Eylül _Ekim ayı aşılama yaptıranlar

minikooommm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2020
1.006
1.003
31
Merhaba arkadaşlar aşılama tedavisine başlayanlar burda toplanabiliriz. Bu süreci hayırlısı ile birlikte sonuçlandırırız inşallah. Merak ettiklerimizi sürecin nasıl ilerlediğini heyecanımızı birbirimizle paylaşalım istedim

Merhaba 1.5 senedir hamile kalmak için uğraşıyorum. Eşimde sperm sayısı düşüklüğü var. En son sperm tahlilinde toplam sperm sayısı 29 milyondu. İleri hareketlilik %32. Doktor bize aşılama önerdi. Haziran ayında aşılama yaptırmak için gittim. Gonal-F iğne kullandım ama yumurtalıklarım çok büyüdüğü için çoğul gebelik riskinden dolayı tedaviyi iptal ettiler. Ağustos ayında tekrar kontrole gittim. Prolaktin 37 çıktığı için önce bunu düşürmemiz lazım dediler. Bir ay ilaç kullandım ve bu ay prolaktin 0.9 çıktı Tekrar aşılama tedavisine başladık. Adetin 3. gününden itibaren iğnenin dozunu düşürerek kullanmaya başladım, ayrıca Femara da kullandım. Çarşamba günü iki yumurtalığım 11 mm. çıktı. Son iki gündür tekrar iğnenin dozunu yükselttim. Yarın kontrole gideceğim. Sizde durumlar nedir?

Merhaba bizde de durum aynı eşimde sperm sayısı düşüklüğü ve ileri hareketliliği de düşük biraz 2 yıldır uğraşıyoruz 6 ay önce eşim varikosel ameliyatı oldu ve bu ay aşılamaya başlıycaz adetin 2. Günü doktor gitmemi söyledi heyecanla bekliyorum. Adetime 1 hafta kaldı inşallah bu ay olup biter

İnşallah güzel haberlerini alırız

Benim arkadaşımın eşi de varikosel ameliyatı oldu. Sperm sayısı çok düşüktü. Aşılamaya gidecekleri ay kendiliğinden hamile kaldı. İnşallah biz de çok fazla uğraşmadan güzel haberleri alırız. Birbirimize mutlaka haber verelim

İnşallah. Aşılamayı nerede yaptırıyosun sen canım tedaviye başladığın ilk ay direk aşılama yapılıyor mu.

İnşallah. Aşılamayı nerede yaptırıyosun sen canım tedaviye başladığın ilk ay direk aşılama yapılıyor mu.
Ben aşılamayı devlette yaptırıyorum canım. Biz ilk sene sperm sayısını yükseltmek için uğraştık. Doktor ilaç takviyeleriyle üç ayda bir kontrol etti. Sperm sayısı pek fazla artmadığı için ve o 1 sene hamile kalamadığım için aşılama önerdi.

Anladim canım bizde önce üniversite hastanesine gittik sorduk ama sürecin uzun süreceğini anlayınca özel kliniğe gittik orda daha kısa sürecek süreç bakalım adet gününü bekliyorum 1 hafta falan kaldı. Özel klinikteki doktor sperm sayısı düşüklüğü ve varikosel ameliyatı ile artmadığını söyledi aşılama şart gibi konuştu bizde uzatmak istemedik zaten yeterince bekledik hayırlısı artık süreçlerimizi burdan paylaşalım hep

İyi ki uzatmamışsınız çünkü insan psikolojik olarak çok yıpranıyor. Bizim ilk tedaviye başladığımızda sperm sayısı ve hareketliliğimiz çok düşüktü. O sayılarla aşılama bile yapılmıyordu. O yüzden tedavi uygulandı ve çok şükür sayı da hareketlilik de arttı. Bugün doktora gittim. Yumurtalığım 15 mm. olmuş. İğneye devam edip pazartesi tekrar gideceğim. Sen de inşallah adet olmazsın, belki hamilesindir

Ay inşallah isteyen herkese nasip eder Allah

Bende 5 Eylül de ilk asilama oldum 2 yildir evliyim. Esimde de bende de hic bir sorun yok. Ustelik değerlerimiz de guzel. Ama hersey nasip.ben universite hastanesinde para odeyip hocaya oldum.

Bende 5 Eylül de ilk asilama oldum 2 yildir evliyim. Esimde de bende de hic bir sorun yok. Ustelik değerlerimiz de guzel. Ama hersey nasip.ben universite hastanesinde para odeyip hocaya oldum.
İnşallah güzel haberlerini verirsin ben daha başlayamadım yarın adet günüm olursam 2. Gün başlıycaz hayırlısı ile

Canım gittin mi bugün kontrole merak ettim

Canım gittin mi bugün kontrole merak ettim
Dün gittim canım. 15 mm. büyüyen yumurtalığım kendi kendine çatlamış. Üç gün 75 vurduğum için çok büyüdü sanırım. Çok şükür ki arkadan gelen bir yumurtam daha varmış ve o da 15 mm. olmuştu dün. Dün akşam 75 vurdum ve akşam 10 gibi de çatlatma iğnesini vurdum. Yarın sabah 9’da o yumurtaya aşılama yapılacak inşallah. Dualarınıza ihtiyacım var

Ay hadi İnşallah tutunur sana bebişin. Dualarım seninle canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…