Fikirlerinize ihtiyacım var:(

dasilvadido

NoŞugar:)
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
3.610
23
39
arkadaşlar, ablalarım siteye üye olduğumdan beri burayı takip ediyorum. şimdi kendim için de fikirlerinize ihtiyacım var:çok üzgünüm:

ben ve ablam, annem babam boşandığından beri anneannemle birlikte yaşıyoruz. küçüklüğümden beri benle zaten bi alıp veremediği vardı...sevmiyo yani kadın belli bişey bu...benim de hatalarım olabilir, yaşım genç bazı durumlarda kendime objektif olamayabilirim ama yaptığı ciddi haksızlıklar da oldu ( beni evden nedensiz yere kovmak gibi )

asıl konu, ben nişanlıyım:asigim: oturduğumuz apartman rahmetli dedemden kalma. şu an anneannem ve dedemin 2 kız kardeşi üzerine ve üst katımız boş. büyük halalarımla konuşup evde nişanlımla kiracı olarak oturmak üzere anlaştık; zaten sağolsunlar çok iyi karşıladılar..yalnız evde acayip masraf var çok tadilat gerekiyo. bizim de Allah a şükür durumumuz fena deği. yani birikimimiz falan var.

ama daha masrafın M si konuşulmuyoken dün ananem resmen su koyverdi "biz o masrafı kaldıramayız" falan dedi...nişanlın da yapsın bişeyler evlenmek kolay mı dedi ( ki kayınpederim 2 haftaya kadar eve usta getiricek zaten:çok üzgünüm: )

benim ağırıma giden, hem bu fikri kendileri verip, sonra kendileri vazgeçmeleri, paramız olmasına rağmen yardım etmek istememeleri, sanki herşeyi onlardan bekliyomuşum gibi havalara girilmesi...ve ben 17 yaşımdan beri çalışıyorum ve hiç bir masrafımı eve ödetmedim bugüne kadar..

belki ben büyütüyorum bilmiyorum ama desteğe ihtiyacım var. ailemi malesef maddi konularda tanıyamıyorum:a015:

şimdiden hepinize teşekkürler

ayyy canım benim..
tek başına herşeyi karşılamanı istemediği için böyle bir tepki vermiş olabilir.
sen bunlara takılma,nişanlınla birlikte evinizi yapın yuvanızı kurun..
Allahım yardımcın olsun:teselli:

Nişanlının ailesinin size yardım etmeyeceğini düşünerek söylemiştir bence seni düşünerek.
Bu kadar üzme kendini herşey yoluna girer. Zaten kayınpederinde ustaları getirecekmiş.
Herşey yoluna girer kafana takma sen. :1hug:

Durumunuz var ise başka bi yerde kiraya çıkın , yada ev alabiliyorsanız ev alın derim ben ,ilerde başınız ağrıyabilir...

Durumunuz var ise başka bi yerde kiraya çıkın , yada ev alabiliyorsanız ev alın derim ben ,ilerde başınız ağrıyabilir...

açıkçası ben de ondan korkuyorum:çok üzgünüm: bi de eve masraf yaparız gerekçesiyle bizimkiler nişan yapmaktan vazgeçti, söz nişan yerine sayıldı şimdi de böyel davranıyolar gerçekten anlamıyorum

açıkçası ben de ondan korkuyorum:çok üzgünüm: bi de eve masraf yaparız gerekçesiyle bizimkiler nişan yapmaktan vazgeçti, söz nişan yerine sayıldı şimdi de böyel davranıyolar gerçekten anlamıyorum

Sanırım en iyisi başka eve çıkmak ,siz daha iyi bilirsiniz tabii durumunuzu şartlarınızı...İyice ölç tart derim ben ....

canım benım ya gercekten cok uzuldum
ama bencede baska bır ev tutmak sızın ıcın daha hayırlı olabılır
hem tadılattı masraftı aynı kapıya cıkacaktır nasılsa ordada kıra verceksınız
bence her ıkı tarftanda bıraz uzak oturmak daha ıyı gıbı
yınede sız bılırsınız
Allah yardımcınız olsun canım

canım benım ya muahkakak allah yardımcınız olur......
üzülme.....
evlenene allah yardım edermiş....
annen belki öylesine demiş olabilir...

canım sakın uzulme ...annenınde belkı kendınce haklı sebeblerı olabılır...
nısanlınla guzel bır gelecek kurun ısallah...
bırbırınızı sevın o sıze yeter canım...
sakın uzulupte canını sıkma ..allah yar ve yardımcınız olsun...

canım kira ödedikten sonra başka yerden ev tutun ayrıca uzak olmanız daha iyidir emin ol sonra sorun yaşayabilirsiniz

Cnm. Nişanlının ailesinin yardım etmeyeceklerini düşünüp öyle demiştir.
Ama senin kafanın bulandığı ve huzursuz olduğun belli. İlerde bunları yaşamamak veya bazı olayları aleyhinde değerlendirmemek adına imkanınız varsa başka bir ev tutun derim. Mutluluklar.....

kesinlikle başka bi eve çıkın derim çünkü her ne olursa olsun erkek tarafınada gelin tarafınada uzak oturmak en iyisi ve rahatı...
madem ailen maddi konularda bu kadar hassas ilerde çok sorun yaşarsınız bence..

yapma öle bişey bence uzak olsun ne olursa olsun uzak daha iyi ilerde sorun olur ne olur deme çıkar yani büyüklerin sağı solu belli olmuyo yanii busefer aranız bozulur mantıklı karar ver tatlı bi kıza benziyon hayat senin ömür senin hihoyyyt

X