Fetal DNA testinde cinsiyet

Sensizasla62

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2024
49
8
Merhaba arkadaşlar 16 haftalık gebeyim 12 çı haftada test yaptım doktor baktı çok şükür temiz çıktı fakat cinsiyeti sorduğumda yasak dedi geçiştirdi 15 haftalık iken ultrason dan baktı kız gibi dedi ama 18 hafta gel netleşir dedi yani hala net bişey yok benden 2 ay önde olan arkadaşta bu testi yaptı sonucumuz birebir aynı onun erkek imiş benim henüz belirsiz sizden ricam sabırsızlanıyorum bu testten cinsiyet anlayan varmı ben hiç bişey anlamıyorum

hiçbir sey anlamadım hem xy hem xx var bu arada ben de artık cinsiyet söylemenin bu testle yasak olduğunu duymustum. anlayan varsa ben de merak ettim

Artık 18. Haftadasınız cinsiyet neden söylenmiyor? Testi yapan kişi ile görüştünüz mü bana söylemişti. Ben 10. haftada yaptırdım test sonucu çıkınca arayıp söylemişti.

Cinsiyet sonucu doktorunuza gidiyor ve o da isterse söylüyor. En kötü aldırmak için yasal süreyi geçince söyler yani. İyice saçmalamışlar.

Artık 18. Haftadasınız cinsiyet neden söylenmiyor? Testi yapan kişi ile görüştünüz mü bana söylemişti. Ben 10. haftada yaptırdım test sonucu çıkınca arayıp söylemişti.
Daha 16 çı haftamdayım testi devlette yaptırdım cinsiyet beğenmeyip aldıran çok oluyomuş bu yüzden söylemediler geçen gün ultrasonda kız gibi dedi siz özelde mi yaptınız

Daha 16 çı haftamdayım testi devlette yaptırdım cinsiyet beğenmeyip aldıran çok oluyomuş bu yüzden söylemediler geçen gün ultrasonda kız gibi dedi siz özelde mi yaptınız
Evet özelde yaptırdım, doktorum yönlendirdi testi yapan kişi ile görüştüm kan alıp sonucu çıkınca arayıp haber verdi, sonucu da gönderdi. Normalde yasak belli haftadan önce cinsiyet söylenmesi ama bizim için cinsiyetin önemi olmadığı sağlık için yaptırdığımızı biliyorlardı.

Devlette fetal dna yapiliyor mu hic duymamistim. Hangi sehir? Bana fetal dna sonucunu cinsiyeti doktorum soylemisti bana verilen raporda yoktu

Bu testler iki sonuc uretiyor.
Biri size gelen cinsiyet icermeyen trizomi icin sonuclari gosteren rapor bir de doktora giden bunlara ek cinsiyeti de gosteren rapor.Yasak olan sizin raporunuza yazilmasi.Doktorunuz bu sonucu sizinle kendi inisiyatifiyle paylasiyor.Ben 12.haftada ogrendim.Doktorunuzla tekrar gorusun bence

Direk hastane laboratuvar dan kan alan görevli raporu bana attı doktor benim tl den baktı kendisine gidip gitmediğini bilmiyorum anlıyomusunuz cinsiyet bellimi

Direk hastane laboratuvar dan kan alan görevli raporu bana attı doktor benim tl den baktı kendisine gidip gitmediğini bilmiyorum anlıyomusunuz
Devlette fetal dna yapiliyor mu hic duymamistim. Hangi sehir? Bana fetal dna sonucunu cinsiyeti doktorum soylemisti bana verilen raporda yoktu
Evet Tunceli deyim küçük şehir sadece iki doktor var diğerine de gösterdim sadece saglığı hakkında bilgi verdi ve devlette de ücretli yapıldı bu arada

Direk hastane laboratuvar dan kan alan görevli raporu bana attı doktor benim tl den baktı kendisine gidip gitmediğini bilmiyorum anlıyomusunuz cinsiyet bellimi
Hayir sizin raporunuzda cinsiyet yazmaz yazmiyor da zaten.Bana da lab raporu telefonuma mesaj atmisti,ayni anda doktora da cinsiyeti de iceren raporu gondermislerdi.Kan verirken doktor bilgisi vermediniz mi

Hayir sizin raporunuzda cinsiyet yazmaz yazmiyor da zaten.Bana da lab raporu telefonuma mesaj atmisti,ayni anda doktora da cinsiyeti de iceren raporu gondermislerdi.Kan verirken doktor bilgisi vermediniz mi
Verdim tabiki sanırım benim tahminim ilk çocuğum kız buda kız olduğundan aldırabileceğimimi düşündü acaba çünkü ilk çocuk cinsiyetini sordu benim ikiz gebelikti birini 6 çı haftada düşürdüm hala risk devam ettiğinden yolculuk yasak başka şehire gidemiyorum sanırım 15 gün daha beklicem 18 çı haftada bakalım dedi

Raporla değil direkt cinsiyetin ne olduğunu doktora söylüyorlar. Madem ultrasonda göremedin bari kopya çek
hee ben rapordan anlaşılıyor sandım ay doktorlar da bir tuhaf. cevremdeki coğu kisiye doktorları tahminde bulunmuş. benimki mesela hiç bakmaya bile çalışmadı. 29unda randevu var yüne göremedim falan derse başka doktora gidicem. neden söylemiyorlar bu cinsiyet konusunu ben anlamadım

Valla ben eşimi doktor kısmına yazdım. Onu arayıp söylediler direkt söylüyorlar yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…