Fatma anamızın eli çiçeğini doğumda kullananlar var mı?

devilakrep

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2011
103
1
Arkadaşlar böyle bir çiçek var duymuşsunuzdur belki,umre yada hacca gidenler getırıyor,hamıle bayanların kolay doğum yapması için kullanılıyor,bu çiçeği buldum ben ama farklı şeyler söylenıyor.doğum için son gunume 8 gun var bazısı suya koy çiçeği o sudan devamlı iç diyor,bazısı sancın gelınce suya koy hastaneye gıderken dıyor.bu çiçeği doğumunda kullanan varsa beni aydınlatabılırmı acaba,nasıl kullanacagım?

Ben bu çiçeği duymuştum ama suyunun içildiğini değil. hastaneye giderken suya konulduğunu bu şekilde kolay bir doğum gerçekleştiğini duymuştum.

sanırım geç kaldım cvp için...

ama bundan sonrakilere yardımcı olmak adına bildiğim kadarıyla izah edeyim..

çevremde birkaç arkadaşım denedi ve çok faydasını gördüler. bende kızkardeşime getirttim ve oda ilk doğumunda çektiği sancıların yarısını bile çekmeden 2. doğuma girdi.
kullanımıda şöyle; doğum sancısı başladıktan sonra bu otu 2 bardak suya koyup kaynatın, otu avuç gibi düşünün, kaynarken kendiliğinden açılmaya başlıyor, açıldıktan sonra otu alın, tekrar kullanılabilirmiş.. suyunu pet şişeye koyup aralıklarla için. rahmin açılmasını sağlıyormuş... bulabilirseniz tavsiye derim...

Bu ot bende de var. Ama hala nasıl kullanılacağını anlamadım, değişik şeyler yazıyor.
Sancım gelince nasıl aklıma gelir bu ot orası da tartışılır.

Bence emin değilseniz bilmediğinz bir çiçeğin suyunu içmeyin. Başka yan etkileri olabilir. En zararsızı suya koyun, başucunuzda dursun.

oglumda hastaneye giderken koymustuk suya,cok zor bi dogumum olmadi,eltim eve geldiginde avuc gibi acildigini görmüs,sudan alincada eskisi gibi yumruk seklinde büzülmüs,en son bi akrabamizin dogumu vardi onun icin koymustum,simdi kendim hamileyim ,o telaseyle unutmazsam insallah yine koyucam,

Sırf merak ettiğim için bir akşam suya koyduk, nasıl açılıyor merak etmiştim.
1 gün sonra da doğurdum. Alaka var mı bilemiyorum ama doğumum çok zor oldu sayılmaz, 6 saat içinde doğurdum.

Bende de vardı bu çiçek..suya koyduk saatlerce bekledim ama açılmam olmadı malesef sonuç sezeryan..çiçeğin kaynatıldığını veya suyunu içildiğini bilmiyordum..

bende arkadaşıma göndermiştim ertesi gün doğum yaptı:))))
bende suya koymuştum doğuma giderken ama normal olmadı.:)

ya arkadaşlar bende şuan hamileyim fakat hacca gidecek birini tanımıyorum
zaten olsada yetişmez bu çiçeği başka nerden bulabilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…