Aile Planlaması fikrinize ihtiyacım var..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

merve_seda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2010
148
1
merhaba arkadaşlar.. Mayıs ayında evlendim ( nikah kıyıldı) ve 20 gün boyunca eşimin korunmasıyla beraber olduk. şimdi mesleğinden dolayı farklı şehirlerdeyiz fakat 1 ay sonra beraber yaşamaya başlayacağız inşallah ve eylülde de düğünümüz olacak.. gelelim asıl konuya gebelik olmaması için hap kullanmayı düşünüyorum ama yan etkilerinden korkuyorm annem yan etkisinin olmadığını söyledi ama yinede korkuyorum eşim korunuyor ama yinede işimi sağlama almak istiyorum.. tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirlermi 1 ayım var önümde ne yapmalıyım sizce? hapa mı başlayım 1 ay öncesinden yoksa başka bişeymi yapayım lütfen yardımcı olun :18: :18:

cnmbence önce dra gitmelisin.o sana uygunbi ilaç verecektir.her ilacn belli başlı ufak tefek yan etkileri vardır.ama herkese aynı derecede ve sölenen bütün yan etkileri yapmaz.bende 2aydr kullanıyorum dr tavsiyesiyle.yaknda düğünüm var benmde.şuana kdr bi yan etkisi olmadı.ama herkes benm gbi şanslı olmuyor.sen dedğm gbi aklına göre kullanmamalısn.bi dr a git.o sana uygun olan ilacı verecektir.bütün endişelerinide drla paylaşablirsin

sen hangisini kullanıyosn canm yasmin mi? bana onu önerdiler ama doktora gidebilme durumumda yok şuan anca eczacıya danışabilirim

sen hangisini kullanıyosn canm yasmin mi? bana onu önerdiler ama doktora gidebilme durumumda yok şuan anca eczacıya danışabilirim

ben yazz kullanıyorm canm.ama bana dr verdi.drla konuştuktan snra ona göre veriyor.nye dr gidemiyosun?eczacı dr gibi tetkik yapamıcağı için bilemiyorum:26:

ben yazz kullanıyorm canm.ama bana dr verdi.drla konuştuktan snra ona göre veriyor.nye dr gidemiyosun?eczacı dr gibi tetkik yapamıcağı için bilemiyorum:26:

hmm anladm canım ya napim artık yasmin alır kullanırım bende bazı sebeplerden dolayı gidemiyorm işte doktora

tatlım ben 3 ay halka kullandım kullanılmaya başlayalı daha 4 ay filan olmuştu ben aldığımda netten araştırarak almıştım.vajinadan içeri koyuyorsun konumu önemli değil orda her gün düzenli olarak o halka vücuduna hormon veriyor hap içmene gerek kalmıyor haplarla tamamen aynı hormonlar tek farkı sürekli saate bakıp ilaç zamanı kollamıyorsun ve hep düzenli verdiği için hormonlarda dengesizlik olmuyor.Dışarı bende hiç çıkmadı ama eğer yanlışlıkla çıkarsa aynı halkayı 2 saat içinde yine takabiliyorsun.Tanesi 37 tl miydi neydi taktıktan sonra 3 hafta içinde kalıyor sonra çıkarıyorsun 1 hafta takmıyorsun aynı haplar gibi o hafta adet oluyorsun yine 1 hafta sonra takıyorsun.adetin 1 ile 4. günü arası takılıcak herhangi bir zamanda takamıyorsun.3 ay içe boşalma oldu ve beni korudu ama taktığın ilk hafta yine dikkat etmen lazım.Ben halkayı aldığımda doktor eczacı dahil kimse bilmiyordu depodan siparişle getirttiriyordum :) Ama bence kesinlikle bir doktora danış.

nasıl bişey canım o rahatsız filan etmiyo demi içinde ? bide nerden bulabilirim ? bi yan etkisini gördünmü ? ayy çok soru sordum ama kusura bakma

nasıl bişey canım o rahatsız filan etmiyo demi içinde ? bide nerden bulabilirim ? bi yan etkisini gördünmü ? ayy çok soru sordum ama kusura bakma

yok tatlım hiç hissetmiyorsun hatta ben acep düştü mü hiç hissetmiyorum diye elimle bakıyodum arada bir ilişki sırasında da ne eşim ne ben hiç hissetmedik.eczanelerde satılıyor normalde belki daha da yaygınlaşmıştır olmazsa eczaneler depolarını arıyor onlar getiriyor sana ama kullanana kadar buzdolabında tutmanı söylüyorlar.Bende pek yan etkisi olmadı diğer haplar gibi hiçbir farkı yok onlarda ne yan etki olcaksa sana bunda da olursa aynı olur doğum kontrol hapından hiçbir farkı yok :)

Adı Novaring tatlım netten araştır istersen :) ben haftalarca araştırarak almıştım baya memnun kaldım :)

ayyy canım çoook teşekkür ederim ben bunu bi değerlendireyim iyimiş aslında hap gibi saat bekleme unutma derdi yok :)

ayyy canım çoook teşekkür ederim ben bunu bi değerlendireyim iyimiş aslında hap gibi saat bekleme unutma derdi yok :)

rica ederim tatlım ama sen de iyice araştır :) ilacın tanıtımında öyle yazıyor zaten hapı dengesiz alınca hormonlar da dengesizleşiyor ya bu ona izin vermiyor :) ben aldığımda hangi doktora göstersem bu ne diye bakıyordu şansa denedim :)

tamam canım iyice araştırayım ben bunu bi ondan sonra kullanmaya başlayayım :) fiyatına baktım 8 haziran 2012 tarihinden itibaren 22 lira olmuş :) bence çok iyi

tamam canım iyice araştırayım ben bunu bi ondan sonra kullanmaya başlayayım :) fiyatına baktım 8 haziran 2012 tarihinden itibaren 22 lira olmuş :) bence çok iyi

ben ekim kasım aralık ta kullandım :) oohhh fiyat da baya düşmüş şanslıymışsın :)

evet şanslıyım valla canım ya :) sen şimdi kullanmıyormusun peki?

yok tatlım biz 1 aydır bebek deniyoruz.Aralıkta bırakmak zorunda kaldım çünkü beyinde problem var benim ilaç kullanıyordum 3 ay sonra öğrenebildim kimse bu halkayı bilmediği için nörolojik ilaçla çakışma olduğunu o yüzden bırakmak zorunda kaldım.Geri çekilmeyle korunduk hep.Şimdi de bebek için maçlara çıkıyoruz

çok geçmiş oolsn canım Allah acil şifa versin. hadi bakalım inşallah çalışmalar sonuç verir bir bebişiniz olur canım

Ama prospektüsünde böyle bir yazı var : GÜVENİRLİLİK VERİLERİ
Güvenilirlik farmakolojisi, tekrar doz toksisitesi, genotoksisite, karsinojenik potansiyel ve üreme toksİsitesİ alanlarında yapılan konvansiyel çalışmalara dayanan klinik öncesi veriler, etonogestrel ve etinilestradiol'ün insanlarda zararlı bir etki oluşturmadığını göstermektedir. Ancak, seks steroidlerinin belli hormon-bağımlı doku ve tümörlerin büyümesini arttırdığı unutulmamalıdır. (Bundan ne kast ediliyor anlamadım)
Ve : ERKEKLERİN ETİNİLESTRADİOL VE ETONOGESTREL'E TEPKİSİ
Cinsel partner olan erkeklerin, etinilestradiol ve etonogestrel'in penis vasıtasıyla emilmesi yoluyla maruz kaldıkları etkinin kapsamı ve muhtemel farmakolojik rolü henüz incelenmiş bir konu değildir

Gerçi yan etkisi olmayan yöntem yok ki hapların hepsi birbirinden beter Am bu ilk defa gördüğüm birşey ilginç geldi teşekkürler paylaştığınız için

Son düzenleme:

çok geçmiş oolsn canım Allah acil şifa versin. hadi bakalım inşallah çalışmalar sonuç verir bir bebişiniz olur canım iyi haberlerini bekliyorum haberdar et beni mutlaka bebiş olursa :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…