Evlilik hazırlığı

combine

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
1.434
749
Arkadaşlar kızımı nişanlamak üzereyim.Sizden fikir rica edicem şöyleki;nişanla düğün arası 3 ay gibi bir süre olacak.Bu durumda aile arasında bohça ve eğlence olmaksızın bir nişan töreni yapmak sizce uygunmudur.Düğün 5 yıldızlı bir otelde olacak ayrıca erkek tarafının memleketinde de ikinci bir düğün yapılacak.Kına gecesi de bir yer tutup yapılacak.Bu yüzden kızım yemekli bir nişan yerine sade aile arasında bir tören istiyor.Bu konuda biraz çatışıyoruz ne dersiniz kızım haklı mı..

bencede kızın haklı hiç öle tatntanaya gerek yok madem geniş çaplı bi nişan değil sizde yemekli yapmayın sade bi nişan olsun...

öenmli olan kızınızn mutluluğu zaten . o nasıl istiyorsa öle olsun bence. .. en azından ileride sen istediğin için öle yaptm anne demez .hata bulursa kendini suçlar

bizimde nişanla düğün arası 4 ay.. biz eğlence yaptık...

kızınız nasıl istiyorsa gönlünden geçen neyse onu yapın bu günler onun en mutlu en özel günleri ne de olsa..:)

şimdiden hayırlı olsun Allah bir ömür huzur beraberlik versin.

neden bir kizin hayatinda birkez yasayacagi birseyi, aileler illa kendi istedikleri gibi olsun isterler neden cocugu nasil mutlu olacaklarsa oyle yapmazlar. Birakin hersey onun istedigi gibi olsun, sonra dusunup uzulmesini mi istiyorsunuz?? Isterseniz bir okuyun bu forumda kadinlarin dugunlerinde icinde ukte kalan bircok sey var

yanlış mı anımsıyorum bilemiyorum ama kızınızın birlikteliği
ile ilgili şüpheleriniz vardı.
sanıyorum tatlıya bağlandı ve nişan süreci başladı.
tebrik ediyor,mutluluklar diliyorum.
bence kızınız nasıl istiyorsa öyle olmalı..

Erkek tarafı düğünü bu kadar özenli yapınca kız tarafı olarak sade yapmak istemiyorsunuz anladığım kadarıyla, kendinizce haklısınız ama bu onların nişanı kızınız ve damadınız için önemli değilse bu
bırakın istedikleri gibi olsun

bencede kızınızı dinleyin.

tören üstüne tören bencede hem yorar hemde sıkar.
zaten düğünü olacak yani gözünde kalacak diye düşünmeyin.
bir yakınımın düğünü,ardarda nişan,kız tarafında kına,kız tarafında düğün,sonra erkek tarafında düğün olarak gelişti (kız tarafı böyle istedi) herkes illallah etti.hem çok yorucu hemde bunaltıcıydı.

bizimde nişan düğün arası çok kısaydı..2 taraftada düğün oldu ve kına gecesi için salonda tutulmuştu..ben o yüzden nişanı sadece yakın akrabalar arası istedim..2 tarafında halalar teyzeler amca dayı,nine dedeler ve kuzenler arasında oldu..zaten inanın yetiyorda artıyor onlar bile..kalabalık olduk biz..bence canları nasıl istiyorsa öyle yapsınlar

kızınız haklı. düğün iki tane, kına da olcak.. hakikaten insanlarıda sıkar böyle ardarda eğlence. aile arası güzel ve sade bir tören çok hoş olur. benimde nişanım(sözüm) öyle olmuştu. gayet de güzel geçmişti. eğer erkek tarafına laf söz olur diyorsanız: yemekli nişanda harcayağınız parayı kzınızın evine çeyizine güzel şeyler, ekler yaparak kullanırsınız. sizinde içiniz rahatlar.

bencede haklı sonuç olarak iki düğün olacak artı kına gecesi yeteri kadar eglence olacakmış nişanda sadelik herzaman güzel olur.

Ben artık bohça gibi şeyler yapıldığını hiç görmüyorum çevremde...zaten gereksiz şeyler bunlar...kızınıza bırakın bence düğünü nişanı hakkıondaki tüm kararları...

yanlış mı anımsıyorum bilemiyorum ama kızınızın birlikteliği
ile ilgili şüpheleriniz vardı.
sanıyorum tatlıya bağlandı ve nişan süreci başladı.
tebrik ediyor,mutluluklar diliyorum.
bence kızınız nasıl istiyorsa öyle olmalı..

evet canım ne kadar dikkatlisin.teşekkür ederim.hayırlısıdır inşallah....

Babayı ikna etmişsiniz sonunda kaydirigubbakcemile3 Hayırlısı olsun...Bence kızınız nasıl bir düğün, nişan istiyorsa ona uyun.Onun düğünü sonuçta..Fikir verin tabiki ama çatışmanıza gerek yok..

İçerik nedeniyle”bir önerim var “Bölümüne taşınmıştır
Editör arkadaşımın da bilgisine

Babayı ikna etmişsiniz sonunda kaydirigubbakcemile3 Hayırlısı olsun...Bence kızınız nasıl bir düğün, nişan istiyorsa ona uyun.Onun düğünü sonuçta..Fikir verin tabiki ama çatışmanıza gerek yok..

teşekkür ederim tabii ikna etmek hiç kolay olmadı.hala endişeler mevcut ama kız bastırınca sen bilirsin dedi.Allah utandırmasın inşallah.Babasıda haklı tek kız her dediği yapıldı.herşey elinin altında durduk yerde bu evlilik nereden çıktı.daha yaşı küçük diye düşünüyor.Bakalım hayırlıysa olsun demiştik,hayırlıdır inşallah......

X