Evli bayanların yapması gerekenler:)))

eee hem işte çalışacağız hemi de eve gelip bunları yapacağız evli kadınlar olarak peki evli erkeklerin yapması gerekenler nerde.kaydirigubbakcemile

yok bir şey değil, bu yazıyı daha önce okumuştum başka bir yerde de, yani biz okuyup gülüp geçiyoruz dakaydirigubbakcemile3 er-kek ler okuyacak ciddiye alacak, ondan korkuyorum.:1closedeyes:

hımmm bu durum yani evliyken ve cicim aylarından henüz çıkmamışken uygun kaçabilir....amaaaaa...üzgünüm çalışmaya başladıysanız...yada....çocuğunuz olduysa bu yoğun tempo arasında kafayı yememek için debelenip dururken bunların hepsinden birer parça yapmak iyi olabilir ama dozunu kaçırmamakta fayda var.....diğer parçalarınıda eşimiz bizim için yapsın vallahi...öyle tek taraflı olmuyor maalesef.....altını al üstünü çıkar mamasını yedir....işte o zaman şımarık bir bebeğe dönüşüyorlar ve bu seferde istedikçe istiyorlar hemde bir zamanlar eşitlik ve yardımlaşmadan bahseden tüm iyi niyetlerini de yanlarına almadan....o dışarıda yorulurken çoluk çocuklu bir kadında yan gelip yatmıyor heralde....yazılan konuya sadığım evet ama doz iyi ayarlanmalı karşı tarafada birşeyler yapma hakkı tanınmalı......herşey karşılıklı bu hayatta.....hak eden hak ettiği kadarını alır......

müsaadenizle ben bi boşanıp geleyim....kaydirigubbakcemile kendimi azad ediyorum da.... hay allam yaaa....kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

arkadaşımın affına sığınarak yeniden yazacam yazıyı.
Evli bayanların yapması gerekenler:)))

--------------------------------------------------------------------------------

Yemeği tam zamanında hazırlayın: Önceden plan yapın, hatta bir gece önceden yemeği tam zamanında masaya koymak için her şeyi önceden düşünün. Bu şekilde, eşinize O'nu düşündüğünüzü ve ihtiyaçlarına karşı duyarlı olduğunuzu göstermiş olacaksınız. Bir çok erkek eve geldiklerinde aç olurlar ve nefis bir yemek ihtiyaçları olan sıcak karşılamanın bir parçasıdır.
bu sırada eşiniz size yemeğin , tadı tuzu hakkında eleştirsede. yemeği beğenmeyip bu nasıl yemek diye kızzssada aldırış etmeyin , gülümsemeye devam edin. hatta gidip lokanta da doğru dürüst bir yemek yiyeceğini söylesede bozulmayın.

Kendinizi hazırlayın: Son 15 dakikayı dinlenmek için ayırın, böylece eşiniz eve geldiğinde kendisine hoş görünebilirsiniz. Makyajınızı tazeleyin, saçınıza kurdele koyun ve canlı görünün. Unutmayın kocanız bütün gündür pek çok yorgun insanla çalıştı. Neşeli ve ilgili görünün. Sıkıcı bir günün ardından biraz keyiflenmeye ihtiyaç dayacaktır.
ama buna rağmen size dikkat dahi etmez, ilgisini çekmeyi başaramazssanız, sakın üzülmüyen, denemeye devam

Dağınıklığı toparlayın: Eşiniz eve gelmeden önce evin her tarafını dolaşın ve kitap, oyuncak, gazete gibi ortalıkta dağınıklık yaratan bir şey varsa düzeltin. Sonra masaların üzerindeki tozları alın. Böylece eşiniz eve geldiğinde, cennette olduğunu düşünecektir.

ve nasıl olsu, çoraplarını bi tarafa, gömleğini ceketini bi tarafa atarak dağıtmayı becereceğinden, sabırla gülümsemeye çalışın.

Çocukları hazırlayın: Eğer küçükseler, ellerini ve yüzlerini yıkayıp, saçlarını tarayın, gerekiyorsa kıyafetlerini değiştirin. Çocuklar küçük bir hazinedir ve eşiniz özenli görünmelerini isteyecektir.
ve mümknüse ağızlarını bantlayın. çünkü kocanız tv izlerken gürültü çıkamsından hoşlanamıyop çocukları azalarlayabilir.

Gürültü olmamasını sağlayın: Kocanız eve geldiğinde çamaşır makinası, kurutma makinası, süpürge yada mikser gibi gürültü yapan tüm aletleri kapatın. Çocuklara sessiz olmalarını söyleyin. Eşinizi sevinçle karşılayın ve sıcak bir gülümseme ile kapıyı açın.
gece devam edersiniz, kalan işleri yapmak için.

Yapılmaması gerekenler: Eşinizi şikayetler ve problemlerle karşılamayın. Yemeğe geç kaldı ise şikayet etmeyin. Bütün gün işyerinde yaşadığı zorluklardan sonra bunu önemsiz bir sorun olarak görün.
bilgisayar başında oturup akşama kadar chat yapmış olabilir. ne kadar yorulmuştur , tahmin edin artık.

Rahat etmesini sağlayın: Rahat bir koltukta uzanmasını sağlayın yada biraz yatak odasında dinlenmesini önerin. Eşiniz için sıcak yada soğuk bir içeceğin hazır olmasını sağlayın. Yastıklarını düzeltin ve ayakkabılarını çıkarmayı önerin. Kısık, yumuşak ve hoş bir ses tonu ile konuşun. Rahatlamasını ve dinlenmesini sağlayın.
eh bukadarında yapmazssan yuh sana

Eşinizi dinleyin: Söylemek istediğiniz yüzlerce konu olabilir, fakat eve gelir gelmez konuşmaya başlamayın. Önce O'nun konuşmasına izin verin.
nasl olsa yatarken susacaktır.

Geceyi O'na ayırın: Eğer sizi dışarı yemeğe yada eğlenmeye götürmüyorsa şikayet etmeyin. Aksine iş yerinde yaşadığı zorlukları ve ne kadar yorulduğunu düşünün. Eve gelip dinlenme ihtiyacını anlamaya çalışın.
sizin ne haddinizi dışarda yemek yemek. akılınzdan bile geçirmeyin. gece güçlü olup , kendinizi ona adaybilmek için sadece enerji içeceği içimye bakın. tabi eşşiniz isterse birlikte olmayı

Hedefiniz: Evinizi, kocanızın rahat hissedeceği, düzenli ve huzurlu bir yer haline getirmeye çalışın. .
sonunda ölüm bile olsa.

alıntı

erkekler tamam hak veriyorum çalışmak kolay değil ama biz ne yapalım temizlik ütü yemek hepsini yapıyoruz eşimizden akşam gelince biraz yardım ve ilgi görmek hakkımız bence:1hug::1hug:

bende eşim gibi çalışıyorum,onun gibi para kazanıyorum...ARTI......
ev işi,ütü,çamaşır,yemek,bulaşık,çocuk vs bunlarıda yapıyorum...bence haklı olan bayandır her zaman...ama dolu konuşan bayandır...

sevgiler...

kizlar bu yapilmasi gerekenleri esime okudum yorumu aynen aktariyorum (HADI CANIM SENDE SIMDI BIR KADIN KOCASINA BUNLARI YAPSIN ADAMIN ILK ISI KADINI ALDATIP BASKASINI BULMAK OLUR ) nicin guzel degil mi dedim (RESMEN KOLELIK BU BUNLARI YAPAN KADINLA NE HEYECAN YASANIRKI EVLILIGIN ANLAMI KALMAZ )dedi sakin yapmayin kizlar demek erkekler boyle dusunuyor iyilikte yaranmaz bunlara :))

yok artık
ayaklarını da yıkayalım çişe de tutalım malum çok yoruldu tüm gün :mymeka:

zatende yapmıyoduk:dilcikar:

Çalışan bir bayanın eşi için tüm bunları yapabilmesi içi yeterli zamanının olacağını sanmıyorum.Kadının da bir insan olduğunu düşünürsek üzgün ya da yorgun olacağı günler olacak tabiki ve her zaman eşi için bu kadar çaba gösteremez.

Ben evlendiğimizde çalışıyordum. Ben de işten yorgun geldiğim halde evin bütün işi bana kalıyordu. İki taraf çalıştığında ev sorumluluğu da eşit olmalı. Buna sonuna kadar inanıyorum.
Şuan işi bıraktım bir çocuğum var ve 8,5 aylık hamileyim. İnanın ev kadınlığı ve çocuk bakmak çalışmaktan daha zor. Çocuğu olanlar beni anlar. Eşim eve geldiğinde huzur ve sevgi dolu bir ortam bulmasını isterim. Ama insanım neticede yetişemiyorum.

Evli kişilere tavsiyem(evli bayanlar demiyorum, erkekler içinde geçerli) eşiniz işten geldiğinde çok stresli ve yorgun olabilir. Sizde evde yorulmuş ve gergin olabilirsiniz. Bunları eşinizle paylaşın ama hırsınızı ondan çıkartmayın. Kadın yada erkek evde huzur bulmalıdır.

Ben evlendiğimizde çalışıyordum. Ben de işten yorgun geldiğim halde evin bütün işi bana kalıyordu. İki taraf çalıştığında ev sorumluluğu da eşit olmalı. Buna sonuna kadar inanıyorum.
Şuan işi bıraktım bir çocuğum var ve 8,5 aylık hamileyim. İnanın ev kadınlığı ve çocuk bakmak çalışmaktan daha zor. Çocuğu olanlar beni anlar. Eşim eve geldiğinde huzur ve sevgi dolu bir ortam bulmasını isterim. Ama insanım neticede yetişemiyorum.

Evli kişilere tavsiyem(evli bayanlar demiyorum, erkekler içinde geçerli) eşiniz işten geldiğinde çok stresli ve yorgun olabilir. Sizde evde yorulmuş ve gergin olabilirsiniz. Bunları eşinizle paylaşın ama hırsınızı ondan çıkartmayın. Kadın yada erkek evde huzur bulmalıdır.

okurken bütün bunları aynen yaptığımı şööle bi gözümün önünden geçirdim, hayalimdeki yorgunluğu hissettim resmen.

bunların hepsini robot olsan yapazsın ama yapan birini tanıyorum resmen kendini erkegine adamış :))) ben öle olamamam :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…