Fatmagül'ün Suçu Ne ? Kanal D

Fatmagül'ün suçu ne?’ dizisinin ekibi Çeşme'de

KANAL D'nin yeni yayın döneminde iddialı projeleri arasında yeralan ve başrollerini Beren Saat ile Engin Akyürek'in paylaştığı ‘Fatmagül'ün suçu ne?’ dizisinin ekibi, İzmir'in Çeşme İlçesi'ne geldi.

Dizi ekibi Ilıca Otel'e yerleşti. Beren Saat'in 6 yıl önce keşfedilmesini sağlayan ‘Türkiye'nin Yıldızları’ programında birlikte yarıştığı Engin Akyürek ile başrolünü oynadığı dizide, kendisine tecavüz eden 4 gençten biriyle evlendirilen Fatmagül'ün dramı ekrana taşınacak. Yeni yayın döneminde Aşk-ı Memnu'nun yerine perşembe akşamları yayınlanacak dizinin çekimleri başlamadan önce oyuncular 2 gün psikolojik destek aldı.

Hilal Saral'ın yönettiği dizinin çekimleri İstanbul'dan sonra Urla'da devam edecek. 1986'da Vedat Türkali'nin senaryosundan Süreyya Duru'nun çektiği aynı adlı filmde Fatmagül'ü Hülya Avşar, Kerim rolünü ise Aytaç Arman canlandırmıştı. Dizideki rollerin psikolojik ağırlığı nedeniyle motivasyonlarının yüksek tutulması için Çeşme’de otel araştıran yetkililer, çekim süresince Ilıca Hotel’de konaklamaya karar verdi.

Fatmagül’ün suçu ne dizisinin çekimleri başladı. Dizinin müziklerini hazırlayan Toygar Işıklı da izleyicilere bir sürpriz yapacak. Televizyon Gazetesi’nin haberine göre, Işıklı, ''Yaylı enstrumanları çok seviyorum ama Fatmagül'ün suçu ne dizisinde hiç kullanmadığım bir enstrumanı ön plana çıkartacağım. Dizinin jenerik müziği ve belli birkaç temasını tamamladım'' dedi.

Ilıca'dan başka bi yerde kalmalarını beklemiyordum zaten sengözlerimebaksanab

Urla'da tam olarak nerde çekcekler acaba?

Ilıca'dan başka bi yerde kalmalarını beklemiyordum zaten sengözlerimebaksanab

Urla'da tam olarak nerde çekcekler acaba?

Açıkçası ben de bilmiyorum başka bir yerde de Çeşme'nin Ildırı köyünde çekim yapacaklar diye okumuştum ama net bir bilgi yok.
Bunun dışında dizide filmden konu olarak biraz sapma olacak sanırım Fırat Çelik Fatmagül'ün nişanlısı rolünde oynayacakmış filmde öyle bir nişanlı yokmuş ama dizide olacakmış diye duydum.

Ya çekim elbette ki köyde olur. Konuya uygun olması lazım. yoksa Ilıca da çekmek çok çokk kötü bir fikir olurdu yani.
Fırat Çelik bi türlü seviyor muyum sevmiyor muyum karar veremediğim bir oyuncu. Bakalım burda nasıl olcak? elbet uzatmaları için eklemeler yapmaları gerek.

Ama ben başrol dışında kadroyu pek beğenemedim yaa.. daha iyi olabilirdi

Sacide taşaner ve Ahmet İlker Okumuş da kadroya dahil olmuş sanırım. İsimleri en baştan saymak gerekirse:
Beren Saat , Engin Akyürek , Musa Uzunlar , Buğra Gülsoy , Murat Daltaban , Fırat Çelik , Sumru Yavrucuk , Kaan Taşaner , Seda Güven , Engin Öztürk , Sacide Taşaner , Ahmet İlker Okumuş.
Kadro başrol dışında pek fazla ünlü isim yok evet ama dizileri de zaten başrol izletmiyor mu? Yan rollerdeki insanların iyi oyuncular olması yeterli bence.

Genelde başrolün izlettiği düşünülür ama yan rol o diziye çok şey katar. Sırf yan rol için bile dizi ya da film izlerim ben. Yeter ki tatmin olduğum oyuncuyu göreyim. Bu dizi için bakarsak Beren'in yeni dizisi diye taaa Aşk-ı Memnu yayındayken konuşulmaya başlandı. Büyük proje diye. Ben daha da tatmin olabilceğim oyuncular görmek isterdim. Mesela Aşk-ı Memnu oyuncularına bakarsak Selçuk yöntem başrol değil. Ama Beren'i sevmesem bile sırf Selçuk Yöntem için izlerdim o diziyi. Anlatmak istediğim bu. Daha iyi birileri olabilirdi mesela. Murat Daltaban ve Sumru Yavrucuk dışında "hah olay budur" diyebilceğim bir yan rol göremedim ben. Mesela Fırat Çelik yeni bir oyuncu. Bu diziyle de şöhreti artcak aşikar.Onun yerine Mert Fırat'ı görmek isterdim mesela.Yeni ama başarılı biri Mert Fırat. Olay ün meselesi değil yani oyunculuk görmek isterim ben bu kadar reklamı yapılan bir dizide. Beren'e karşı nötr olan insanlar eminim ki izlemeden önce tüm kadroya bakcaktır.

Her neyse bakalım kadro bir araya gelince nasıl olcak. Beren'le Engin her halükarda götürür işi ama. Umarım roller üstlerine yakışır da zevk alırız oyuncu kadrosundan.

dizi 16 eylul de baslayacacak

Bütün diziler bayram sonu başlıyor demek ki.

Katılıyorum masalcım..Yardımcı oyuncularda başrol oyuncular kadar önemlivereliniortak

Önemli olmasa yardımcı kadın oyuncu yardımcı erkek oyuncu diye ödül olmaz dimi..yerimseniben

Bereni beğeniyorum ben..Bu rolün altından kalkar..Yalnız tek tereddütüm köylü kızı rolü berende nasıl durur acabaCADIARZU

vereliniortakvereliniortakvereliniortakvereliniortak

Evet dizinin başlamasını bekleyelim bakalım uyumlu bir iş çıkacak mı.. yakında set fotoğrafları gelmeye başlar zaten.. Köylü kızı beren de çok iyi durur bence, yeter ki bizim gözlerimiz alışsın.. Twitter da set görevlilerinden biri bugün şunu yazmış:
'cekimler basladiiii.. Cok da olmus koylu kizi valla, baya iyi.. '

Çok merak ettim:1rolleyes:

Kardelenim şimdi Beren Aşk-ı Memnunun ilk sezonunda Güz Sancısında oynadı. Birinde şehvetli bir kadınken diğerinde çocuk ruhlu bir fahişe. oldu mu oldu.

İkinci sezon Gecenin Kanatlarında oynadı. Bir terörist. Oldu mu yine oldu.

Şimdi bir köylü kızı. Olcak mı olcak. Kız yetenekli valla her şey oluyo. Benim o konuda güvenim tam.

Başrolden eminim de yokk yan roller sinmiyo içime. Neresinden tutsam kalıyo elimde.

Masalcım doğru söylüyosun..Beren bu işide kıvırır heralde..Hatta bihter rolünün ilk kendisine verildiğinde herkes berenden bihter olmaz demişti..Ama çok iyi bi bihter oldu bence:))) rolünün hakkını verdi..Bunu da yapar..Biz de kendisini zevkle izleriz..:lepi:

Servet Pandur yani Unutma Beni dizisinin Nazan Hanımı da dizinin kadrosundaymış.

Başka bir sitede de çekimin yapıldığı yerin civarlarında bulunan biri şöyle yazmış:
'Tekrar gittiğimde fotoğraf çekebilirim belki ama malesef eylülden önce bir daha o tarafta olmayacağım..ama o zaman çekimler sürüyor olursa size resim çeker ekleyebilirim..

köy çok kalabalıktı,dizi çekilmeye başlandıktan sonra öyle olmuş..

onun dışında deniz kıyısında tek katlı bir evde çekim yapılıyor.mekanı yani en azından deniz kıyısını gördüğünüzde çok beğeneceğinizi düşünüyorum çünkü manzara gerçekten süper..ev denize sıfır,büyük bir bahçesi var. '

Herkes kafasına göre konuşur işte Kardelencim. Hala Beren şöyle,Beren böyle. Yaa daha ne istiyorsunuz ki. Neyi olmamış.

Her neyse başlasa da izlesek. Ben bir Beren şov daha izlemekten büyük zevk alcam :lepi:

İzmir güzel şehirdir :lepi:

Çekim mekanları görsel bir şölene dönüştürcek tv leri eminim.

Kanal d yeni sezon tanıtım fragmanını çekmiş. Burak Özçivit twitter da yazmış:
'@ozcivit_burak Kanal d nin yeni yayin donemi filmini cektik bugun.cok guzel oldu kisa sure sonra izlersiniz'

Bakalım geçen seneki tanıtım fragmanı çok güzeldi özellikle Aşk-ı Memnu, merakla bekliiyorum artık bir görüntü görelim :)

henüz fragmani bile dönmüyor.. ne zaman baslayacak bu dizi?
aksamlari izleyecek bisey yok diziler baslasin artik :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…