Aile Planlaması evli olan arkadaşlar yardım edermiisniz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

angelll06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2012
68
3
selam arkadaşlar evliyim ve belli bir süre çocuk istemiyoruz doğum kontröl haplarının zararlarını okudum duydum ve kullanmamaya karar verdim ama içim hiç rahat değil eşimle ilk başlarda geri çekilme yöntemi ile ilişki yaşıyorduk daha sonra bununda tehlikeli olduğunu öğrenip prezervatif kullanmaya karar verdik bu ve ince yapıya sahip bir prezervatif ile korunmaya başladık ama buda tam koruma sağlamıyormuş öyle duyduk biz napıcaz neye güvenicez şasırdım kaldım yardım edermisiniz ?

ne zararları varmış mesela dk haplarının?
kulaktan dolma ne saçmalıklar sallamışlar acaba

selam arkadaşlar evliyim ve belli bir süre çocuk istemiyoruz doğum kontröl haplarının zararlarını okudum duydum ve kullanmamaya karar verdim ama içim hiç rahat değil eşimle ilk başlarda geri çekilme yöntemi ile ilişki yaşıyorduk daha sonra bununda tehlikeli olduğunu öğrenip prezervatif kullanmaya karar verdik bu ve ince yapıya sahip bir prezervatif ile korunmaya başladık ama buda tam koruma sağlamıyormuş öyle duyduk biz napıcaz neye güvenicez şasırdım kaldım yardım edermisiniz ?

nasıl yani :KK1:

her zaman bir "risk" vardır. %100 bekliyorsanız, öyle bir şey yoktur kafanızdan silin.

hapların bünyeye elbet bir zararı vardır; ama şimdi ama ileride çıkar acısı , sonuçta doğal bir şey değil.

iyi bir doktordan "bilgi" al. her duyduğuna inanma

Canım hçi doğum yapmamış bır kadının doğum kopntrol hapını kullanmasını kesınlıkle tavsıye etmıyorum.
busekılde korunan cok ınsan tanıyorum ve hapı bıraktıktan snra mınımum 4 yıl sonra hamıle kaldılar.

doğum yapotıktan snra kullan bence.

Suanda en ıyısı esının korunması,devletın verdıklerı patlat cıkabılıyormuş dıye duydum.ozel alın sız eczaneden.

hapların öyle abartılacak yan etkileri yok ama her gün her gün hap almak çok yorucu. hele bir de benim gibi unutkan biriyseniz, aldım mı almadım mı? dün kü noldu falan diye düşünürken bulabiliyor insan kendini. ben daha başlamadım bu ay ben de başlıycam nuvaring diye bir şey varmış. arkadaşlarım çok memnun kalmışlar. daha iyi olursa onu kullanmaya devam edicem.

arkadaşlar çok tsekkür ederim bilgileriniz için ozamn bu şekilde korunmaya devam edecez umarım bi sıkıntı olmaz:KK43:

X