Salata Tarifi Filipin Usülü Makarna Salatası

Barcman

PR UZMANI
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
10.363
31
büyük istek üzerine bu tarifimi sizlerle paylaşıyorum son derece lezzetli ve hafif bir yiyecektir

Önce tavuğunuzu biraz tuzla güzelce haşlayın
tavuğun etlerini bir kaba küçük küçük ayırın
taze soğanı yıkayıp küçük küçük doğrayın
kornişon turşuyu küçük küçük doğrayın
kayısıları küçük küçük doğrayın
sarımsağı dövün
mısır konservesini süzüp yıkayın

yarım tavuk
yarım paket makarna
1 demet taze soğan
1 konserve mısır
15 adet kornişon turşu
1 büyük avuç kuru kayısı
1 avuç kuru üzüm
10 kaşık yoğurt
6 kaşık mayonez
birkaç diş sarımsak
1 çay bardağı zeytinyağ
tuz
karabiber

tavuğu haşlayıp etlerini küçük küçük bir tabağa aldıktan sonra tavuğun suyuyla makarnanızı haşlayın mümkün olduğu kadar suyunu çektirin ben suyunu öyle ayarlıyorumki hiç artmıyor biraz sulu kalırsa süzün doğradığınız kayısıları suda haşlayın( çok dağılmayacak) ocağı kapatmanıza birkaç dakika kala kuru üzümleride ilave edin pişince suyunu süzün bir kaba yoğurdu mayonezi koyup karıştırın sarımsağıda ilave edin ben bu ölçüyü göz kararı yapıyorum makarna ve diğer malzemelerle karıştırdığınızda çok hafif sulu olmalı çünkü durunca makarna içine çekiyor katı olmasın)
içine zeytinyağ biraz tuz bol karabiberide ilave edin iyice karıştırdıktan sonra diğer bütün malzemeyi ilave edip karıştırın üstüne biraz toz kırmızı biber serpip ince kesilmiş kırmızı biber halkaları ve kornişon turşuyla süsleyin afiyet olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
ünlü filipin usulu salatanın tarifi bu demek ablacım gözekin bayıldığı
şimdi şöyle söyleyim ben tuzlu yemeklerin içerisinde tatlı olan üzüm fıstık ceviz kayısı gibi şeyleri pek sevmem
nasıl bir tat veriyo
yapmayı kesinlikle düşünüyorum ama sorayım istedim

çok fazla tatlılık vermiyor istersen sen daha az koy zaten bu ölçü o koca kase kadar oluyor

Son düzenleme:
ablacım ben bu tarifi bugün yaptım tabi dediğim gibi kayısı ve üzüm koymadan
çok enfes bir tadı var
ellerine kollarına sağlık

kesinlikle herkese tavsiye ederim

İşte bizim Filipin usulu salatamız da hazır deesesiŞeniz
sositososito sositososito Minik hatundan fırsat bulup anca cekebıldım fotografını amanın rahat vermıyor ılla kı dalacak salataya renklı renklı ya dayanamadı bebegım:roflol:
Sag salım bulamam bır daha salatayışakkıdı
Paylaşım ıcın tekrar tesekkurler ablacıgım tadını cok merak edıyorum ama kokusu enfes hele o üzümlerin aroması...
Makarna salatası artık klasık tarıf bılmeyen yapmayan yok ama cok daha farklı kokusu goruntusu bıle orucumu bununla acıcam sanırım:roflol:
Ben cevız de ekledım canım;bayılıyor sevgulum uzume cevıze..:asigim:

öf bu ne böyle ablam enfes gözüküyor ellerine sağlık önümüzdeki hafta bende yapayım
afiyet olsun bakalım tadını beğenecekmisiniz gerçi bu filipinli durdukça dahadas güzelleşip tadını içine çekiyor ama her hali güzel yani:lepi:

ablacım ben bu tarifi bugün yaptım tabi dediğim gibi kayısı ve üzüm koymadan
çok enfes bir tadı var
ellerine kollarına sağlık

kesinlikle herkese tavsiye ederim

yok bitanemm enfess oluyorr tadınaa doyamadımma.s.

:lepi: :lepi: :lepi:
Test edilip bizim tarafımızdan da onaylanmıştırşakkıdıhihoyyyt
Hatta ve hatta onaylanmakla kalmayıp iki tabak birden götürülmüştür anında:roflol:
Lezzetli bir salata...Yanlız ben üzümünü çok çok fazla koymuşum
Sanırım bir dahakine daha az olsa tam süper olacak...
Denemenizini tavsiye ederim

afiyet şeker olsun bir dahakine üzümünü azaltırsın canım Şeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…