Evlilik Sağlık raporu

hepatit, akdeniz anemisi, hamoglabin sayımı gibi testler yapılmıştı bize. eşime de ek olarak sma'ya bakılmıştı.

Siz yeni evlilik yapmışsınız sanırım ama yeni geldi diye biliyorum, bizde yaptirdikda eşimde yazıyordu hiv hepatit vss aynısını Banada yapmışlar midir diye düşündük kadına ayrı test erkeğe ayrı test içerikleri mi yapıyorlar diye dusunduk

Siz yeni evlilik yapmışsınız sanırım ama yeni geldi diye biliyorum, bizde yaptirdikda eşimde yazıyordu hiv hepatit vss aynısını Banada yapmışlar midir diye düşündük kadına ayrı test erkeğe ayrı test içerikleri mi yapıyorlar diye dusunduk
eşime akdeniz anemisi testi yaparlarken bana yaptırmamıştı benim doktorum. benim hepatit testi de de eşime yapılmamıştı. doktora bağlı tamamen. ikimizin de sağlık ocağı farklıydı, doktor hangisini elzem ve uygun görürse onu yapıyor. raporları aldığımızda fark etmiştim ben de.
sma da tek kişiye yapılıyor zaten. erkeğin negatif olunca kadına yapılmıyor. her iki tarafın da taşıyıcı olması lazım sma olması için. diğer testler de bu mantıkla mı yapıldı anlamadım. ama ilerde çocuk düşünürsek tüm genetik testlerimizi yaptırıp öyle çocuk sahibi olmak isterim açıkçası. keşke daha detaylı testler alınsaydı.

Herkes farklı bir şey söylediği için emin olmak istedim kusura bakmayın
Dün açtınız bu konuyu. İnternette çok kolay ulaşılıyor bilgiye. Kendinizden emin değilseniz gidip test verin.erken tanı hayat kurtarır.

Eklentiler

• Screenshot_20240927-225645.png
    Screenshot_20240927-225645.png
    112 KB · Görüntüleme: 16
Sizin aradiginiz sey nedir anlayamadim ben. O test sonuclari e nabiza düşüyor bakabilirsiniz yani 15 sene once evlenmediyseniz tabi. Gebelik icin soruyosaniz ben gebe kaldigimda saydiginiz testler bana yine yapılmıştı

hapatit, hiv falan bakılıyor. bende bakılmıştı en azından 🙄 esime bir de sma testi yapıldı, bana yapılmadı o esim negatif çıkınca. e nabıza düsüyor aslında. benim testlerim düsmüstü. ama zaten bir sorun çıksa doktor sizi bilgilendirirdi

Aynen bilgilendirdi diye düşünüyorum bende , e nabiza islememisler nasıl oluyorsa , en garantisi sağlık ocağına gidip yaptırmak olacak

X