EYVAH!! uyku zamanı :((

Benim kızım da sabah en geç 8.30 gibi uyanıyor. Eğer 8.30 da uyanmışsa 11 gibi uyuyor en fazla 40 dk. Sonra 2 gibi uyuyor, eğer hava güzelse parkta geçirmeye çalışıyorum o süreyi açık havada 2,5 saat uyuyor, evdeysek yine 40 dk. Eğer parkta yani uzun uyumuşsa akşam 8'e kadar bir daha uyumuyor o yetiyor, ama evde yani kısa uyumuşsa 5-5.30 gibi yine maksimum 40 dk. uyuyor. Akşam 6'dan sonra kesinlikle uyutmuyorum sonra akşam uykusu için huysuzluk yapıyor. Bu şekilde iyice uykusu gelmiş oluyor genelde emerken uyuyor yada emdikten sonra yatağına koyuyorum uyuyor. Şunu öğrendim eğer iyice uykusu gelmemişse uyutmak için yarım saat belki daha fazla uğraşıyordum. Artık gündüz ve gece iyice uyukusu geldikten sonra emerken hemen uyuyakalıyor, uyukusu yoksa zorlamıyorm hem o hem ben perişan oluyorum. Akşam da 8 de uyuyor, gece emmek için 2-3 kere kalıyor. Bazı günler istisna tabi, mesela dün 5 kere kalktı. O günlere dikkat edin doymuyordur mesela dün az su içmiştim süt azdı doymamıştı Eğer sütüm iyi ise gece sadece 2 defa kalkıyor.

Bir de gece uyumayanların muhakkak bir sorunu vardır. Benimki çok gazlıydı bazen ondan uyumuyordu, şükür gazımız bitti. Karnı doymamış olabilir. Bir de en çok başıma gelen burnu tıkalı oluyor, kaloriferler yanmaya başladığından beri burun tıkanıklığı yaşıyoruz. Akşam yatma rutininimize ekledik. Önce yüzümüzü ellerimizi yıkıyoruz, bezimizi değiştirip pijamamızı giyiyoruz. Burnumuzu temizliyoruz. Işığı loşlaştırıp meme emiyoruz, genelde uyuyakalıyor, ya da ışığı kapatıp yatağına koyuyorum. Bizim ev geceleri zifirikaranlık, iyi uyumasını biraz da ona bağlıyorum, gece ışığı açmadan emziriyorum hemen uyuyakalıyor. 1 ay önceye kadar gece kaka yaptığı için ışığı loşlaştırıp altını değiştiriyordum, yeniden uyuması 1 saati buluyordu.
Tabi başka sorunları da olabilir zaman zaman, diş gibi. Belki uyumayanların öyle sıkıntıları vardır.
Bir de doktorumuz bütün gününü yani gündüz ve gece sadece 10'ar dakikalık kestirmelerle geçiren çok bebek olduğunu söyledi, yani uyku bebekten bebeğe değişebilir.

Ne uzun yazdım ama bir şey daha eklemek istiyorum çünkü çok deneme yanılma yaptım. Asla akşam uykusunu oturduğumuz odada uyutmuyorum, eğer o şekilde uyutursam tv ve ışık açık gündüz uykusu ile karıştırıyor 40-45 dk. sonra uyanıyor. Gündüz salonda, akşam odasında uykuya dalıyor. Sakinleştirici bir müzik açık oluyor çok da işe yarıyor.
Umarım yardımı olur.

canım sagol.benim kızım gece uyumuyor degilde gece geç yatıyor 4 gibi onu nasıl degiştircem bilmiyorum bu arada seninki kaç aylık

4 ay 5 günlük bugün. Bence hergün yarım saat yada 15 dk. geriye almaya çalış, gündüz uykularının saatlerinden ayarlama yapabilirsin. Ortalığı karart ve sessizleştir. Aklıma bunlar geldi bilmiyorum başka ne yapılabilir. en bu yolla 9.30 olan uyku saatini 8 e çektim.

hidom canim bazi bebekler uyumadan önce aglayarak günün stresini atarlarmis << prof konustu
biraz aglat yorulunca uyur .. sallamayi degilde sirtina pispislamayi dene.en azindan sallamaktan daha az yorucu .

bu arada ogluma masallah sabah 11 de kalkiyor .. gün icerisinde 5-6 kez bazen 20 bazen 30 dk uyuyor. gece 12 yatiyor .. sabah 11 kalkiyor. ( 6-7 arasi doyuruyorum uyandirmadan.)

maşallah hilmiyecim efe paşayaaa nazar değmesin...

11 miiiiiii kafamçokkarıştı
maşallah walla kıskandımmm

benim oğlan baya stresli herhalde ki he ruyumadan önce aplıyooo :roflol:
alıştım artık..
bu arada sabah 5.30 da kalkmaya basladik..
ama sonunda ben iptal oldum
iç kulaktaki denge merkezi bozulmus
sürekli bas donmesi var bende ve ilaç kullanmaya başlıyorum gece yataktan kalkamıyorum
gündüzse 1 saati buluyor kalkabilmem
meftayım yanii
iş tamamen koca da :sm_confused:

bu arada emziremiyorum ilaç yüzünden
sağıp döküyorum :a015:

duygum gecmis olsun güzelim .. üzülme .. sen ii olda gerisi mühim deil.
hem esin tabiiki yapacak. biz anneysek onlarda baba :)

allah yardimciniz olsun.

dizim diil kuu bilegim .. aynen devam .. ameliyat olman gerekiyo diyo doktorum . ama ben olmicam . olsanda bi daha olusuyormus kist zaten .

geçmiş olsun duygucumm babalarda yapıcak yeri geldiğinde umarım kısa sürrede iyileşirsin cnm...

bugun daha iyiyim sanki :lepi:
kuzumu emzirmek istiyoruuuuum
şu ilaçlar bi bitse..

babası diyor ki gece gözünü bile açmıyorsun artık ege uyandığında..mama yiyo yaaa kaydirigubbakcemile3

ee baba olmakta kolay değil hep herşeyi anneler mi yapıcak anlasınlar birazz bizde ilerde inşş yaparız onları kocamızaa bende öle ldiyorum ege büyüsün memeden kesttimi sen bakcaksın geceleri diyorumm:)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…