Göz Makyajı farım toplanıyor

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

qamzeLi

pamuşum
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2008
491
0
arkadaşlar farımı uzun süre koruyamıyorum.farı sürdükten bir kaç saat sonra farım göz kapağımın çizgisinde toplanıyor.:uhm: bana önereceğiniz bişeyler var mı?

ewet canım hep aynı dertt..
ama benden ufak ta olsa bi öneri..öncelikle göz kapaklarına nemlendirici krem sür ve bekle ..daha sonra far uygularsan daha etkili ve kalıcı olur cnm :)

krem far kullanıyorsan toz fara geç cnm krem farlar toplanıyor gözkapağında

eğer toz farda aynı sorunu yaşıyorsan hafif nemlendirici veya makyaj altı bazlarından kullandıktan farı uygulayabilirsin tabii nemlendiriciyi sürüp biraz bekledikten sonra

krem far kullanıyorsan toz fara geç cnm krem farlar toplanıyor gözkapağında

eğer toz farda aynı sorunu yaşıyorsan hafif nemlendirici veya makyaj altı bazlarından kullandıktan farı uygulayabilirsin tabii nemlendiriciyi sürüp biraz bekledikten sonra

toz far kullanıyorum.makyaj altı bazını hiç kullanmadım alıp deneyeceğim teşekkür ederim. a.s.

fardan once nemlendırıcı kullanmanızı tavsıye ederım..şakkıdı

nemlendiriciden sonra pudra uygulanmalı gözkapagına bu zemin,astar görevi görür bunu çok iyi dagıtın parmagınızla yedirebilirsiniz sonra görün bakın makyaj min 12saat yerinden kıpırdıyor mu

valla nemlendirici hep kullanıyorum,toz far kullandıgımda..ama gun ortasında o da toplanıyor.farın kalitesii ile alakali da degil..sanirim yaglı cilde sahip olmak sorunun ana kaynagi...

yaglı cilde pudra daha da iyi gelir yag fazlasını da toz yapısıyla emer(karma yaglı cilt tipi serisi mat fondoten pudar seç hiç akmaz toplanmaz zamk gibim olur)

toz farı sürerken far fırçamı çok az ıslatıyorum o şekilde sürüyorum ve hem çok kalıcı oluyor çıkmıyor toz uçmuyor hem de pürüzsüz gözüküyor toplanma falan olmuyor.bir güzellik uzmanı söylemişti bu yöntemi.sabah sürdüğümde akşama kadar çıkmıyor bu şekilde sürdüğümde.

yapmanız gereken 2 şey var
1. farinizi islak uygulamak
2. far sürmeden evvel göz kapaginizi pudralamak

bunların dısında makyaj altı bazı yada makyaj sabitleyici de etkili birer yöntem
far kaliteniz de önemli elbette

bide farının kalitesi ile ilgili toplanması uçması onada dikkat
onun dışında en basit yöntem pudra sürerek dene
yada farını değiştir yerimseniben

canım benımde cildim yaglı ve buyuzden farlarım hep gozkapaklarımda toplanıyor.gecenlerde bı far markası denedım super hıc bı sekilde toplanma olmuyor.isim geregi 12 saate kadar makyajlı duruyorum bazen daha bıle fazla ama hıc akma toplanma olmadı.barbara bort un farlarını denemenı tavsıye edebılırım.....

bej , beyaz , açık şeftali tonlarında far altı bazı kullanabilirsin farlarının altına daha kalıcı olur ama gözün çok kapaklıysa maalesef bu bile uzun süre dayanmayabilir

X