Evlilğin güzel yönleri

G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gelecekkorkusu
Evlilik hakkinda cok fazla olumsuz sey duyuyorum, ozellikle erkekler evliligin ilk senesinde sonra direkt monotonlasip evliligi kotulemeye basliyorlar ve o ilkbaslardaki ilgi alaka kalmiyor sanirim.

Sizce evliligini cocuk disinda size getirdigi guzellikler nelerdir? Bir de erkekler evliligin monotonlasmamasi icin hic caba gostermiyorlar mi?

akşam aynı yastığa kafanızı koyuyorsunuz omzuna yatıp ağlıyabiliyorsunuz derdinizi paylaşabiliyorsun kendinize ait eviniz ve yaşantınız oluyor bazen sizi dinlemediği olsada evlilik güzeldir yinede ama kadın için biraz dha zordur kendinden ödün vermek zorundasın hep ben merkezli olmazsan eşinde çok kötü bir insan değilse güzel

yanında her zaman destek olacak bir insan var
bir şey olduğunda çekinmeden arayabileceğin ve kesin yardım edeceğini bildiğin bir insan
kendine ait bir evin ki bence bu çok güzel bir şey
soğuk kış günlerinde seni ısıtabilecek biri oluyor vs.
daha böyle bir sürü güzel şeyler işte
ama kadın evlilikte daha fazla çaba sarfediyor kendinden birşeyler veriyor işte
ehh.. olacak o kadar :))

Yemeği hazırlamana yardımcı, canın sıkıldığında bağırabileceğin, üzgün olduğunda konuşabileceğin karşısında salya sümük çekinmeden ağlayabileceğin, kapris yapabileceğin, canın ne zaman isterse öpebileceğin, istediğin zaman sarılabileceğin, kışın süper bir ısıtıcı, sabah kalktığınızda bile sizi güzel bulan, bazen kıskançlıktan delirten, bazende çok iyi bir bebek bakıcısı, hayat arkadaşınız, sevdiğiniz.

Ne kadar güzel anlatmışsınız. Sanırım ben evlenmek istiyorum :asigim:

Dur bakalımyasakkelime. Eksi yönlerini de sayayım mı,heee sayayım mı. Ay çok kötü gördüm kendimi yaavtatlicadiarzu

Akşam saat kaç olursa olsun onun işten gelmesini beklemek ve geldiğinde boynuna atlamak, sımsıkı sarılmak, şımarıklık yapıp gecenin bir yarısı beraber profetirol almaya gitmek, zil zurna sarhoş olup sevdiğini haykırınca rezil olmamak, bir olaya üzüldüğünde kucağına yatıp doya doya ağlayarak derdini anlatmak, onun şefkatli ellerini saçlarında hissetmek...:nazar::asigim::nazar:

Akşam saat kaç olursa olsun onun işten gelmesini beklemek ve geldiğinde boynuna atlamak, sımsıkı sarılmak, şımarıklık yapıp gecenin bir yarısı beraber profetirol almaya gitmek, zil zurna sarhoş olup sevdiğini haykırınca rezil olmamak, bir olaya üzüldüğünde kucağına yatıp doya doya ağlayarak derdini anlatmak, onun şefkatli ellerini saçlarında hissetmek...:nazar::asigim::nazar:

lale senide çok polyanna gördüm canımlaelaelaelaelae

lale senide çok polyanna gördüm canımlaelaelaelaelae

Bugünlerde Yunus Emre gibiyim kuzucum. Ramazanın maneviyatı ruhuma işledi sanırsam. Hani kayınvalidemlere iftara gitsek bu kadar şeker bir gelini olduğuna bile şaşırır valla... Gerçi bizi çağıran olmadı ya neysem ben kendi kendime çorbamı pişirir içerim.fisfisfis

Eeee konuya baktım da güzel yönlerini sormuş kızceğiz, eğer kötü yönlerini sorsaydı o zaman da anlatır,anlatır,anlatırdım....jeyyar

Yemeği hazırlamana yardımcı, canın sıkıldığında bağırabileceğin, üzgün olduğunda konuşabileceğin karşısında salya sümük çekinmeden ağlayabileceğin, kapris yapabileceğin, canın ne zaman isterse öpebileceğin, istediğin zaman sarılabileceğin, kışın süper bir ısıtıcı, sabah kalktığınızda bile sizi güzel bulan, bazen kıskançlıktan delirten, bazende çok iyi bir bebek bakıcısı, hayat arkadaşınız, sevdiğiniz.

kapris yapinca bosamazlar mi hemen, beni bosar korkusu olmadan rahat davranabiliyor musunuz? ya kapiyi cekip giderse?

ya bi taraftan bakiyorum evliler hic mutlu olmadiklarini yazipduruyorlar, iskence gibi anlatiyorlar kocalari ise birer su aygiri...

bir taraftan da esleri saclarini oksuyor kapris yapabiliyorlar, onlara siginabiliyorlar,

vallahi kafam corba oldu

ey allam ya giden gitsin yaaa kıslar

KADIN dedigin her zamanayakları üzerinde durmalı giden gitsin yaaaaa

ya bi taraftan bakiyorum evliler hic mutlu olmadiklarini yazipduruyorlar, iskence gibi anlatiyorlar kocalari ise birer su aygiri...

bir taraftan da esleri saclarini oksuyor kapris yapabiliyorlar, onlara siginabiliyorlar,

vallahi kafam corba oldu

eee ne demişler, yaprak döker bir yanımız bir yanımız bahar bahçe, herkes elbetteki bir olmayacaktır. Bu arada kapris de yapsan (duruma göre tabi) birşeycik olmaz, merak etme

iki kişilik bir hayat, iki kişilik bir ev, iki kişilik bir yatak
her daim sizi güzel bulan, iş yapmam gerekiyor dediğinizde aman boşver gel dinlen diyen, hastayım dediğinizde sen git yat ben bulaşıkları toplarım diyen, size hiççççççççç kıyamayan, koltukta uyuyup kaldığınızda sizi kucaklayıp yatağınıza götüren, hadi beraber evi temizleyelim diyen, artık adınızın "aşkım" olduğunu düşündüren süper bir adamla yaşamak işte evlilik

iki kişilik bir hayat, iki kişilik bir ev, iki kişilik bir yatak
her daim sizi güzel bulan, iş yapmam gerekiyor dediğinizde aman boşver gel dinlen diyen, hastayım dediğinizde sen git yat ben bulaşıkları toplarım diyen, size hiççççççççç kıyamayan, koltukta uyuyup kaldığınızda sizi kucaklayıp yatağınıza götüren, hadi beraber evi temizleyelim diyen, artık adınızın "aşkım" olduğunu düşündüren süper bir adamla yaşamak işte evlilik

her koca boyle olsa... ohooo

aman canım sen bu kadar korkuyla yaklaşırsan evliliğe erkeklere hep şüpheyle bakıp doğru insanı bulup evlenemeyebilirsin yani.arkadaşların hepsi yazmış zaten evliliği.hepsine katılıyorum.evlilik bana göre bu yaşıma kadar yaptığım en doğru şey.hatta eşimle yaşayamadığım geçmiş günlerime acıyorum.korkma sakın evlilikten.böyle düşünmene belkide çevrendeki insanların dertleri oldu bilmiyorum ama herkezi kaderi bir değil....inşallah allah sanada hayırlı bi evlilik ve çocuklar verir,çok mutlu olursun......

sagol tesekkurler
evet baskalarindan hic olumlu bisey duydugum yok, erkekleri duygusal iskence makinesi gibi anlatiyorlar, boyle umursamaz, keyfine gore haraket eden, hediye nedir bilmeyen, hep onun dedigi olsun diyen...ben erkekleri boyle biliyorum

Evlilik hakkinda cok fazla olumsuz sey duyuyorum, ozellikle erkekler evliligin ilk senesinde sonra direkt monotonlasip evliligi kotulemeye basliyorlar ve o ilkbaslardaki ilgi alaka kalmiyor sanirim.

Sizce evliligini cocuk disinda size getirdigi guzellikler nelerdir? Bir de erkekler evliligin monotonlasmamasi icin hic caba gostermiyorlar mi?

yok caba falan gostermiyorlar, surekli yeniligi degisikligi fikri bayan vermesi gerekiyor, erkege kalirsa yan yatip kalkar surekli... evliligin getirdigi guzelliklerden biri sicak bi yuvan olmasi, evlillik kutsaldir kutsalliga adim atmis olman, evliligi guzellestirmek erkegi yola getirmek bayanin elindedir, erkekler kocaman bebekler yaaa :emir_bebek:sengözlerimebaksanab

evlilik doğru adamla evlenmişsen çok güzel. herzaman güvenebileceğin birisi yanında kendi evin kendi düzenin kimse karışmıyor bunlar çok güzel kadın her zaman bir adım önde zorlukları bakımından ama iyiki evlenmişim eşim o zorlukları ortadan kaldırıyor

eğer doğru kişiyi seçersen evlilik çok güzel ama önemli olan o kişiyi seçmek canım

evlilk acsıylata tatlısıylada çok güzel tabi seviyorsanız.evliligin bana kattıgı en güzel şey sevmeyi ögrendim . Bi gerçek varki erkekler gercekten monotonlaşıyo ALLAH hiç bir evliligi bozmasın.

X