(facebook, twitter vs) biri bana lütfen farklı amaçlarını söylesin!

rbl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2011
849
0
facebook twitter vs kullanmak için sebepleri dizelim önce bir...(en azından en bilinenlerini)

eski arkadaşları bulmak
şuan ki arkadaşlarla irtibat halinde bulunmak
yeni arkadaşlar edinmek
milletin bilgilerini aktivitelerini özel gibi görünen aslında 1 gram özel olmayan hayat gidişatlarını mıncıklamak
kendini afişe etmek, sanaldan ego tatmini yapmak

eski arkadaşları bulmak; bulup napayım? adı üstünde ulan eski! samimi olsak eskide kalmazdı...
samimi olmadığın adamı yıllar sonra bulup ne yapacaksın? hadi diyelim birşeyler olduda irtibatın koptu...
yıllar sonra o insanla tekrar görüşüp ne paylaşabilirsin ki?!
ilkokulda kafana silgi tozu atan, saçını çekip kaçan adamı bulup ne yapabilirsin amaç ne olabilir yani?

şuan ki arkadaşlarla irtibat halinde bulunmak; telefon msn denen şeyler var dimi? ulaşmak isteyen yada ulaşmak istediğine
telefondan en olmadı msnden gayet tabii ulaşabilirsin. face ne yani? dürtüyosun. tamam hadi dürttün ee noldu? oda seni dürttü... e sonuç?!

yeni arkadaşlar edinmek; ne gerek var??? çevrende ki insanlar sana yetmiyo mu? hepsiyle gayet sıkı dostluğunu yapıyosun
her birinin derdine koşuyosunda vaktin kalıyoda yeni arkadaşlarmı edinmek istiyosun? hadi diyelim ki sadece sohbet için falaan filan.
e saçma! en azından oturup derdini anlattığında sana cevap olarak ''hmms... anladım canım. takma ya o kadar kafana üzüldüm off (('' diyen
%90 lık kesim için mi bunca çaba? yada geri kalan %10 luk kesim için mi? o %10 luk kesimi bulmaya uğraşana kadar neden çevrende ki
seni iyi tanıyan insanlarla vakit geçirmezsin ki?

milletin bilgilerini aktivitelerini özel gibi görünen aslında 1 gram özel olmayan hayat gidişatlarını mıncıklamak; şimdi bu işler nasıl oluyoduuu...
heh! bi arkadaşın biriyle bir ilişkiye başladı dimi? nerden öğrendin? facebook! e peki arkadaşım o kişi gelip sana en azından atıyorum yeni
biriyle ilişkiye başladığını kendi ağzıyla söylemeyecek kadar samimiyetsiz biriyse sen niye daha mıncıklıyıp didikliyosun ki?
ama bi saniye, adam belki de herkese oradan belirtme ihtiyacı duymuş... ondan uçan tekme atarak uzaklaş! yapılması gereken bu!
sebebini açıklamaya gerek yoktur heralde değil mi?..
twitter ne bikere ya? ne yaptığını falan yazıp çiziyosun dimi... kardeşim sen niye halka açıyosun ne yaptığını? onlara ne?
yada yazacaksan samimi ol yürekli ol herşeyi yazsana! karizma yapıcak ya, anca gittiği kafeleri mekanları falan yazarlar...
bigünde desene ''wc'deyim s*çıyorum sıkıldım birazdan X le buluşucaz'' diye! twitter açıp sırf bunu yazıp kapatasım geliyo...
birde sapık gibi bunları takip eden ruh hastaları var. ulan bırak sanane kim kiminle nerede ne yapmışsa yapmış!!!
ilk okulda yapardık biz bunları hatırla! hani kim kiminle nerede ne zaman ne yapmış kim görmüş ne demiş falan? şimdi biri dese ki
hadi gel bunu oynayalım nostalji olsun cins cins bakarlar...

kendini afişe etmek, sanaldan ego tatmini yapmak; buda en sevdiğim kısmıdır yani işin. 150 bilemedin 200 tane fotoğraf koyarsın,
dakika başı güncellersin falaaan... amaç ney? birileri görsün bişeyler desin birileri iş atsın. bu kadar acizmidir ki insanoğlu?
sokakta giderken görüyorum fotoğraf falan çekiyolar kızlar erkekler... yemin ederim verdikleri pozlardan belli facelik olduğu!
model belli; kız elini önleri kalkık perçemlerinin iç kısmından arkaya doğru sokar kafayı geriye doğru alır gülümser... e bune şimdi?
hepiniz fabrikasyon musunuz? erkekler kafede nargile içerken falan çektirirler. ağızdan dumanlar vs... masada illa gözükür ha fotoğrafta!
winston, winston yanı iphone, iphone yanı zippo, zippo yanı araba anahtarı. havan kime güzelim? neyin derdindesin ki sen?
ay ama duuur... facebookuna koyucak o onları; ki bol bol ego tatmin etsin. ve bu fotoğrafların %99,9 u kurmacadır. vardır çevrede
3 5 burjuva kanka falan onlardan rayban gözlük alınır onla fotoğraf çektirilir falan. kızlar desen evin içinde cins cins pozlar tripler
sağı solu açıp bin tane fotoğraf koyup kendini afişe etme dertleri, biri bişey diyince de ''salak mısın sen yaaaa?'' tavırları falan.
amaçlar belli neyine kasıyosunuz ki? insan pazarı gibi. bakıyosun beğeniyosun ekliyosun... o fotoğraflarda klavye başlarında
sağolsun google amcanın yardımıyla birer filozof edasıyla yaklaşan tipler varya... yok onlar işte. gerçek dünyada oturt karşına
anca gelir abuk sabuk değersiz geçici zevklerin muhabbetlerini yapar... varsa hep o triplerde olup hemde
adam gibi bi hayat felsefesi düşüncesi olan bulsun beni lütfen çok merak ediyorum!!!
işin en acı kısımıda, bunların hepsi sanal bi dünya!

ve daha niceleri...

şimdi çok merak ediyorum, facebookun ve bilimum sosyal paylaşım zımbırtılarının bunlar dışında amacı nedir ki? yanlış anlaşılmasın, yargılamıyorum bunlar var sadece diye...
bunlar sadece benim bildiğim. ben sadece başka amaçları var mı onları merak edip gerçekten bütün içtenliğimle soruyorum...
(bunlara sözlükler, forumlar, bloglar ve bilimum düşünce, fikriyat ve öğretme amaçlı paylaşım siteleri dahil değildir...)
dipnot: rica ediyorum yargılamaya kalkmayın. mesela ben yargılamadım. sadece bakış açımı sundum ve başka amaçlar var mı merak ettim...

Son düzenleme:
anacım tamamda ben hayatlarını o saçmalıklara endekslemiş olan insanlardan bahsettim

Ben Arkadaşlarımla Karşılıklı Oyun Oynuyorum..
Emin Ol KK'ya Takıldığımdan Beri Facebook'a Aklıma Gelirse Bakıyorum..

Bu Arada Yazdıklarını Okumadım..
Başlığa Geldim..

Ben Arkadaşlarımla Karşılıklı Oyun Oynuyorum..
Emin Ol KK'ya Takıldığımdan Beri Facebook'a Aklıma Gelirse Bakıyorum..

Bu Arada Yazdıklarını Okumadım..
Başlığa Geldim..

bi saniye efsane fotoğrafı bulmam lazım

hah işte bu bütün duygularımın tercümanı

oyyy okuyana kadar canım çıktı sonunda bitirdim
sayende şuan facebook gözümde bi küçüldü bi küçüldü
neyse şaka bi yana gerçekten yazdıklarının çoğu doğru

atladığın şeylerde var sahte adresler alınır eski sevgili veya yeni sevgili adayları eklenir
onlar bir güzel denenir.
bu deneme sonucu herşeye karar verilir falan...

gereksiz tam anlamıyla
facebook hesabım var ama bu gereksiz bulmama engel değil

ilk okul arkadaşlarımı falan buldum ama hiç biriyle konuşmadım bile..çünkü hepsyle o kadar farklıyızki ortak noktamız yok..ha bi tanesiyle biraz görüştüm o da durumumu beğen diye saçma sapan konuşuyo:)) bunun dışında herkesin hayatından bir çırpıda haberdar olabiliyorum bir takım markaların indirimlerini falan takip edebiliyorum ayrıca pek haber izlemem ama haber sayfalarına falan üyeyim güncel şeylerden haberim oluyor..

eğlenmek!
normal hayatta gördüğüm arkadaşlarımla muhabbet ediyorum sadece zaten feysbukta da..
kim evlenmiş kim sevgilisinden ayrılmmış kim yurtdısına gitmiş kim nerde yüksek lisans yapıyor..
magazin yanii!
onun haricinde başka bir amacı yok benim için bu sitelerin..

Bu tür sitelere alışamadım,sevemedim.Bana karmaşık geliyor(Yaş itibari ile kafam basmıyor)

Facebook;daha internetin,cep telefonlarının hatta doğru düzgün ev telefonlarının bile olmadığı dönemlerin insanlarının izini kaybettiği eski arkadaşlarını bulmak için açılmış bi site(ydi).
Hatta belki hatırlarsınız,Türkiye'de ve dünyada bu kadar ünlü olmadığı zamanlar sadece bazı sitelerin yanında reklamları olurdu siyah beyaz insan resimleri vardı reklamda.
Annemin dönemi mesela.
Annem facebook sayesinde lise arkadaşlarını bulmuştu,o zamanlar böyle internet cep telefonu mu vardı,liseden sonra kopmuşlar işte.
Yani amacına uygun kullanımı bu,çok da faydalı oldu şimdi görüşüolar,eski günlerden konuşuolar,evlilik,çoluk çocuk,iş temposu derken kaybedilmiş eski değerleri,lise anılarını tekrar hatırlıolar.

Amaa facebook amacından (her şeyin olduğu gibi) sapmış durumda.
İnsan eli değen,herkesin kurcaladığı bişey nasıl olur da amacından sapmaz ki.
rbl'in dediği gibi artık facebook ve twitter çoğunlukla bir hava atma aracı,diğer çoğunlukla da flört bulma amacı oldu.

Sadece facebook olsa keşke ama;dünyada amacından sapan,saçmalığa dönüşmüş o kadar çok şey var ki...
En iyisi bize ters gelen şeyden uzak durmak,kim ne yapıosa yapsın,ne şekilde sömürüosa sömürsün,takmamak.
Dünyayı biz mi kurtaracağız yahu!

onlara girmedim ya. girsem eminim ki ban yerdim. az buçuk anlıyosunuzdur ama o konuda da ne diyeceklerimi

güncel şeylerden haberdar olmak... e yani bu normal birşey teşekkür ederim...

bunu yazdığımı hatırlıyorum...

''milletin bilgilerini aktivitelerini özel gibi görünen aslında 1 gram özel olmayan hayat gidişatlarını mıncıklamak; şimdi bu işler nasıl oluyoduuu...
heh! bi arkadaşın biriyle bir ilişkiye başladı dimi? nerden öğrendin? facebook! e peki arkadaşım o kişi gelip sana en azından atıyorum yeni
biriyle ilişkiye başladığını kendi ağzıyla söylemeyecek kadar samimiyetsiz biriyse sen niye daha mıncıklıyıp didikliyosun ki?
ama bi saniye, adam belki de herkese oradan belirtme ihtiyacı duymuş... ondan uçan tekme atarak uzaklaş! yapılması gereken bu!
sebebini açıklamaya gerek yoktur heralde değil mi?..
twitter ne bikere ya? ne yaptığını falan yazıp çiziyosun dimi... kardeşim sen niye halka açıyosun ne yaptığını? onlara ne?
yada yazacaksan samimi ol yürekli ol herşeyi yazsana! karizma yapıcak ya, anca gittiği kafeleri mekanları falan yazarlar...
bigünde desene ''wc'deyim s*çıyorum sıkıldım birazdan X le buluşucaz'' diye! twitter açıp sırf bunu yazıp kapatasım geliyo...
birde sapık gibi bunları takip eden ruh hastaları var. ulan bırak sanane kim kiminle nerede ne yapmışsa yapmış!!!
ilk okulda yapardık biz bunları hatırla! hani kim kiminle nerede ne zaman ne yapmış kim görmüş ne demiş falan? şimdi biri dese ki
hadi gel bunu oynayalım nostalji olsun cins cins bakarlar...''

...

FACEBOOK UM yok TWİTTER ım da yeni oldu yüksek puan alıp da bir türlü atanamayan bir laborant olarak devlet yöneticilerine sitemimi iletmek amacıyla hesap açtım recep akdağ abdullah gül vs. onlara ulaşabilmek için ve bazı habercilere gazetecilere...

ne güzel amaçlı en azından.

(mantıklı bir amaç tabii)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…