Evliliklerde mutlu bir beraberlik için...

berilceee

3 kuruşluk adama 5 kuruşluk değer mi olur
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2011
26.938
41.406
ben siteye yeni uye oldum sanirim en cokta evlilik sorunlari bölümünde kaldim her baslikta ayri bir aci, her sayfada duyulmayan ayri bir hickirik var sanki bazen yine kadinin kadina (görümce kaynana) bazen esin yaptigi derin cizgiler var yuregimizde kanayan neden oluyorki bunlar benim inanin icim kalbim daraliyor bu nasil bir sey , nerde yasiyoruz biz dedirtiyor neden bu iliskiler bu denli acimasiz bilemiyorum hep bir neden var mutsuzluklarda görümce, kaynana dirdiri, eltinin kiskancligi, esin ilgisizligi, aile iliskileri sinirlari asip resmen kisilik haklarini ihlal noktalarina gelmis. özellikle dün okudugum bir topik vardi sinirden buz oldu ellerim. kadin diyor ben 3 kat fazla kazaniyom, ben evi gecindiriyom vs... bunkarin uzerine es ilgisiz ustelik pahali bir araba istiyor, kayinvalide evliligin ihtidarini ele gecirmis ne bileyim ya sok oldum yazacak cevap bulamadim sonunda. ha birde dengi dengine meselesi var . gelirler, okullar, hatta sehirler dengi dengine olmali kimi hemcinslerime gölere. yani ben su okulu bitirdim o su okulu bitirdi . ben ondan 3 kat fazla kazaniyom. yok benim annem su meslekten babam söyle zengin ama kaynanam ilkokul mezunu yada cahil hatta görgusuz yazanlar bile var. en ilginc gelende ben batiliyyim hep buyuk merkezlerde oturdum o surdan vs...
ya bu nasil bir evlilik dedim kim hakli kim haksiz bilemedim. ama canim yandi bu nasil bir evlilik mantigi kadin kocasindan sikayetci ama kendisi yalan söyleyip para biriktirmeye calisiyor. cok merak ediyorum gitmeyen iliskileri zorlayacamiza bitirmek bu denli zormu. yada aklimizda bari bir iki guzel ani birakmak bu denli imkansizmi. benim anladigim iliskilerde evliliklerde bir bulusma noktamiz yok. ben calisan kadinim, kazanan kadinim hemde cooook, ben ev alan kadinim, arabayi ben aldim, yani kisaca bunlarin ozu ben erkek görevini ustlendim diyorlar uzeri kapalida olsa. iste bu en kötüsü degilmi bir erkegin görevini elinden almak, belki okudunuzda diyeceksiniz o yapmadi, o yapmadiysa biraksaydiniz, bekleseydiniz, yada bir ortasini bulsaydiniz diyorum, bence erkek erkekliginin taninmadi noktada bitmistir. istisnalar haric. her kadinin hakkidir yaninda koca diye tasidigi insanin onun ihtiyaclarini hayat kosullarinda karsilamasi.
sevip dünyayi gürmüyoruz sanirim, yeterki evlenelim diye sanirim bazi ayrintilara önem verilmiyor. gerceklerle yüzlesincede sanirim zorlaniyoruz.ister istermez bekleme modunda aci cekmeye basliyoruz.
biten evlilikler canimi yakiyor hele ortada birde cocuk varsa. benim kendime cikardigim ders biraz daha sinirlarimi bilmek okudum yazilardan vardim sonuc bu malesef. yani kimse kimsenin duygularina hayatina sorgusuz sualsiz isgal koymadan biraz daha dikkat diyorum. sanirim mesleki bir durum ama hem cinslerimin ve cocuklarin yanliz yada bir yani eksik kalmasi bogazimda bir yumruk gibi tikaniyor.
inaninki dogulu batili evlenir. az kazan cok kazan yine bu hayat yürür. egolarimizsizda, bir ucuncu sahislarin varligida mutsuzlumuzu bozamaz yeterki biraz ince dusunelim. bu evlilige ne kadar deger veriyoruz, karsimizdan bekledimizin ne kadari adamin elinden geliyor. yada ben uzatmadan özetle biz kadin olarak kalip esimiz ne kadar evin erkegi onu dusunelim sanirim sonunda bir orta yolda mutlu bir beraberligi hepimiz yakalariz dilegiyle

ben siteye yeni uye oldum sanirim en cokta evlilik sorunlari bölümünde kaldim her baslikta ayri bir aci, her sayfada duyulmayan ayri bir hickirik var sanki bazen yine kadinin kadina (görümce kaynana) bazen esin yaptigi derin cizgiler var yuregimizde kanayan neden oluyorki bunlar benim inanin icim kalbim daraliyor bu nasil bir sey , nerde yasiyoruz biz dedirtiyor neden bu iliskiler bu denli acimasiz bilemiyorum hep bir neden var mutsuzluklarda görümce, kaynana dirdiri, eltinin kiskancligi, esin ilgisizligi, aile iliskileri sinirlari asip resmen kisilik haklarini ihlal noktalarina gelmis. özellikle dün okudugum bir topik vardi sinirden buz oldu ellerim. kadin diyor ben 3 kat fazla kazaniyom, ben evi gecindiriyom vs... bunkarin uzerine es ilgisiz ustelik pahali bir araba istiyor, kayinvalide evliligin ihtidarini ele gecirmis ne bileyim ya sok oldum yazacak cevap bulamadim sonunda. ha birde dengi dengine meselesi var . gelirler, okullar, hatta sehirler dengi dengine olmali kimi hemcinslerime gölere. yani ben su okulu bitirdim o su okulu bitirdi . ben ondan 3 kat fazla kazaniyom. yok benim annem su meslekten babam söyle zengin ama kaynanam ilkokul mezunu yada cahil hatta görgusuz yazanlar bile var. en ilginc gelende ben batiliyyim hep buyuk merkezlerde oturdum o surdan vs...
ya bu nasil bir evlilik dedim kim hakli kim haksiz bilemedim. ama canim yandi bu nasil bir evlilik mantigi kadin kocasindan sikayetci ama kendisi yalan söyleyip para biriktirmeye calisiyor. cok merak ediyorum gitmeyen iliskileri zorlayacamiza bitirmek bu denli zormu. yada aklimizda bari bir iki guzel ani birakmak bu denli imkansizmi. benim anladigim iliskilerde evliliklerde bir bulusma noktamiz yok. ben calisan kadinim, kazanan kadinim hemde cooook, ben ev alan kadinim, arabayi ben aldim, yani kisaca bunlarin ozu ben erkek görevini ustlendim diyorlar uzeri kapalida olsa. iste bu en kötüsü degilmi bir erkegin görevini elinden almak, belki okudunuzda diyeceksiniz o yapmadi, o yapmadiysa biraksaydiniz, bekleseydiniz, yada bir ortasini bulsaydiniz diyorum, bence erkek erkekliginin taninmadi noktada bitmistir. istisnalar haric. her kadinin hakkidir yaninda koca diye tasidigi insanin onun ihtiyaclarini hayat kosullarinda karsilamasi.
sevip dünyayi gürmüyoruz sanirim, yeterki evlenelim diye sanirim bazi ayrintilara önem verilmiyor. gerceklerle yüzlesincede sanirim zorlaniyoruz.ister istermez bekleme modunda aci cekmeye basliyoruz.
biten evlilikler canimi yakiyor hele ortada birde cocuk varsa. benim kendime cikardigim ders biraz daha sinirlarimi bilmek okudum yazilardan vardim sonuc bu malesef. yani kimse kimsenin duygularina hayatina sorgusuz sualsiz isgal koymadan biraz daha dikkat diyorum. sanirim mesleki bir durum ama hem cinslerimin ve cocuklarin yanliz yada bir yani eksik kalmasi bogazimda bir yumruk gibi tikaniyor.
inaninki dogulu batili evlenir. az kazan cok kazan yine bu hayat yürür. egolarimizsizda, bir ucuncu sahislarin varligida mutsuzlumuzu bozamaz yeterki biraz ince dusunelim. bu evlilige ne kadar deger veriyoruz, karsimizdan bekledimizin ne kadari adamin elinden geliyor. yada ben uzatmadan özetle biz kadin olarak kalip esimiz ne kadar evin erkegi onu dusunelim sanirim sonunda bir orta yolda mutlu bir beraberligi hepimiz yakalariz dilegiyle

kendinizden neden şüpheleniyorsunuz ben onu anlamadım
ayrıca böyle bir konu açmak yerine bu cevabı o konunun altına yazabilirdiniz
yazdıklarınızın eşi ve eşinin ailesi konusuna uygun olmadığını düşünüyorum...

kendinizden neden şüpheleniyorsunuz ben onu anlamadım
ayrıca böyle bir konu açmak yerine bu cevabı o konunun altına yazabilirdiniz
yazdıklarınızın eşi ve eşinin ailesi konusuna uygun olmadığını düşünüyorum...

kendimden süphelenmem su canim benim evliligimde hic bunlar olmadi yani ben balikesirliyim esim gaziantepli esimin alesi ve benim ailemde cok farkli bende calisiyorum kisacasi okudugum evlilik acilari bizde olmadi ama cografi, egizim vs.faktörleri cogu bizdede oldugu halde. ben orayada yazdim ama bazen insan egosu duymak istemedini görünce sinirlenir o neden le dusuncelerimi böyle yazdim burda
yorumun icin yinede sagol ayrica nereye uygun oldugu konusunda da bir fikir beklerdim

angelseda sanirim sana hak vermeyliyim bu baslik
altina esim bana tokat atti
beni aldatiyormu
görümcem sunu yapti
kayinvalidem bunu dedi
diye konular olmali degilmi

sence evlilik ve es ile konular bunlardan mi ibaret merak ettim istemeyerek girdigin konulari okudum özür dilerim ama ben dogru yazdimi dusundugum icin buraya yazdim sanada mutluluklar dilerim canim

esim ve esimin ailesi basligi altinda sorunsuz evlilikler yada kendimiz ve yasadiklarimiz hakkinda bir özelestiri yapmak uygun degilse yada eslerin uzerine dusen görevler konusunda fikir beyan etmek uygun degilse site yönetimi yada okuyanlar beni uyarsin lütfen ne gibi nedenlerle yazdiklarim uygun degil ögrenmenin yasi yok sanirim bende dogru kelimeleri dogru yere yazmayi ögrenirim böylece

angelseda sanirim sana hak vermeyliyim bu baslik
altina esim bana tokat atti
beni aldatiyormu
görümcem sunu yapti
kayinvalidem bunu dedi
diye konular olmali degilmi

sence evlilik ve es ile konular bunlardan mi ibaret merak ettim istemeyerek girdigin konulari okudum özür dilerim ama ben dogru yazdimi dusundugum icin buraya yazdim sanada mutluluklar dilerim canim

ve işte nasıl bir karaktere sahip olduğunu kendi ellerinle ortaya koydun
insanların geçmişte yaptığı ve pişman olduğu hatalar ilk fırsatta yüzlerine bir tokat gibi çarpılmaz
ayrıca madem okumuşsun madem yaşadıklarımı yüzüme vurucaksın
tam okuyup anlasaydın benim eşim beni aldattı diye bir konum yok

konu başlığı bir derdim var olunca aynen benim ve diğer arkadaşların yazdığı gibi başlıklar çıkıyor ortaya
karşıt yoruma açık değilsen konu açmak cesaretini gösterme yahut saygı duy

ben kadinlarin hep savasan yan oldunu dusunurum helede hayata karsi yenilgiyi kolay etmeyiz gibi geliyor. onun icindir ki vah yazik olmus tuh niye böale olmus demek yerine biraz daha manzikli hareket edip sorunlarimizdan kurtulmayi dusundum hep. bunlari yazarken sanmayinki benim evliligimde sorunlarim olmadi. hayat banada tozpembe olmadi benim size yada kendime anlatmak istedim sey mutlaka bir orta yol bulunabulicegim fikridir. benim hayatimin butun dönemeclerinde tabiki can sikici olaylar oldu.ama caresizlik olmadi. ben bir 3. pencereden bakalim,bir de baska dudunelim, birde neden oldu yerine oldu ama nasil duzeltebiliriz diye dusunmemeizi istedim. sorunlarimizin yeni sounlar yaratmasina engel olalim diye kinusmak istedim. mutlaka dil disin agriyan yerine deger ama bir dusunelim dis gercekten mi agriyor

ve işte nasıl bir karaktere sahip olduğunu kendi ellerinle ortaya koydun
insanların geçmişte yaptığı ve pişman olduğu hatalar ilk fırsatta yüzlerine bir tokat gibi çarpılmaz
ayrıca madem okumuşsun madem yaşadıklarımı yüzüme vurucaksın
tam okuyup anlasaydın benim eşim beni aldattı diye bir konum yok

konu başlığı bir derdim var olunca aynen benim ve diğer arkadaşların yazdığı gibi başlıklar çıkıyor ortaya
karşıt yoruma açık değilsen konu açmak cesaretini gösterme yahut saygı duy

ben örnekleme yaptim sen uzerine aldin ne yapabilirimki bu durumda sen aldatiliyorsun demedim ben konu basligi yazdim benim karakterim yeterince saglamdir okudugumuda anlarim sagol ama sen fazla alingan olma derim nacizane

ben örnekleme yaptim sen uzerine aldin ne yapabilirimki bu durumda sen aldatiliyorsun demedim ben konu basligi yazdim benim karakterim yeterince saglamdir okudugumuda anlarim sagol ama sen fazla alingan olma derim nacizane

direk benim adımı kulllanarak bana cevap yazdığını belirttiniz zaten
ben alınganlık yapmadım
ve altınada benim konularımın başlıklarını yazdınız ve kendiniz eklediniz
konularını okudum diye neresi alınganlık zaten siz direkt olarak bana yazdığınızı belirttiniz
neyse benim bu tarz polemiklere ayıracak vaktim yok ...
iyi günler...

biraz keskin bir cumle olacak ama ben kadinlarin aglayan yan olmalarini kaldiramiyorum. kadin ya adi üstünde bence dunyanin en zeki varligi yanlis hatirlamiyorsam bir yazida okumustum erkeklere göre beyinleri daha fazla calisiyor diye yazmislar. bu nedenledirki bu denli donanimli yaratilmis bir varlik mutlaka bir yol bulur mutlu olabilmek adina

direk benim adımı kulllanarak bana cevap yazdığını belirttiniz zaten
ben alınganlık yapmadım
ve altınada benim konularımın başlıklarını yazdınız ve kendiniz eklediniz
konularını okudum diye neresi alınganlık zaten siz direkt olarak bana yazdığınızı belirttiniz
neyse benim bu tarz polemiklere ayıracak vaktim yok ...
iyi günler...

sizede iyi gunler diliyorum

inadim inat bu yeryüzüde herseyin bir esi bir karsiti var
sahi hic gördünuzmü sabahsiz bir gece yada tersi
onun icindirki mutsuzlugun koynunda bur mutluluk mutlaka vardir. iki ezen arasi gecen ömrümüzde neden mutsuz olalim ki ben okudugum acili olaylara karsi mutlulukta var diyorum inadina.
ama emek istiyor
ama hosgörü istiyor
ama zaman sabir istiyor
ama özelestiri istiyor
yada bazi hal ve hareketlerimizi uygunlastirmak istiyor

hayata karsi savasip saglam ayakta durmak zorundayim sorunlari sorunlar yaratarak buyutmek yerine alternativ gelistirmek zorundayim. ben yasama bakis acimla hayatin iyi yanlarini bulmak zorundayim cunku ben cocuklarima örnek olmak zorundayim.hayattan pes edip gözyasina bogulacama inadina gulmemi saglayacak etkenleri saglamanin yollarini arastirmak zorundayim
cünkü ben kiz annesiyim. bugun bana sanaa ama yarin bizim kizlarimiza

son olarak sunu yazmak istiyorum bir kadin asla aciz olamaz cunku kadin kadar özel bir varlik yok sanirim

konunun açılış amacını anlamamaktayım..bir derdiniz yok..eşiniz ve ailesiyle probleminiz yok...o zaman bu topikte ne işiniz var?amacınız sorgulamaksa bunu'ilişkiler,duygular,hayatın içinden ' bölümüne açabilirdiniz...herkesin hayatı farklıdır...onlar öyle de ben neden böyleyim diye sorgulamak açıkçası çok saçma ve gereksiz...tabi bu benim nacizane fikrim...

Konu içeriği nedeniyle "Aile,evlilik ve çocuklar" başlığına taşındı.
Konu başlığı içerik yansıtmadığı için yeniden düzenlendi bilginize..

bir milyarderin;insanlar niye fakir anlamıyorum,para kazanmak oysa çok kolay demesi gibi olmuş yazdıklarınız.
canım arkadaşım bakın evlilik mantık değil tam anlamıyla şans işi aslında bir laf vardı "kiminle evlendiğiniz önemli değil nasıl olsa evlendikten sonra başka biriyle uyanacaksınız" diye.yani biliyorsunuz insanlar evlendikten sonra değişiyor.
sizin eşiniz dengeli,saygılı,ailesi ve siz arasındaki ilişkileri iyi ayarlıyor diye herkesin eşi öyle değilki. boşanmak hala zor bu ülkede. biliyorsunuz bizim erkeklerde boşansa da benim karım mantığı var.
ayrıca boşanmak son çözüm bir evlilikte.kimse boşanmak için evlenmiyorki.ayrıca biliyorsunuz çağımızın insanlarının özellikle ülkemizde psikolojik sorunları had safhada.çünkü yaşam koşulları çok zor.ve maddiyat yüzünden çıkan bir dolu kavga var.
yani sizin eşinizin düzenli işi ve maaşı varsa,ve içki falan gibi sorunları yoksa,kumar oynamıyorsa,anlayışlıysa bu sadece sizin şanslı olduğunuzu gösterir,ve bu eşi idare etmek,onunla mutlu olmak kolaydır. eşiniz ayda birkaç yüz tl kazanan düzenli işi olmayan ,çok sık alkol alan,size şiddet uygulayan,hayatı size zehir eden bir kişi olsaydı o zaman dertler hakkında bir fikriniz olurdu.umarım olmaz.
ayrılmanın çözüm olduğu yerde ayrılıktan sonrasını düşünüyor kadınlar;babaevine dönmek kolaymı?tek başına "dul" kisvesi altında yaşamak kolaymı?başka bir insanla tanışırsa eski eşin tavrı ne olur? kimse kötü kadere razı değildir, dayatma var inşallah siz huzurlu hayat sürersiniz ama insanların acılarına saygı duymak lazım.

Konu sahibi yeni üye olduğu olduğu için topiği yanlış yerde açmış belliki, bunda büyütülücek bişey görmüyorum.
bir derdim var topiğinin altında mağdur olmayan birini görmeye alışık olunmadığından sanırım bu tepkiler ama gerek yok hiçç..

Konu sahibi yeni üye olduğu olduğu için topiği yanlış yerde açmış belliki, bunda büyütülücek bişey görmüyorum.
bir derdim var topiğinin altında mağdur olmayan birini görmeye alışık olunmadığından sanırım bu tepkiler ama gerek yok hiçç..
tsk ederim sanirim yanlis bir topik oldu

bir milyarderin;insanlar niye fakir anlamıyorum,para kazanmak oysa çok kolay demesi gibi olmuş yazdıklarınız.
canım arkadaşım bakın evlilik mantık değil tam anlamıyla şans işi aslında bir laf vardı "kiminle evlendiğiniz önemli değil nasıl olsa evlendikten sonra başka biriyle uyanacaksınız" diye.yani biliyorsunuz insanlar evlendikten sonra değişiyor.
sizin eşiniz dengeli,saygılı,ailesi ve siz arasındaki ilişkileri iyi ayarlıyor diye herkesin eşi öyle değilki. boşanmak hala zor bu ülkede. biliyorsunuz bizim erkeklerde boşansa da benim karım mantığı var.
ayrıca boşanmak son çözüm bir evlilikte.kimse boşanmak için evlenmiyorki.ayrıca biliyorsunuz çağımızın insanlarının özellikle ülkemizde psikolojik sorunları had safhada.çünkü yaşam koşulları çok zor.ve maddiyat yüzünden çıkan bir dolu kavga var.
yani sizin eşinizin düzenli işi ve maaşı varsa,ve içki falan gibi sorunları yoksa,kumar oynamıyorsa,anlayışlıysa bu sadece sizin şanslı olduğunuzu gösterir,ve bu eşi idare etmek,onunla mutlu olmak kolaydır. eşiniz ayda birkaç yüz tl kazanan düzenli işi olmayan ,çok sık alkol alan,size şiddet uygulayan,hayatı size zehir eden bir kişi olsaydı o zaman dertler hakkında bir fikriniz olurdu.umarım olmaz.
ayrılmanın çözüm olduğu yerde ayrılıktan sonrasını düşünüyor kadınlar;babaevine dönmek kolaymı?tek başına "dul" kisvesi altında yaşamak kolaymı?başka bir insanla tanışırsa eski eşin tavrı ne olur? kimse kötü kadere razı değildir, dayatma var inşallah siz huzurlu hayat sürersiniz ama insanların acılarına saygı duymak lazım.

beni ben yanlis anlattim herhalde ben olumsuzluklarin bir caresi var dedim yani alkolikse tedavi edilir
yada maasai azsa kadinda calisabilir demek istedim ben acizligin kadina yakismadini denenen yollar cevap vermiyorsa bosanilmali dedim bunca dertlini arasinda bir alternativ bulunulacagini savundum ayrica kadin olarak tabiki bende cok pembe bir hayat yasamadim sadecee duzeltilmeyecek birsey yok dedim. sen ben böyle düsündükce zihniyet degismez bosanan kadina bakis acisini sen ben degistirebiliriz duzene ayak uydurmak bir sonuc vermez

ben yinedeözür diliyorum ya yazdiklarim yanlis
ya savunduklarm
yada yazilan yer

X