Femara, adetin 16. Günü 25 mm +Pcos

Yok o ay tutmadı, fazla büyüdü diye oldugunu düşünüyorum
Şuan ne aşamadasın peki? Bu arada değerlendirme işini doktorun deidği gibi yapmalısın bence yorumlarda biri bugünü de değerlendir demiş bir gün için ama bu yanlış sperm kalitesi düşmüş olabilir

valla kuzum her şey olabilir. ama ben en büyük nedenin 25 mm olan yumurta olduğunu düşünüyorum. çünkü olması gerekenden fazla büyüyünce döllenme yeteneği de azalıyormuş yumurtanın. inan bunu yabancı forumlarda bile araştırdım.

işte bu başlığı açtığımda mayıstı , ilk femara denemem tutmamış oldu. Sonraki ay haziranda da rahim filmi çektirdim , haliyle hiçbir ilaç kullanmadım. Ama nedenini bilmiyorum 40 gün oldu adet olmadım. bugün doktora gittim gebelik yine yok. İlaç yazdı adet söktürsün diye. Adetim başlayınca femarayı kullanacağım. Şimdilik sonuçlarıma bakınca işte hormon değerlerim gayet iyi, tüpler açık. Eşim sperm testi vermişti onlar temiz. Bundan sonrası kader kısmet. İnş bu ay güzel bir sonuç alırım. Ama planım yumurta fazla büyümesin diye 2 3 günde bir çatlatana kadar doktora gitmek

Peki sende durumlar nasıl , sürecin nasıl gidiyor ?

Zaten doktor 2 günde bir çağırmıyor mu seni? Femara bittikten sonra 2 günde bir çağırmıştı beni. Hiçbir sorun görünmüyor zamanı var demekki rabbim hayırlısını kolaylıkla versin inşallah. Benim sürece gelicek olursak 7 haftalık gebeyim 2 denememiz de oldu 1 hafta sonra kalp atışı için gidicez kontrele boş gebelik tir diye çok korkuyorum rabbim hayırlısını versin inşallah

yok geçen sefer 4 5 güne gel falan diyince 13ten 25 e çıkmıştı. dikkat etmem lazım o yüzden, doktor desin ya da demesin.
yaa evet bebek olunca da, işte hcg değeri, kese, kalp atışı vs çok kaygılanıyor kadınlar doğal olarak. ama güzel düşünün güzel olsun inş <3
peki sizde pcos varmıydı benim gibi

Canım yorumları hiç okumadan direk yazıyorum 6 senelik evliyim türlü türlü tedaviler gördüm en çokta evliliğimin başında çatlatma denedik , pko da yumurtalar birden gürleşip sonra geriye kalanlar sönüyor bi kaçtane büyük kalıyor ve evet bazı yumurtalar çok büyük olunca kalitesiz boş yumurta gibi olabilir ama herkeste aynı olacak diye bi şey yok Belkide kalitelidir ve büyüktür genellikle kalitesiz bende bu tecrübeyi çok ettim ama doktorlar ihtimal vermediği şeye iğne yapmazlar Zaten benim bi kez 3 tane yumurtam birden kocamandı 18mm 21mm 19mm sonra dedi iğne vuramayız ilişki yasağı koydu çoğul gebelik olur felan demişlerdi. Yani bu demek oluyor ki ihtimal var.. tedavi boyunca kesinlikle klomenden uzak dur Femara çok kist yapmaz ama Klomen çok kist yapar ve kalitesiz yumurta büyütür.

Mehri, seni hep görüyorum forumda. Allah sana da hayırlısı ile nasip etsin bi bebek, güzel haberlerini duyalım, benim de aynı şekilde, ya ben bu başlığı mayısta açmıştım. Mayısta tutmadı zaten 25 mm olan yumurta ile. Haziranda da hsg çektirdim, ilaç kullanmadım. Ama 40 gün oldu adet olmadım. Adet olsam femaraya başlıycam hayırlısı ile. Ama bu gecikmeler beni üzüyor. Doktora gittim, kist oluşmamış dedi. Ama rahim kalınlaşmış dedi. Adet söktürücü yazdı.

Ay canım teşekkür ederim nasip diyelim ben artık eskisi gibi çok çok istemiyorum artık saldım çünkü yıprandım artık çok daha farklı düşüncelerim oluştu çok yakın zamanda bi arkadaşımın bebeği karnında öldü ölü şeklinde kucağına verdiler bi önceki arkadaşım ise bebeği ile nerdeyse ortada kalacaktı boşanacaktı bir diğer arkadaş ise doğumda öldü. Bişeyi çok isteyip eğer olmuyorsa Allahın bir bildiği vardır Belkide bu bizim için benim için bir hayırdır. O yüzden asla bidaha göz yaşı akıtmadım niye olmuyor felan diye.. evet insanın. İçinde kalır ama artık katıla katıla da ağlamıyorum mesela eşim yanımda çok şükür iyiyiz çok tatlı bir çift olduğumuza inanıyorum nasipte varsa olur bu arada rahim filmi sonrası belki de normaldır yada gebe kalmışsındır ? 40 gün içinde gerçi öğrenirdin ama bilemedim şimdi hiç test yaptın mı ? Bence test yapmadan söktürücü kullanma derim

Ben de önceye göre oluruna bıraktım, zaman zaman takıyor gibi oluyorum sonra hemen başka şeylerle ilgilenmeye başlıyorum. Sadece şu ilaç tedavisini de denemek istiyorum. En azından elimden geleni yaptım derim.
Kan testi de yaptık kesin gebelik yok. O yüzden başladım söktürücüye.
Her şeyin hayırlısı olsun

Canım benimde 18 mm yumurtam olmuştu ertesi gün çatlatma iğnesi yaptırdı doktor. Yine de kist oluşmuş

Anladım canım tabi ki elinden geleni yap hangi tedavi uygunsa dene bende onlardan çok geçtim yaptım herkes deniyor sonuçta inşallah güzel sonuçlar alırsınız sadece şunu fark ettim fikir olsun ben hiç yumurtlama görmüyordum kilo verdim felan sonra avakado yumurtlama dönemlerinde hep yedim okadar işe yaradı ki herkes diyordu ya yumurtlama zamanı akıntı oluyor felan bende tık yoktu. Avakado yediğim dönem okadar yoğun afedersin bi akıntı olmuştu ki çok şaşırmıştım

benimde 27mm di iğne vurduk dün aşılama oldum bi önceki aşılamamda 25mm felanda tutmuştu sperm az olmasına ragmen illa kiste dönüşür diye bir şey yok ki

Evet bende de pcos var ben ilk adetimi 14 yaşında oldum aşırı düzensizdi doktora gittim hormonlarla ilgili olabilir ama 18 yaşına kadar böyle devam ederse doktora görün dedi 18 yaşına kadar aynı düzensiz devam etti Dr gittim pcos demedi bana tam olarak aslında kist vardı bende o zaman 3 mm biraz daha geç gelsen ameliyat ile almak zorunda kalırdık dedi amaok şükür ilaçla erittik yasmin kullandım 2 sene sonrasında başka adet düzenleyiciler kullandım sağ yumurtalık polikistik yapıda diyo doktor şuan

benimde 27mm di iğne vurduk dün aşılama oldum bi önceki aşılamamda 25mm felanda tutmuştu sperm az olmasına ragmen illa kiste dönüşür diye bir şey yok ki
Merhaba bende 21 mm iken çatlatma iğnesi vurulup aşılama yaptım ve solumda hassasiyet hissediyorum doktor kontrole geç çağırdı diye yumurtam onun yüzünden kiste dönüştü diye düşünüyorum insanlar 17, 18 mm iken vurulmuşlar iğneyi

20 de ideal diyen çok doktor var bilemiyorum

Aşılamanın 18. Günü hala adet olamadım ben , üstelik progestan kullanmıştım o adet olmaya yardımcı oluyormuş gebelik oluşmazsa
Ben çatlatma iğnesinden tam 19. Gün sonra adet olmuştum. Bence zamanlar değişebilir aşılama olduysanız. Hsg çektim o bile adet düzenimi etkiledi. Her şey etkiliyor bence. Gebelim durumu yok mu peki

Ben çatlatma iğnesinden tam 19. Gün sonra adet olmuştum. Bence zamanlar değişebilir aşılama olduysanız. Hsg çektim o bile adet düzenimi etkiledi. Her şey etkiliyor bence. Gebelim durumu yok mu peki
İşte o zaman sizin yumurtlamanın 17. Gününe denk geliyor canım bak benim çatlatma iğnesinin 20.günü olmuş oluyor
Aşılamanın 14.günü kanda bakmıştım 1.20 çıkmıştı gebelik yoktordur diye düşünüyorum solumda da bir sızlama var orası kist oldu ben şimdi ne yapacağım başka bir doktora mı gitsem

Bence stres yapmayın, doktora gitmek istiyorsanız gidin tabii ki, kist oldugunu nerden biliyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…