eyvahh bebeğim pamukçuk oduuu....

smile6081

Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2007
2.209
651
bebeğim henuz 50gunluk ...
anne sütü çok az olduğu için mama takviyeli beslendi.
biberon emzik vs gibi seylerde temizliğe cok önem verdik ama pazartesi günü
baslayan beyazlanmalar hızla ayılıyor dün doktora gittik olur önemli değil dedi MıKOSTATıN isimli bi şurup verrdi.gunde 4 kez yavas yavas ağzına damlat dedi. gecmezse karbonatlı su ile temzile dedi.
baska tedavisi yok olur dedi.
ama hızla yayılıyhor sabah dudaklarınada sıçramıştı.
ne yapmam gerek bebeğimin canı acmasın istiyorum.

bebeği pamukçuk olan anneler neler yaptınız ne kadar sürede geçti anlatırmısınız???:nazar:

merhaba sana bi tavsiyem var benimde kızımın agzında olmuştu eşimin arkadaşı doktor bize bişey önerdi bunu yaparsan inanki gececek ben denedim ve bi daha olmadı parmagının ucunu pudra şekerine batır pamukcuk olan yerlerere sür hiç bi zararı olmaz gecmiş olsun

merhaba sana bi tavsiyem var benimde kızımın agzında olmuştu eşimin arkadaşı doktor bize bişey önerdi bunu yaparsan inanki gececek ben denedim ve bi daha olmadı parmagının ucunu pudra şekerine batır pamukcuk olan yerlerere sür hiç bi zararı olmaz gecmiş olsun

b ebeğiniz bunu denediğizde kaç günlüktü ve kadar sürede geçti.eyvahedigeldismile

canım her amamdan sonra su vermen lazım emzirdiğinde su ihtiyacını sütünden alır amamda aynı şey olmuor malesef bende mama veriorum ağzında mama kalıntısı kalırsa pamukcuk çıkar demişti doktor mamadan sonra su ver demişti doktor şimdilik bişi olmadı şükür

2 aylıktı 3-4 gün içinde gecti yanakları damakları olmuştu yavrum agzından süt aka aka emiyodu iştahsız bi bebek olsaydı emmeyi barakırdı

canım her amamdan sonra su vermen lazım emzirdiğinde su ihtiyacını sütünden alır amamda aynı şey olmuor malesef bende mama veriorum ağzında mama kalıntısı kalırsa pamukcuk çıkar demişti doktor mamadan sonra su ver demişti doktor şimdilik bişi olmadı şükür

canım yaa evet haklısın bunu bana bir kaç kişi daha dedi ama gittiğimiz 2 doktora özellikle üstüne basa basa sordum mama alıyor su vermelimiyim diye 2doktorda gerek yok dedi. doktorlar gerek yok diyince vemedim hata yaptığımı şimdi anlıyorum.:nazar:

kızlar bildiğimiz içme sodası var ya onun gazının kaçması için bardağa boşaltıp biraz bekleyin ve bir tülbentlin ucunu sodaya batırıp pamukçuk olan yeri silin,doktorumuz tarif etmişti,kızımın dilinde vardı biraz pamukçuk ama sildikçe geçiyor..
karbonatı da öneriyorlar ama doğru çözeltiyi hazırlamak zor,ne kadara ne kadar koymalıyım demektense,soda en kolayı:)

Yarım fincan kaynatılıp soğutulmuş suya 1 çay kaşığı yemek sodasını koyun her emzirmeden sonra temiz gazlı bezi bu suyun içine batırıp ıslatın bebeğin ağzının içini silin... Her defasında sodalı suyu ve gazlı bezi yenileyin... Birde beslenmeden sonra su vermekte önemli.

benim göğüs uçlarım yara olmuştu ve bunun için bepanthen kullanıyordum. emzireceğim zaman meme ucunu siliyordum ama çok yağlı bi merhem olduğu için biraz kalıyordu. bebeğede zararı yok demişti hemşire. ve inanın çok faydasını gördüm bebeğim hiç pamukçuk olmadı. gerçi mama kullanıyormuşsun sen nasıl kullanabilirsin bilmiyorum. inşallah dr.un verdiği ilaç faydalı olmuştur...

dut şurubu çok iyi geliyor.hemde bitkisel. diğer çözümler bizde geçici oldu. :)

Anne sütü çok az olduğu için mama takviyeli beslendi.
Biberon emzik vs gibi seylerde temizliğe cok önem verdik ama pazartesi günü
baslayan beyazlanmalar hızla ayılıyor dün doktora gittik olur önemli değil dedi mikostatin isimli bi şurup verrdi.gunde 4 kez yavas yavas ağzına damlat dedi. Gecmezse karbonatlı su ile temzile dedi.
Baska tedavisi yok olur dedi.
Ama hızla yayılıyhor sabah dudaklarınada sıçramıştı.
Ne yapmam gerek bebeğimin canı acmasın istiyorum.

Bebeği pamukçuk olan anneler neler yaptınız ne kadar sürede geçti anlatırmısınız???:nazar:

canım doğru ilacı kullanıyorsun ama sadece bebeğinin ağzına değil kendi göğsünede sür göğsünü ve bebeğinin ağzını gazlı bez ile yavaş hareketlerle ilk önce karbonatlı su ile sil daha sonrada mikostatin ile sil kısa zamanda geçer...benim kızımdada çok olmuştu doktorum böyle yapmamı tavsiye etti işe yaradı....geçmiş olsun...

Kurban olam, hangi doktor " ağzında mama kalıntısı kalırsa pamukçuk çıkar" demiş?
Doktorunu değiştir arkadaşım.

Pamukçuk- candida isimli bir mantardır.
Vajina, midede ve ağızda yaşıyan bir mantardır.
Mantar, doğum sırasında anneden bebeye geçer,ayrıca bebeye antibiyotik veriyorsanız, bebek pamukçuk olabilir. Mantarı önlemek için bebek birelonları içe kaynat, eğer emziriyorsan, emzirmeden önce memeyi temizle. Emziği asla ağızınıza koyup ardında bebeğin ağızınıza koymayın.
Bebeğin ağızı temizlemek için sakın ama sakın karbonatlı su kullanmayınız.
Asla bebeğin ağızı temizlemeye çalışmayın. Temizleme ve karbonatlu su epiteli (doku) bozuyor ve üç- dört gün sonra pamukçuk daha şidetli bir şekilde ortaya çıkar.

Tedavi için eczanede jansiyan moru isteyin ve üzerinde yazılan şekilde bebeğin ağızına sürün.
3-4 gün içinde pamukçuk azaldığını göreceksiniz.

Sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:
helal olsun kardes sana cok güzel bi dillle anatmissin.arkadasimin dediklerini aynen dogrudur.o kremin ismini billlmiyorum ama benim yavrum dada oldu.daha bir aylikti hemde.doktor bi krem verdi.5 günde gecti.he arada yine geldi yine ayni kremle gecirmistimml.o kremlerde bisey yok cok tatli hatta hehe.elinle sürme ama.emzigine sür kremi öyle ver agzina bak nasil gecer.korkma ya bu kadar kötü bisey degil bu.nasil her bebek sarilik geciriyorsa da bi isigin altnda tutup iyilesiyorsa buda öyle normal artik canimin ici

kızlar... pamukçuk için mikostatin aldım. ama kızıma 2 kez kullanabildim. 1 damlacık sürdüm ama ikisinde de ne yediyse çıkardı. Kullanan arkadaşlar sizde de böyle mi oldu...3.5 aylığız ve mamayla besleniyoruz...

anne sütü çok az olduğu için mama takviyeli beslendi.
biberon emzik vs gibi seylerde temizliğe cok önem verdik ama pazartesi günü
baslayan beyazlanmalar hızla ayılıyor dün doktora gittik olur önemli değil dedi MİKOSTATİN isimli bi şurup verrdi.gunde 4 kez yavas yavas ağzına damlat dedi. gecmezse karbonatlı su ile temzile dedi.
baska tedavisi yok olur dedi.
ama hızla yayılıyhor sabah dudaklarınada sıçramıştı.
ne yapmam gerek bebeğimin canı acmasın istiyorum.

bebeği pamukçuk olan anneler neler yaptınız ne kadar sürede geçti anlatırmısınız???:nazar:

merhaba bence kulaktan dolma bilgilerle hareket etme derim .pamukçuk mikrobik bir hastalıktır.mesela her emdikten sonra yada mamasını yedikten sonra ağız içini karbonatlı su ıle silmek yada 1 yudumda su olsa içirmek ben bebeğime hep öle yaptım pamukçuk nedir bilmeyiz.bana da ebe sölemişti olmaması için

Kurban olam, hangi doktor " ağzında mama kalıntısı kalırsa pamukçuk çıkar" demiş?
Doktorunu değiştir arkadaşım.

Pamukçuk- candida isimli bir mantardır.
Vajina, midede ve ağızda yaşıyan bir mantardır.
Mantar, doğum sırasında anneden bebeye geçer,ayrıca bebeye antibiyotik veriyorsanız, bebek pamukçuk olabilir. Mantarı önlemek için bebek birelonları içe kaynat, eğer emziriyorsan, emzirmeden önce memeyi temizle. Emziği asla ağızınıza koyup ardında bebeğin ağızınıza koymayın.
Bebeğin ağızı temizlemek için sakın ama sakın karbonatlı su kullanmayınız.
Asla bebeğin ağızı temizlemeye çalışmayın. Temizleme ve karbonatlu su epiteli (doku) bozuyor ve üç- dört gün sonra pamukçuk daha şidetli bir şekilde ortaya çıkar.

Tedavi için eczanede jansiyan moru isteyin ve üzerinde yazılan şekilde bebeğin ağızına sürün.
3-4 gün içinde pamukçuk azaldığını göreceksiniz.

Sağlıcakla kalın.

teşekkürler :)

jansiyon moru denemek lazım çünkü ohh get-çti diyorum ama ertesi günü tekrarlıyor mikostatinden umudumu kestim zaten karbonatlı su ilede bebeğim çok ağlıyor çok canım sıkılıyor. su vermedim diye eşimde kızıyor çünkü ona demişlerdi mamdan sonra suversin diye bebeğim bi kaç kez su verdikten sonra kustu ağladı genzine kaçtı bende vermemiştim.
pamukçuk bi mantar bencede su ile alakası yok

bencede mikostatinden fayda yok galiba.. 4 günü geçtik kullanıyoruz hepsi aynı duruyor. Bembeyaz dili kızımın. karbonatlı su da acıtıyor canını. Şu jansiyan morunu bulmak lazım... Bulamadım mahallemdeki eczanede.

bencede mikostatinden fayda yok galiba.. 4 günü geçtik kullanıyoruz hepsi aynı duruyor. Bembeyaz dili kızımın. karbonatlı su da acıtıyor canını. Şu jansiyan morunu bulmak lazım... Bulamadım mahallemdeki eczanede.

Şu karbonatlı suyu kullanma, arkadaşım. Ağız içi dokuyu bozuyor ve mantarı daha çok çoğalması sebeb oluyor. Tedavisi daha zor oluyor. Bebek ağızda yara yapar.

X