Fatmagül'ün Suçu Ne ? Kanal D

icimizde ne cevherler varmış kızlar haberimiz yok :))))
hepimiz senarist olduk maşallah :)))
ben Kerim i kötü düşünemiyorum ya..fatmagul un üstüne çay döküldü onda bile ayağa fırladı..dövmesin fatmagul u ya,asık olsun..

Benimki uydurduğum bir senaryo değil ama,filmde böyleydi,
ayrıca Kerim Fatmagül'ü sevecek,ikisi birbirirni sevecek.
Ama bu arada çok eziyetler görecek

ya ben nie bu diziden soğudum hiç heyecan yok kızlar yaaaa.
yani bir sonraki sahneyi tahmin edebiliosunuz.
akıcılık namına bişi yokki..
fatmagül pöyküre pöyküre ağlıo,yengesi gözlerini belerte belerte bakıo.
saf abisi bi kelimeyi 30 kere sölüo.
tamam karakterler bunlar ama ..
olayda beni çeken hiç bişi yok.
oysaki ne umutlarla izlemştim.
yani dgr bi diizi öyle bir gecer zamankiyi izleyince bu dizi çok yavan kalıo..

aynen ya bende acaba bitek benmi böle düşüniiim diyodim demekki benim gibi varmış=)))

açıkcası bnde pek umduğumu bulamdım bu diziye dair hatta 2 haftadır hiç bakmıyor burdan takip ediyorum
çok klişe herşey
neden fatmagül söylemiyor 4 kişilerdi diye yada tıp bu zmnda bu kadar mı geri
hadi hülyann zamnında anladık
bncede
öyle bir geçer zaman ki çok çok daha iyi çok akıcı devam ediyor daha ii hissteririyor diye düşünüyorum
tabii bnm felsefem şudur herdaim
izleyen izler izlemeyen izlemez:nazar:

Tıp ve adalet günümüze oranla çok daha geri. 4 kişinin tecavüzü anlaşılamıyo, tecavüz eden kişi kızla evlenince cezası düşüyor vs. Ya diziyi komple o döneme aitmiş gibi çevireceksin.. Yada günümüze uyarlıycaksın. Arada olduğu zaman saçmalıklarla dolup taşıyor. Herşey çok geride ama ellerinde cep telefonları club larda eğlenen (diskotekler olmalı) gençler vs. çok alakasız olmuş. Dar gömlek düşük bel pantolon giyen mustafanın bu kadar geri zihniyetli bencil olmasıda sinir bozuyo. Onuda daha kırsal bölge insanı tipinde yapabilirlerdi. Yenge paragöz kadın tiplemesinden çok giyimi ve bakışlarıyla isterik kadın tiplemesine yakın bence. O kadar dar görüşlü bir köyde o tarz bi giyim hiç uygun olmamış. Kızın istifralarınıda hamilelik diye teşhis ederlerse saçmalığın tadından yinmicek :) diziyi beren saatin rolü için izlemek istedim, o yüzdende izliyorum ama daha iyi bi senaryo uyarlaması olabilirdi.

Dün akşam izlerken niyeyse hiç heyecanlanmadım..Neler olucanı bildiğmiz için sanırm..Bi sonraki bölümde neler olucak az-çok kestirebilmek cazip kılmıyo bende pek.
Zaten hata hata üstüne.Dr.raporlarıda geldi diyor jandarma,çıkmadımı bu kıza kaç kişinin tecavüz ettiği ? Ha eğer delil karartıldıya filan-avukat tarafndan-o ayrıntıları görmeliydik bizde-birde kerimin annesi nasıl öldü onu merak ediyorum ben..

doktor raporlarını ayarladık dedi ya avukat dün..pahalıya patladı ama hallettim dedi..
ama orada benim de anlamadığım,ebe nine duydu kıza birden fazla kisinin tecavüz ettigini..hemşire kız söylemişti..o zaman niye ebe nine ben bu raporu duydum yalan söylüyorlar demiyor jandarmaya?
evet dizinin eksikleri çok bencede..
Kerim :)))) ve beren için izliyorum bende diziyi..
ayrıca bu kız herkesin birbirini tanıdığı bir koyde tecavüze uğruyor..tam da nisan aksamı,koye yabancı insanların geldigi aksam..yani kıza tecavüz eden koyün yabancısı..
çok açık noktalar var..
mustafa da oyle..çocukluk askı olan bir kızı,bir çırpıda silip atamamasi gerekirdi..elalemin lafına uymamasi gerekirdi..

Bence de kızlar...
Senaryo gerçekten kötü gidiyor, oturmayan noktalar var en başından beri.
Kimseyi net olarak anlayamıyoruz, her şey havada kalıyor, ayrıntılar hiç ince işlenmemiş.
En başta köylünün tavırları hiç gerçeği yansıtmıyor,
Sonra jandarma ne olursa olsun ifadesini almak zorunda, yengenin ifadesine göre davranamaz,
Sonra Mustafa hiç gerçekçi değil, insan içkiye verecek kadar sevdiği kızı bir kere olsun dinlemez miydi, direk bağırıp aşağılayacağı yerde ?
Sonra koskoca milletvekilinin kıznın nişanının olduğu gece bütün köyü ayağa kaldıran bir suç işleniyor, milletvekilinin bundan haberi olmuyor ?
Ebe nine dürüst kişilikli bir karakter canlandırıyor ama duyduklarını, 4 kişinin tecavüz olayını jandarmaya anlatmıyor.
Biraz ince düşünülsün ama, artık hiçbir izleyici önüne konanı sorgusuz sualsiz izlemiyor, mantık hataları diziden soğutuyor insanı... :umursamaz:

Bence de kızlar...
Kimseyi net olarak anlayamıyoruz, her şey havada kalıyor, ayrıntılar hiç ince işlenmemiş.
Sonra jandarma ne olursa olsun ifadesini almak zorunda, yengenin ifadesine göre davranamaz,
Sonra Mustafa hiç gerçekçi değil, insan içkiye verecek kadar sevdiği kızı bir kere olsun dinlemez miydi, direk bağırıp aşağılayacağı yerde ? Sonra koskoca milletvekilinin kıznın nişanının olduğu gece bütün köyü ayağa kaldıran bir suç işleniyor, milletvekilinin bundan haberi olmuyor ?
Ebe nine dürüst kişilikli bir karakter canlandırıyor ama duyduklarını, 4 kişinin tecavüz olayını jandarmaya anlatmıyor.
Biraz ince düşünülsün ama, artık hiçbir izleyici önüne konanı sorgusuz sualsiz izlemiyor, mantık hataları diziden soğutuyor insanı... :umursamaz:

vereliniortak aynen ya haklısın

bence filmiyle bağlantılı olmayacak dizi..
mesela Kerim; fatmagul e asık olacak..
fatmagul hamile..cocuğu da doguracak..
Mustafa kendini denize verecek..
fatmagul ve Kerim birlik olup,bu olayı açığa kavuşturacak..
o renkli gözlü cocuğun annesi de itiraf edecek..
Kerim zaten kimlere rüşvet verildiğine kadar biliyor herseyi tek tek anlatacak..
Mustafa olan biteni duyacak,ailesi de..pişman olacak..fatmagul U geri isteyecek..ama fatmagul Kerim i sececek..
bence seneryo bu :))))

süpermişşşş :teytey: bencede böle olsun mustafa fatmagülü hiç haketmiyo sevse sahip çıkardı ama fatmagülle kerim çok yakışıyo kerim dövmesin fatmagülü aşık olsunlarrr :asigim:

doktor raporlarını ayarladık dedi ya avukat dün..pahalıya patladı ama hallettim dedi..
ama orada benim de anlamadığım,ebe nine duydu kıza birden fazla kisinin tecavüz ettigini..hemşire kız söylemişti..o zaman niye ebe nine ben bu raporu duydum yalan söylüyorlar demiyor jandarmaya?
evet dizinin eksikleri çok bencede..
Kerim :)))) ve beren için izliyorum bende diziyi..
ayrıca bu kız herkesin birbirini tanıdığı bir koyde tecavüze uğruyor..tam da nisan aksamı,koye yabancı insanların geldigi aksam..yani kıza tecavüz eden koyün yabancısı..
çok açık noktalar var..
mustafa da oyle..çocukluk askı olan bir kızı,bir çırpıda silip atamamasi gerekirdi..elalemin lafına uymamasi gerekirdi..

Bence de kızlar...
Sonra Mustafa hiç gerçekçi değil, insan içkiye verecek kadar sevdiği kızı bir kere olsun dinlemez miydi, direk bağırıp aşağılayacağı yerde ?
Sonra koskoca milletvekilinin kıznın nişanının olduğu gece bütün köyü ayağa kaldıran bir suç işleniyor, milletvekilinin bundan haberi olmuyor ?

aynen katılıyorum size kızlar :lepi: çok doğru tespitler:lepi: ebe ninenin jandarmaya anlatmaması, sonra millet vekilinin olayı duymaması , mustafanın ailesinin tavırları,mustafanın kendisinin tavırları,kızın yengesinin hiç içinin acımaması,insanın içinde hiç mi iyilik olmaz yaa,fatmagül orda intihara kalkışıyor 2 kere hem de, her seferinde kötü davranıyor kıza, umursamıyor,sonra fatmagülün yiğeninin sen kirlenmişsin bir daha temizlenmezsin deyip kızdan koşarak kaçması,tecavüz edenlerin olayın ertesi günü fatmagülden bile daha çok üzgün olması..büyük saçmalıklar var bence...başrolde beren olmasa izlemezdim..

Son düzenleme:
filmin sonunda adamlar fatmagüle tekrar tecavüz etmeye kalkıyolar kerim kurtarıooo bundada olurmu acaba????

adamlar etmıyor ya yılışık adam etmeye calsıyor kerım gelıyor bırsey yaptı mı dıyor o da tek kişiydi ne yapabılır kı dıyor ..

bana cok koymustu bu laf valla .

fılm sonunda degıldı sanırım o sahne ya.

Son düzenleme:
erooooşşş bırak fatmagülü bak kevok burda.gelsene ya. illa peşinden mi koşacam kız:mymeka:

aynen katılıyorum size kızlar :lepi: çok doğru tespitler:lepi: ebe ninenin jandarmaya anlatmaması, sonra millet vekilinin olayı duymaması , mustafanın ailesinin tavırları,mustafanın kendisinin tavırları,kızın yengesinin hiç içinin acımaması,insanın içinde hiç mi iyilik olmaz yaa,fatmagül orda intihara kalkışıyor 2 kere hem de, her seferinde kötü davranıyor kıza, umursamıyor,sonra fatmagülün yiğeninin sen kirlenmişsin bir daha temizlenmezsin deyip kızdan koşarak kaçması,tecavüz edenlerin olayın ertesi günü fatmagülden bile daha çok üzgün olması..büyük saçmalıklar var bence...başrolde beren olmasa izlemezdim..

kızlar ben size bikaç konuda katılıyorum ama ebe nine konusu hariç
ebe nine niye söylemedi demişsiniz ama koskoca komutan doktor raporuna mı inanıcak kadının dediğine mi kaldıki fatmagülde yalanlamayınca ebe nine ne derse desin kerimi düşündüğünden böyle söylediği sonucu çıkardı o yüzden ebe nine ağzını açamadı bu kısım gayet normal
ama fatmagül neden gerçekleri açıklamadı da geveleyip komutanı sinir etti asıl burası beni gıcık etti. mustafayı düşün dediler ama mustafa sevilmediğini isteyerek beraber olduğunu duyunca daha çok üzülecek ve kızacak bunu düşünemedi mi acaba?
zaten kerim bu olayı neden üzerine aldı onu hiç anlamış değilim kimse başkalarını kurtarmak adına böyle birşeyi üzerine almaz ben bulur bilir bunu söylerim
o yüzden dizideki kopukluk detaylarda diil bizzat ana olayda
bu arada ben oyuncuları ve yönetmeni beğendiğim için izliyorum senaristlerin çalışması bu sefer tırt çıktı maalesef:umursamaz:

Arkadaslar sizin dediginiz noktalara dikkat etseler dizi anca iki bölümlük olurdu:KK1:

Niye 2 bölümlük olsun..Dizinin kurumu , hikayenin iyi bir şekilde izleyiciye aktarılması , hikayenin tutarlılığı çok önemli..Örneğin bugün tv de Hanımın Çiftliği vardı..Çok çok kaliteli bir dizi..Resmen büyük bir sanat var o dizide..Dizideki tüm oyuncular çok başarılı,oyuncu seçimleri çok doğru..Olayların kurgulanması çok doğru bir şekilde yapılmış..Herkesin tek tek ayrı bir olayı var, dizi sadece Hanımın Çiftliğine odaklı değil, başka karelerde sergilenen diğer bireylerin yaşamları da sunuluyor..İşte başarılı oyuncular,başarılı bir kurgu, sanat eseri , tutarlılık diye ben buna derim..Gerek bu sezon gerekse çok uzun zamandır bu kalitede bir dizi olmamıştı Türkiye'de..Bu dizi şu ana kadar hiç sıkmadı beni, bitene kadar izliycem..:lepi:

Son düzenleme:
Ben senaryo süper ya da size katilmiyorum demedim tourmaline; sadece eger bu noktalara dikkat edilseydi,
suclular suclarini cekmek icin cezaevlerine, Fatmagül de psikologa giderdi herhalde...
Ya da baska bir senaryo cikardi ortaya; ama o zaman da bu dizinin adi "Fatmagül`ün sucu ne?" olmazdi...
Eski senaryoya uymak icin sacmaliyorlar iste...

Son düzenleme:
X