fazla kilolarım!!!!!!!!!!

makarnaaa

♥ canım♥ailem ♥
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2013
23
0
13 yaşmdan beri kilolarmla uğraşırım.
1 keresnde bekarken çok azmedip 20 kilo vermiş ve gayet fit olmuş.
fakat seneler sonra bu formumu koruyamadım.
evlenirken iyiydim,bebiş olana dek 90a kadar çıktım.
gebeliğim boyu 12 kilo aldım.
şimdi hamile kilolarım yok.tekrar 90a indim.
lakin daha fazlasını kaybedemiyorum,öylece kaldım..
az önce aynada sarkmış koca göbeğime baktm.
göğüslerim de sarktı.
bacaklarım selilütten geçilmiyor.
kollarım bile yağ içinde.
ben ne yapıcam.nasl vericem o kadar kiloyu.
emzirmiyorum da.malesef emmedi kızım,sütüm de kesildi.
spor yapmaya fırsatm olmuyor,zaten bebeğim 2 aylık daha.
günlerim çok yorucu geçiyor.
iştahım da gebelik boyu yoktu,loğusalığn yarı döneminde de yoktu.
derken çok arttı.sürekli acıkır oluyorum.ve midem de çok rahatsız.ne yesem midem bulanıyor.
ayrıca sanki midem koca bir çuval.içine ne atsam dolmuyor gibi.
kafayı yemek üzereyim.bu yaz nasıl denize giricem ben.
beni gören acıyarak bakar.daha yaşm 22.
yaza kadar zayıflayamam çok iyi biliyorum,spor da yapamam.
tüm gün bebekle uğraşıyorum.çok zor bir bebek.
hep kucakçı,uyumuyor,düzenli yemiyor.
gün içinde wcye bile gtmek lüks bnm için.
düşünün daha yeni uyudu.hatta birazdan uyanır.
boğazımı tutarm ama hareket etmeden kilo veremem,vücudumu çok iyi tanıdım artk.
dışarı çıkp yürüyüş yapmak içinde çok erken.kzm daha çok küçük.
kilom kalıplaşmış sanırım,ah bi 80leri görsem biraz umudum olucak.
mekik falan da çekemem,ameliyatm çok zor geçti,ölümden döndüm.
hala dikişlerim yanıyor arada.
boyum 1.60 kilo 90 falan aslnda.tam da 90mıym bilmiyorum.
biliyosunuz en iyi kilo ölçümü sabah aç karnına,wc sonrası ve kıyafetsiz.
daha bunu ölçmeye bile fırsatm olmadı düşünün.
of kafayı yicem nolur akıl fikir verin.

size tek tavsıyem cocugunuzun bebek arabası varsa gıydırın sıkı sıkıya atın arabasına yuruyus yapın hem o temız hava almıs olur Hem sız yuruyus yapmıs olursunuz..Degısıklık olmus olur.. Hemde burada kk da dıyet grupları var onlara katılırsınız tek basınıza oldugunuzda dıyet bozuluyor.Burada herkes bırbırıne destek ben hala bırakmadım dıyetımı..Yaza kadar 15 kılo vermek nıyetım Bakalım hayırlısıyla.Sende bahanelerın arkasına sıgınma cabalamaya basla bakalım...Istemek basarmanın yarısı..

Merhaba makarnacgim,
Ben kilo vermek istediğimde,
ekmek yemiyorum, makarna, pirinç tüketmiyorum.
Sebze ve meyve bol bol tuket. Kendi yemeyini zadece haşla ve açıkdigini hisedigimde, bol bol yeşil elma tüket.
Ve spor yap, ip zıpla, yürüyüş yada koşuya çık, yüze bilirsende kezlinlie yüzmeye git haftada 2,3 sever.

öğlen yemeğini sıkı ye.......akşam yemeğini pas geç....arada çok zorlanırsan sade sodaya limon sıkarsın .... en az 15 saat aç kalman gerekiyor.......geceye denk getirirsin...........bu süre zarfında yağ yakıcı hormonların salgılanır diyorum

öğlen yemeğini sıkı ye.......akşam yemeğini pas geç....arada çok zorlanırsan sade sodaya limon sıkarsın .... en az 15 saat aç kalman gerekiyor.......geceye denk getirirsin...........bu süre zarfında yağ yakıcı hormonların salgılanır diyorum

oyle şey olur mu.:KK53:...akşam yemeği pas geçilmez. hele 15 saat aç kalınır mı..:KK53:...sağlıklı bılgıler verelım arkadaşa.sağlığındanda olmasın

Kilo biraz genetik miras gibi en azından etkiliyor bence.. çevreye bakarsanız eğer kalçası olan kadınların anneleri de öyledir, ya da bacakları toplu olanların da ailede diğer kadınların da bacakları topludur gibi… geri kalanlar bizim yapabileceklerimiz.. ben de kilo vermeye çalışıyorum. 56 kiloyum ama tartıda 50 yi görsem.. şu dertliler topiğinden çıkıp da diyet topiğine gidemiyorum bir türlü.. gitsem de takip edemiyorum. Kazen bu topiği taşımazsa eğer dertli ve kilo vermek isteyen kk lı kadınlar olarak burada buluşabiliriz.

oyle şey olur mu.:KK53:...akşam yemeği pas geçilmez. hele 15 saat aç kalınır mı..:KK53:...sağlıklı bılgıler verelım arkadaşa.sağlığındanda olmasın

isterseniz prof dr ahmet aydınla bu konuyu tartışabilirsiniz........ben makalelerini okumuştum

Son düzenleme:
Kiloların genetik olabilir, ya da dediğin gibi belli bir kilodan sonra kilolar kalıplaşıyor diye bende düşünmüyorum. Öncelikle bir diyetisyene gitmeni tavsiye ediyorum. Belki bir rahatsızlıktan ötürü kilo alıyor olabilirsin. Çevremde guatrdan dolayı kilo alan insanlar var. Doktorun testlerinden çıkan sonuca göre en sağlıklı zayıflama yöntemini sana verecektir. Elbette yaza kadar çok kilo veremeyebilirsin. Ama yavaş yavaş düzenli bir şekilde veririsen eğer kalıcı olacaktır. Öncelikle zayıflamayı aklına koy , beynin kabul etmezse eğer çok zor kilo verirsin. hatta daha da alabilirsin. Karar vermek ilk aşama..

ben gecen yıl dukan yapıp 3 ayda 10 kilo verdim tabi sonra balayıydı misafirliklerdi gunlerdi derken geri aldım ama sadece çocuk kucagında evde yurusen bile dukan için yeterli olur ve her yerden zyıflatıyo süper bi diyet bence
ama once bi fdoktora gidip kan testlerini yaqptır başka bi sorun varsa şeker vs gibi o zaman olmaz

İnternetten "sling" adı verilen kumaş bebek bağlama aparatlarından edinin. Bebeğinizi sling ile kendinize bağlayın, böylece iki kolunuz da serbest kalır, hem de bebeğiniz teninize yakın duracağı için uslu uslu uyur. :) Siz de günde 20 dk ile başlayıp yavaş yavaş arttırarak yürüyüşe çıkın. Yaşadığım şehirde bebekleriyle böyle yürüyüşe çıkan bir sürü anne var, hepsi de gayet fit! :)

Makarna, pilav, ekmek ve şekeri azalttığında biraz etinden, plates yaparak sıkılaşabilirsen de selülit, yağ tarzı sorunlarından kurtulursun.. Denenmiştir 80 den 55e düştüm bu şekilde..
Sabah erkenden platese başla 45 dakika boyunca yapmaya çalış hergün..

Bence en güzeli açık havada yürümek tempolu…. Hem yapılan ağır ve bilinçsiz sporlar gibi vücuda zarar vermiyor, hem temiz hava alıyorsun. Bazen de yalnız kalmak insanı gerçekten rahatlatıyor. Zaman sorunu olmayanlara tavsiye ederim.

bende kilosu ile savaşanlardanım bir çok diyet yaptım çok ciddi kilolar verip canımı sıkan olay karşısında buzdolabın önünde buluyorum kendimi inan 2 gün önce karar verdim uzman birini bulup akupunktur yaptıracağım düşün sende istersen .....

isterseniz prof dr ahmet aydınla bu konuyu tartışabilirsiniz........ben makalelerini okumuştum

eğer bunu bır prof soyluyorsa o adamın dıplomasından suphe duyarım. 15 saat aç bırakılan bır ınsan hem daha çok kılo alır hem sağlığını kaybeder. bunu mantıklı duşunen her ınsan bılır. prof olmasına gerek yok

belli bir yaştan sonra vücudun akşam yemeğine ihtiyacı olmadığı doğru ve özellikle akşam yenen yemeklerin bel bölgesinde toplandığı da.

akşamları ya hafif şeyler yenmeli ya da haftada en azından 1 gün yemeyerek anti acing yapılmalı.

fakat sizin bebeğiniz var daha küçük belki emer belli olmaz o yüzden siz bu kurala uymayın.

herşeyden önce konuyu beyninizde bitirmelisiniz.

yasemin soysal " tek suçlu beyniniz" kitabını şiddetle tavsiye ederim.:KK31: temin edip okursanız bilinçli şekilde düzene koyabilirsiniz.:KK34:

Canim kilo vermen icin sana cok guzel bir onerim var...
DANS!!!

Ac hareketli bir sarki istedigin gibi oyna...
Once 15 dk daha sonra 30 dk ve 60 dk ya yukselt surelerini...

Gobegin icinse
Mekik cok harika...
Hergun az az baslayip yukselt mekik sayisini..

bence diyetisyene gidin ssk nın yarısını karşıladığı özel hastaneler oluyor ya.. arkadaşım da kendi başına yaptığı diyeterden sonuç alamadı gitti 85 di şuan 70e indi tabi bu hop diye olmuyor 3 4 ayda zaten sağlıklı kilo vermede böyledir öbür türlü daha çok alırsınız yani aç kalmadan zayıflayabilirsiniz önemli olan doğru yerde doğru şeyleri yemek arkadaşımla masaya oturduğumuzda nerdeyse benle eş değer yiyordu ama o doğrı yiyordu verdi kilosunu

eğer bunu bır prof soyluyorsa o adamın dıplomasından suphe duyarım. 15 saat aç bırakılan bır ınsan hem daha çok kılo alır hem sağlığını kaybeder. bunu mantıklı duşunen her ınsan bılır. prof olmasına gerek yok

vay anasına sayın seyirciler....demek sen bir tıp prof dan daha iyi biliyorsun

amerikada dahi çok kilolu hastalara acil kilo vermesi için isveç diyeti yaptırırlar....ki orada malpraktis kanunları çok iyi işler...adamı en ufak hatasında öttürürler

intermittant fasting konusunu yerli ve yabancı kaynaklardan araştırabilirsin şekerim

Her insana direk " 15 saat aç kal, akşam yemeğini yeme" denilmez.
Kontrolsüz uzun süre açlıklar diyabete yol açar, vücudun insülin dengesini bozduğu için.

Eğer böyle bir şey yapılacaksa da mutlaka uzman gözetiminde olunması gerekir
Ki gün içinde alması gereken kaloriyi alabilmesi şartıyla.

En geç 18:00/ 18:30 da akşam yemeği yenmeli daha sonrası isteğe göre form çayları olabilir
Diyet listesinde ara öğün varsa belki ara öğün.
Günde yarım veya 45 dk kardiyo olmadı 1 saat yürüyüş güzel kalori yaktırıyor

Konu sahibi arkadaşım öğlen ve akşam yemeklerinde çorba, salata, yoğurt mutlaka bulundur.
Ekmek 1er ( kilon çok olduğu için sabahları 2) dl yeterli.
Çorba içeceksen ekmeği yeme.
Yürüyüş yap ya da netten kardiyo videolarını indir.
Alışma evren için leslie uygundur.
Bunları yaparsan otomatikman zayıflarsın zaten.
Form çaylarını da ara öğünlerde mutlaka iç
İnşallah hedefine ulaşırsın başarılar..

ya arkadaslar okuyorum yazılanları da yanlıslar cok bende 68 den 52 lere düşmüş biriyim ama öyle öğle yemeği çok yiyip akşamı pas gecerek olmuyo o iş düzen istiyo her öğün yemelisiniz gecenlerde kilo aldım cünkü iştahım yoktu. abuk zubuk yedim bu yüzden 5 kg aldım sadece 1.5 haftada şok oldum bende 3 gündür disipline soktum kendimi suan göbek gitmiş halde benm sorunum basende ve bacak kalın önceleri kros ve futbolla ilgilenen biri olmamdan dolayı galiba :KK43: neyse 3 gündür 5 öğün yaptım kendime 2 tanede meyve koydum süper oldu haaaa tabiki spor sart plates çalısıyorum 1 saat nerde ise ama tüm gün evdeym okul üniversite baslayınca daha ii olacak kurtalacağım basenden gecen gün göbekte yanma hissediyordum gitti artk basen tarflarım yanıyor demek ki sıra onlarda gülü güle bir daha beklemeyiz diyeceğim heyhat :)

X