Femara sonrasi yumurtlama ile ilgili problemler

sevgimaya

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2022
70
9
37
Merhaab arkkadaslar kafam okadar karisikkki bu ay bana yardimci olursaniz cok sevinirim.
Ben adetin 3 gunu 5 gün boyunca femara kullandım 12 gunu doktoruma yumurtlama takibi için gittim. Doktorum izinli olduğu için bask a doktora gittim. Sağ tarafında 30 mm sol tarafta ise en büyüğü 12 mm olan üç yumurtan var dedi 30 boş uçtun sonra 12 lik buyur dedi ozaman kendi git dedi. Ben dayanamadım 2 gunu kendi doktoruma gittim doktorum yumurta yok dedi sağda yani 2 gun once 30 ml olan yumurtami göremedi büzüşmüş bisey var çatlamış galiba deyip bugünü degerlendir dedi ama solda olan 12 mm yumurtamıda göremedi ve suan icin dollenecek baska yumurtan yok bekleyeceksin dedi anlamadigim iki gun once 12 mm olan yumuryam buyuyup catladimi 2 gun icinde yada ne oldu ona. Iki doktor nasıl böyle farklı konuştu. Bide 30 mm olan yumurtam çatlamış öncesinde iliski olmuştu o günüde değerlendirdik biz ama kafam bildiğiniz çok karıştı. Sizce 12 mm olan yumurtam büyüyüp çatlamış olabilirmi yada sağ tarafta olan 30 mm yumurtam dollenirmi böyle bisey yasayan.var mı

Bu konu hakkında bi yorumum yok ama sana naçizane bi tavsiyem var kafana bunu bukadar takarsan olmaz canım ince ince hesaplıyorsun bırak doktorun ne diyorsa o mm hesabı yapacak kadar kendini yıpratma

30 mm yumurta zaten döllenmeye uygun değildir. 18-24 arası döllenme için uygundur. 30 mm olan çatlayıp bozulmustur ama gebelik oluşturamaz 12 mm olanlar da büyümüş ve çatlamış da olabilir, büyümeden çatlamış da olabilir.

bence 30 aşırı büyük. femara kullanırken 2 3 günde bir doktora git femara sürecinde. en ideali 18 20 mm iken yakalayıp çatlatma iğnesi yaptırmak. burdan anlıyoruz ki, yumurtalarının çatlamasında bi sıkıntı var. bir sonraki denemelerinde 2 günde bir kontrole gitmen ve çatlatma iğnesi ile aşırı büyümeden yumurta kaliteli iken yumurtanı çatlatman şansını artıracaktır bunlara dikkat edersin.

ekleyeyim benim mayıs ayında yumurtam 25 mm iken çatlatma iğnesi vurduk tutmadı

Canım yumurtam çatlamış gözüküyordu yabin2 gün önce gittiğim doktorn30 mm d3di kendi doktoruma gittim çatlamış dedi 30 mm kistte yoktu anlamdim

Benim tecrübem ve bilgime göre Büyük yumurta küçük olanı baskılıyor. Genelde tüp bebek tedavisinde de büyük yumurta olduğunda sonraki gelenleri baskılar deyip işlemler iptal edilebiliyor. 12 mm olan kendi kendine çatlamadan yok olmuş olabilir. Her yumurta çatlayacak diye kurak yok. 30 mm olan da zaman zaman kist olarak değerlendirilebiliyor. İdeali 17-24dü yanliş hatırlamıyorsam. Bu ay biraz deneme yanılma gibi olmuş canım. Sonraki aylarda doktor bu bulguların göz önüne alıp ona göre ilaç dozunu ayarlar. Herkesin bünyesi aynı cevabı vermiyor ilaçlara. Ama tabiki bir mucize olup bebeğin seninle de olabilir Allah'tan ümit kesilmez

Evet kesinlikle böyle bisey oldu çünkü 2 gün önce 12 mm solda yumurtam vardı bitanede sağda 30 mm olan 12 mm olan gözükmedi 30 mm olan çatlamış dedi onceki gunleri deerlendirdinmi dedi evet dedim yinede bugunundegerlebdir dedi evet bencede zor 30 mm hamike kalmak ama allah isterse olur bakalım ilk ilaçlı deneyimimdi

Teşekkür ederim hayırlısı olsun ilk femarayla deneyimimdi tecrübe olsun sonraki ay daha sık gideyim doktora ozaman

Bu konu hakkında bi yorumum yok ama sana naçizane bi tavsiyem var kafana bunu bukadar takarsan olmaz canım ince ince hesaplıyorsun bırak doktorun ne diyorsa o mm hesabı yapacak kadar kendini yıpratma
Haklisin canım teşekkür ederim. Aslında okadar takmıyordum da iki gün önce olan yumurta bir anda gözükmeyince şaşırdım bide ilk femara kullanisimd.belkide olacak diye koşullandim insan psikolojisi işte.tecrube oldu

Tahmin edebiliyorum canım seni çok iyi anladığım için öyle yazdım zaten ben de şuan femaraya başladım ikinci kullanmışım ilk kullandığım da gebe kalmıştım ama dış gebelik oldu öncesinden de klomen kullanmıştım olmamıştı insan her şeyden birşey çıkarıyor bu süreçte başkalarının hikayesini dinlemek istiyor evet ama her kadın gerçekten okadar farklı ki bende olan sende olmuyor sende olan bende olmuyor inşallah bu süreçler geçer gider sağlıklı bi şekilde yavrularımızı kucağımıza alırız

Inşallah canım çok teşekkür ederim umarım sende yavruna kavuşur bir an önce kollarına alırsın allah isteyen hersene nasip etsin

Canım yumurtam çatlamış gözüküyordu yabin2 gün önce gittiğim doktorn30 mm d3di kendi doktoruma gittim çatlamış dedi 30 mm kistte yoktu anlamdim
tamam da 30 olan da çatlar. mühim olan döllenebiliyor mu. 25 in üstünde döllenme yeteneği zayıflıyor. yani kısaca boyutu büyüdükçe kaliteli yumurta olmuyor. o yüzden bebek olma ihtimali azalıyor. anlatabiliyor muyum ??

Anladım canım evet doğru neyse sonraki ay artık daha tecrübeli olarak doktora giderim

En ideali 18 ile 20 arası diyorlar. 24 üzeri döllenme yeteneği azalıyor diye biliyorum. Umarım tutar ama 24 biraz büyük kalmış
Yani dedigim gibi ben 18 deyken kacirmadim sık kontrole gittim ama hekim hem rahim kalinlassin hemde yumurtan büyüsün dedi. 24 deyken ise hem rahim kalinligi hem yumurta boyutu gayet iyi dedi igne verdi. Bu yumurta boyutu konusunda kafam karisik . Hangisi daha iyi bilemiyorum. Ama 18 de demek ki rahim kalinligi yeterli degildi ki uygun gormedi diye dusunuyorum.
. Tüp bebek tedavisinde ortalama olarak çapı 18-22 mm olan foliküllerin döllenme için yeterli olduğu düşünülmektedir. Çapı 23-28 mm civarında olan yumurtaların ise başarı oranını arttırabileceği düşünülmektedir.
Bu da dr bülent tiras sitesinden bir yazi yumurta boyutu kalitesi rahim kalinligi hepsi birer etmen tek basina degil anladigim kadariyla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…