eyvahh bebeğim pamukçuk oduuu....

ben jansiyon moruyu buldurdum eczacım cok uğrastı ve dün aksam üzeri müjdeli haber geldi persembe en geç cuma gelicek bakalım behsedildiği kadar faydasını görücekmiyiz 1 ay olucak nerdeyse GEÇMEDı azalıyor bitti ohh diyorum ertesi sabah dudagı damağı yanagı bembeyaz olmuş off offff

arkadaşlar sonuca ulaşan var mı.. Bizimki halen devam etmekte... Kayınvalidem dut şurubu al eczaneden diyo ama... Jansiyan morunuda bulamadım bu arada... Dün kontrole gittik doktorumuz da mikostatin yazıyordu ki dedim 1 haftadan fazladır kullanıyoruz.. Ama fayda yok.. Günde 3 kez tam dolu olarak kullanman lazım yoksa fayda göremezsin dedi.. Kızım kusuyor diye ben günde 1 kez kullanıyordum :kedi:

arkadaşlar sonuca ulaşan var mı.. Bizimki halen devam etmekte... Kayınvalidem dut şurubu al eczaneden diyo ama... Jansiyan morunuda bulamadım bu arada... Dün kontrole gittik doktorumuz da mikostatin yazıyordu ki dedim 1 haftadan fazladır kullanıyoruz.. Ama fayda yok.. Günde 3 kez tam dolu olarak kullanman lazım yoksa fayda göremezsin dedi.. Kızım kusuyor diye ben günde 1 kez kullanıyordum :kedi:

bizimde lanet olası pamukçuğumuz geçmedi jansiyen moruda hiçbir eczacısa yok bi eczane deposunda buldrudk gelmesini bekliyoruz .
gececeğide yok gibi ne ilet bişeymiş bu.

doktor baska bi tadvisi yok bunun diyor karbonatlı su ve mukostatin.

arkasım ben jansiyon moruyu denersem sanada haber veririm..

Arkadaşlar benim de bebeğimin ağzında uzun süredir pamukçuk var bir türlü geçmek bilmedi. 10 gün mikostatin kullandık. Karbonatlı suyla temizledik . Ama geçmedi. Karbonatlı suyla tamizleyince hiç bişeyv kalmıyor ama akşama sabaha yine bembeyaz . :KK43:
Bugün yine gittik doktora .Doktor tekrar mikostatin yazdı.Başka seçeneğimiz yok ilaç olarak dedi. Ama uzun süredir kullanmanıza rağmen geçmediyse dedi sizin göğsünüzden de tekrar bebeğe geçiyordur dedi. Bizim göğüs ucumuzdaki çatlaklara bebeğin ağzından geçiyormus mantar daha sonra da tekrar bebeğe . Bu şekilde süreklü tekrarlıyormuş. Yani bizim de göğüs ucumuzu temizlememiz ve tedavi etmemiz gerekiyormus. Gerçekten de ben emzidikten sonra dikkat ediyorum . Çatlaklarda beyazlıklar görüyorum. Onlarıı yok etmek için de doktor tedavisini şöyle önerdi: Önce karbonatlı suyla güzelce temizliyoruz . Sonra parmağımızla mikostatin süreceğiz meme ucuna sonra da Fucidin diye bir ilaç var onu sürüyoruz günde 3 kere . Bu şekilde meme ucunu tedavi ederken bir yandan bebeğin agzına yine mikostatin. Bir de her beslenmeden sonra bebeğe su içirmek de çok önemliymiş. Çünkü bebekler sütü ya da mamayı ağzında çevirip yutamadığı için ağzının içi temizlenmiyor ve özellikle bu sıcak havalarda pamukçuk oluşumuna davetiye çıkarıyormus.
Ben bugün tedaviye başladım. Umarım en kısa süre içerisinde geçer bebişlerimizin pamukçukları. Herkese geçmiş olsun.....

arkadaslarrrr pamukçuğumuz geçti....

1 haftadır bi tane bile beyazlık yok çok mutluyum:)

nasılmı oldu ??? mukostatin karbonatlı su jansiyon moru vsvsvs

derken artık bunalmıştım hiç biesey denemek istemiyorum.karbonatlı su bebişim,in anını çok acıtıtyordu mukostatini ise nerdeyse 20 gındıur kullanıyorduk.
jansiypn moru etken maddeliilacı bulamadık..

doktorumuz v-bebeğime gazı için mılupanın papatya cayını vermişti gunde 100ml içiyıordu

ben buna bağlıyorum süper birsey geçti bi sabah uyandık ve agzındaki tum beyazlıklar geçmişti:)

birde bunu deneyin. belkide etkili olur.

merhaba arkadaşlar, geçen gün bir yerde okudum, doktor kadir tuğcu yazmış, ona yönlendirilen bir soruda bebeğim 3. 5 aylık pamukçuğu ne yaptıysam geçiremedim diyor, kadir tuğcu da bir aydan büyük bebeklerde pamukçuk olmaz olan ağız içindeki derinin sürekli eskiyerek devam etmesidir, ne yapsanız olmaz ilacı da yoktur demiş. Bu da bir görüş bence. birde sağlık ocağında ebe bana emmesinde bir problem yoksa korkulacak bir şey yok demişti bu sorunu yaşarken...

canım mama veriyorsun hele bu sıcakta su ver derim
bende oğlumu süt ve mama takviyeli büyüttüm ve dr.u su ver demişti
demese bile verirdim ben havalar çok sıcak ve mamalarıda tatlı elbet suya ihtiyaçları var....

biz 2 kez yaşadık pamukçuk olayını
yanak içi ,dil, damak:KK43:((
önce kaynarsuyla yıkadığım ağız mendilini karbonatalı suya batırıp ağzını temizliyordum
sonda dr.un verdiği damlayı damlatıyordum

Kaçıncı kez yazıyorum bilmiyorum.
Sürekli yadım, mesajlar silinmiş.

VİOJEN 10 ML SOLUSYON eczaneden alın kullanın.
3-4 gün içinde geçer.

Kaçıncı kez yazıyorum bilmiyorum.
Sürekli yadım, mesajlar silinmiş.

VİOJEN 10 ML SOLUSYON eczaneden alın kullanın.
3-4 gün içinde geçer.

canımm bu önerdiğin ilac üretimden kaldırılmış.
ona eş değer farklı bi ilaç verd eczacım gelmesi uzun sürdü ilaç elime geçtiğindede pamukçuk bitmişti.

diğer arkadslara yardımcı olur umarım....

Pamukçuk hastalığı kendiliğinden geçmez, bu nedenle mutlaka tedavi edilmelidir. Ağız içindeki beyaz lezyonlar elle temizlenmeye çalışılırsa, ağız içi mukoza bozulup pamukçuk daha da yayılabilir. Başka bir yanlış, karbonatla lezyonları temizlemeye çalışmaktır. Lezyonlar geçmiş gibi görünür ancak doku bütünlüğü bozulduğundan ve herhangi bir tedavi edici özelliği olmadığından lezyonlar tekrar çıkar ve hastalık daha ağır biçimde gelişir. Ayrıca lezyonlar kanadığı için candida mikrobu karışır.....

• :KK54::KK54:
    kızlar... pamukçuk için mikostatin aldım. ama kızıma 2 kez kullanabildim. 1 damlacık sürdüm ama ikisinde de ne yediyse çıkardı. Kullanan arkadaşlar sizde de böyle mi oldu...3.5 aylığız ve mamayla besleniyoruz...
Merhaba benim oğlumun ağzında oluşan mantar için doktor mikostatin verdi bir kaç günden sonra iyileşti ama tadı iğrenç ötesi
Biberon vermeden önce sur ilacı karnı tokken yapiyorsan midesi bulaniyordur ilacı sürdükten sonrada parmağınla agzinin her yerine yay ilacı
Geçmiş olsun

X