesela. Miğde bulantilari da var yani onla umutlandirma kendini baş dönmesi beta hcg çok yükselince oluyor genelde bende ilk denemeyr başladığımda senin gibiydim. 12 ay bekledim olmadı. 12 ay sonunda hiç belirti yokken hamile kalmıştım düşük yapinca öğrendim ondan bir ay sonra da şimdiki bebeğime hamileyim 9 haftamizi doldurduk şükür

Hayırlı olsun canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah çok değişik bir psikolojiymis gerçekten.denemeye basladigimiz ilk ay kendimi çok dinledim bu ay bu hataya dusmemek için elimden geleni yapacağım. İnşallah bende en yakın zamanda güzel haberler alırım. Çevremde o kadar çok bu yolda sorun yaşayan insan var ki korkmuyor değilim. Allah isteyen herkese nasip etsin

Bence korkma şuan hamile değilsin zaten vücut onu atacak hamileliğe kadar. Ben hamilelik başında doktor tavsiyesiyle kullanmaya başladım folbiol 8 hafta kullan demişti 7.hafta kan tahlilinde folik asitim yüksek çıkınca bıraktım.

Teşekkürler. İnsan kafasına göre iş yapinca biraz tedirgin oluyor işte folbiolu bırakınca başka birşeyden devam ettirdi mi doktor komple folik asit kullanmayı mı bıraktın bu arada?

Teşekkürler. İnsan kafasına göre iş yapinca biraz tedirgin oluyor işte folbiolu bırakınca başka birşeyden devam ettirdi mi doktor komple folik asit kullanmayı mı bıraktın bu arada?
Bana decavit diye çoklu vitamin verdi ama o miğde ağrısı yaptığı için kullanamadım.bir süre kullanma ilerleyen dönemlerde başlarsın tekrar dedi.sadexe d vitamini kullanıyorum

Canım bende bir yıldır hiç hamile kalamadim kaç hastaneye gittim birşey yok diyorlar sen birşey kullandinmi hiç

Canım bende bir yıldır hiç hamile kalamadim kaç hastaneye gittim birşey yok diyorlar sen birşey kullandinmi hiç
Canım bana soruyorsan benim denemelerim daha çok yeni geçen ay başladık. Şans eseri doktora gittiğim gün bugun catlaman olmuş dedi o günü değerlendirmiştik o günden 1 gün öncesini de değerlendirmiştik baya umutluydum o yüzden ama olmadı. Rahim filmi falan çekildi mi senin?

Doktorum banada verdi folbiol 5 mg bunu yazdı bide coraspirin yazdı bana kullanıyorum bı sıkıntım yok çok şükür sadece uyku yapıyor bende okadar benim arkadaşimda 3 ay kullandı hamileliğinde kızı maşallah sağlıklı

Çekildim canım tüpler açık çıktı eşimin sperni güzel yumurtalarım güzel 5 tane birden oldu geçen ay iki kere çatlatma iğnesi oldum tutmadi şaşırdım kaldım napicam

Çekildim canım tüpler açık çıktı eşimin sperni güzel yumurtalarım güzel 5 tane birden oldu geçen ay iki kere çatlatma iğnesi oldum tutmadi şaşırdım kaldım napicam
Doğru zamanı bekliyodur bebiş stres çok etkiliyor diyorlar çok zor biliyorum hatta bende daha sürecin çok başında olduğum için yapamıyorum ama düşünmemeye çalış. Benim bir arkadasim 1 seneden fazla uğraştı olmadı ve bizimde çocuğumuz olmayacakmış demek ki ne yapalım dediğinde hamile olduğunu öğrendi. Allah isteyen herkese nasip etsin

Canım bana onu doktor kırıpta iç demişti onla uğraşmak istemedim zaten başka doktora gitmiştim o başka vitamin verdi onu kullanıyorum

Bende folbiol kullandım hem kansızlıkta kullanılıyor hemde normal folik asit yine de emin değilseniz yarım alabilirsiniz ortadan bölünebilir çentikli tablet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…