Evlenmekten çok korkuyorumm!!....

moilolita

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2007
13
0
38
Yaklaşık bir sene sonra evlenicem.. Erkek arkadaşımla çoook uzun zamandır birlikteyim , çok seviyorum ilişkimiz harika.. Ailesini de çok seviyorum herşey yolunda yani ama yine de çok korkuyorum.. Evlendikten sonra herşey değişecek , çevremden duyduğum kötü şeyler başıma gelecek diye ödüm kopuyo benneyaptımki.. Şu anda hersey süper ama aynı evde yaşamak cok farklı bişey.. Her sabah kalkıp birbirimizi gördüğümüzde de aşkımız su anki gibi devam edecek mi...Ciddi paranoyak oldum kafamçokkarıştı.. İşler ciddiye bindiğinden beri her insanda olabilecek kötü özelliklerini gözümde büyütüp duruyorum.. off nolcak benim halim.. derdimi anlayanınız var mı arkadaşlar??

arkadaşım aynen bendede bu korku var
3 yıllık bi ilişkim var ve ben evlenince değişir diyenlerin yüzünden korkuyorum

tabikide değişicek ama ne oranda olucak bilemiyorum:S

ama bu korku sırf evlenen ark.larımın yüzünden ablalarımın yüzünden oluyo
onları protesto ediyorum burdan

bu arada konuyu yanlış yere açmışsın bi derdim var bölümüne açsaydın
neysehh modlar taşırlarr

Aynen benimki de 4 yıl oldu ama evlilik lafı geçince sanki daha dün tanışmışız gibi oluyorum.. Çevremde hep mutsuz evlilikler göre göre böyle oldum bende arkadaşım.. İnsallah evliliğin güzel bişey olduğunu yaşayarak öğreniriz..
o bölüme de açtım burdaki de silinir heralde..

Sende haklısın, neler duyuyoruz.. Ama herkesin evliliği aynı olcak diye bi şart yokki. Karşılıklı saygı ve sevgi olduktan sonra herşey hallolur diye düşünüyorum -tatlicadiarzu-

Umarım öyledir arkadaşım.. duyduğum seylerden de eskisinden daha fazla etkilenir oldum.. zaten her sabah tvde bütün kanallarda farklı dramlar.. oyh.. içime fenalıklar gelio.. kafamçokkarıştı sonumuz hayır olsun inşallah..

Öyle öyle. Saygı çok önemli bence ilişkilerde, karşılıklı saygı ve sevgiyi koruyabilirseniz ve birbirinize karşı anlayışlı davranabilirseniz sorun çıkmaz bence. Artık bunları düşünme ne güzel evlilik heyecanı içindesin bunun keyfini çıkar. Bu arada hayırlı uğurlu olsun şimdiden a.s.

canım

gönlünü ferah tut sen.yerimseniben
Evlenmeden benimde korkularım vardı ama evliliğin içine girince geçti.hihoyyyt
Her evlilik kötü gider diye bir şey yok.a.s
Unutmadan her evlilikte mutlaka ama mutlaka ufak ta olsa tartışma olur.
Onlar da barışınca unutulur gider...
yerimseniben

bu çekincelerin çok normal
ama unutma;evlilik doğru insanla yapıldığında muhteşem birşeydir

Bu konuyu ben de acabilirdim bende de ayni dert var
herseyi cok cok fazla düsünüyorum
icin icinden cikamiyorum sonra kafayi yicek gibi oluyorum.
Bilmiyorum ama ben bunu birazda yasa bagliyorum , ne bilim 7 - 8 sene önce nisanlansaydim
evlenseydim bunlari düsünmek aklima bile gelmezdi insan olgunlastikca daha da cok
düsünüyor dert ediyor tartiyor biciyor... türkiye ortami icin gec bile nisanlandim
diye bilirim yasim 27 ve dügünüm allah izin verirse seneye olacak allah nasip kismet ederse 28 olmus olacagim. Ama evlenmeden önce bunlari düsnmek biraz korkmak herseyi toz pembe sanarak evlenmekten daha saglikli saniyorum...haksizmiyim

Çok seviyorsanız hiç korkmayın...
Başkalarının ilişkisini referans almayın herkes kendi ilişkisinden mesuldur...
Herşey sizinle başlar, sizinle şekillenir ve sizinle biter.
Hiç bir şey değişmedi ben evlendikten sonra...
Onunla geçirdiğim her gün için yaradana duacıyım...
Sizde de değişmez...
Siz istemedikten sonra da değişmez...
Yeter ki inanın buna...

Saolun arkadaslar ya beni anlayan birilerinin olmasi guzel biseymis.. cevremde ki herkes korktuguna gore sevmiyosun diyo halbuki sevgiyle alakali deil bu korku sadece.. onlar oyle diyince de acaba yeterince sevgi yok mu diye icime kurt dusuyo... simdi icim biraz daha ferahladi.. dunyada boyle hisseden tek insan ben deilim galibakaydirigubbakcemile5

Elfida bende bazen iyimser anlarimda senin gibi dusunuyorum ve cok rahatliyorum ama sonra beynimde bisey cakiyo sanki kotu yanlarini dusunurken buluyorum kendimi.. fmk bence bu bizimki hem yapimizdan hem de cevrede gordugumuz tanik oldugumuz olaylardan kaynaklaniyo.. mesela ben cok az mutlu evlilik gordum hatta hic gormedim denebilir belkide bu yuzden umutsuzluga kapiliyorum... ama pozitif dusunmemiz gerek arkadasim bunu kendime surekli tekrarliyorum umarim daha cok basarabiliriz...

Geçen Gün evliliğimin 12. yılına girdim ablacım..Size bir söz hatırlatırım iyi günde kötü günde...Bazı değerlerine sahip çıkarsanız evliliğinize para yalan ihanet çirkin sözler sokarsanız elbetteki yolunda gitmez..Fakat sizler aklında başında insanlarsınız kuracağınız yuvanın ne zorluklarla kurulduğunu farkındasınız bu değerlere sahip çıkın..

Saygıyı esirgemeyin minik hataları lütfen ve lütfen abartmayın hatta görmemezlikten gelin.... ki cidden seviyorsanız bu hiç sorun olmayacaktır...Fedakarlık gerektiği yerlerde hep ben yapıyorum hep kendimden veriyorum deyipte çekilmeyin bu yuva sizin başkaları yapmayacak bu fedakarlıkları siz ve eşiniz..
Yüksek ses yerine tartışma olursa sakinleşin karşılıklı bir kahve eşliğinde konuşur gibi sorunu çözün daha bir çok şey yazabilirim 12 yılın birikimi ve ben çok mutluyum ilk günkü kadar..Seviyorum seviliyorum değer veriyorum saygı duyuyorum ve hepsinin karşılığını kat ve kat alıyorum verinki bu değerleri almanız kolay olsuna.s.

Yaklaşık bir sene sonra evlenicem.. Erkek arkadaşımla çoook uzun zamandır birlikteyim , çok seviyorum ilişkimiz harika.. Ailesini de çok seviyorum herşey yolunda yani ama yine de çok korkuyorum.. Evlendikten sonra herşey değişecek , çevremden duyduğum kötü şeyler başıma gelecek diye ödüm kopuyo benneyaptımki.. Şu anda hersey süper ama aynı evde yaşamak cok farklı bişey.. Her sabah kalkıp birbirimizi gördüğümüzde de aşkımız su anki gibi devam edecek mi...Ciddi paranoyak oldum kafamçokkarıştı.. İşler ciddiye bindiğinden beri her insanda olabilecek kötü özelliklerini gözümde büyütüp duruyorum.. off nolcak benim halim.. derdimi anlayanınız var mı arkadaşlar??

herkesin evliliği birbirine benzeyecek diye bişey yok...
baştan herşeyi konuşmanız gerekiyo...
şunu söyliyeyim lütfen aileleri karıştırmayın...
sanada uygunsa neden olmasın...
bunu yaşamadan bilemessin canım...
evlilikte tamamen şans işi....
sevgiler...sengözlerimebaksanab

Elfida bende bazen iyimser anlarimda senin gibi dusunuyorum ve cok rahatliyorum ama sonra beynimde bisey cakiyo sanki kotu yanlarini dusunurken buluyorum kendimi.. fmk bence bu bizimki hem yapimizdan hem de cevrede gordugumuz tanik oldugumuz olaylardan kaynaklaniyo.. mesela ben cok az mutlu evlilik gordum hatta hic gormedim denebilir belkide bu yuzden umutsuzluga kapiliyorum... ama pozitif dusunmemiz gerek arkadasim bunu kendime surekli tekrarliyorum umarim daha cok basarabiliriz...

bak arkadaşım çok uzun yıllardır evli değilim 10 yıl sonra sana ne yazarın bilemiyorum...
bildiğim mutsuz evlilik yoktur, mutsuz insan vardır...
mutsuzsanız hayatınıza mutsuz insan gelir girer...
bu sonuç hiç bir zaman değişmez....
ve iki yarım asla bir bütün etmez...
hayata ve kendine aşık olmadan kiminle evlenirsen evlen mutlu olamazsın...
eğer istiyorsan, eğer seviyorsan ve beklentisiz isen mutlu olursun...
vermeden alamazsın...
aşk kişiye dönük değildir kendine dönüktür ancak öyle hayat bulur ve yaşar...
kendini yanında tam ve bütün hissediyorsan ve bunun için çabalayabileceksen akar gider o ilişki...

canım haklısın ınsan neler duyuyor ama herkeste oyle olmuyor..
sımdıden bunu telasına dusme hem daha 1 senen varmışş
sevgının askın tadını cıkar..olumlu dusunkı hep guzel olsun hayatın canım
mutluluklar

Ay benmi cok safmisim kizlar yaa
hep guzel bir yuvam olsun evlenmeyim esim cocuklarim olsun istemisimdir
evlenme tekliflerindede secici olup kalbimin yani sira mantigimi dinledim
esimi buldugumda evet bu dedim
ve evet oydu
siz dogru kisiyi buldugunuzdan eminmisiniz????ok tamamdir ozaman kizlar
ne korku ne zorluk
tanidigim gunku adam hala esim
hic degismedi ve her gun yeniden asik oluyorum tanidikca
guzel dusunun guzel olsun sekerler

Minik kuslarim ...
Nerde buldun sen öyle adami ?..
Mahalleyi söyle de ben de oralarda dolanayimm ... sırnaşık şey

Saka bir yana senin adina sevindim .
Allah mutlu , mesut, bahtiyar vs. etsin ..

Ben de evliyim ...
Esimden memnumum :dilcikar:
Ama cicim aylarimizi da özlemiyor degilim hanii .. :eek:

Minik kuslarim ...
Nerde buldun sen öyle adami ?..
Mahalleyi söyle de ben de oralarda dolanayimm ... sırnaşık şey

Saka bir yana senin adina sevindim .
Allah mutlu , mesut, bahtiyar vs. etsin ..

Ben de evliyim ...
Esimden memnumum :dilcikar:
Ama cicim aylarimizi da özlemiyor degilim hanii .. :eek:

OTOBUS DURAGINDA BULDUM VALLA SEKERIM:roflol::roflol:
MAHALLEMIZIN OTOBUSUNU BEKLERKEN IS DONUSU GORDUM BULDUM:roflol:
SAGOLASIN CANIM ALLAH RAZI OLSUN CANIM BENIM
RABBIM HERKESE EN HAYIRLISINI NASIP ETSIN
CICIM AYINI YASAYABILMEK ELINIZDE SEKERIM
6 SENE OLDU CICIM YILLARIMA:roflol::roflol::roflol:

ben de çok korkuyorum. :1no2:
hayat yat kalk gez eğlen şeklindeyken yat kalk yemek yap evle uğraş şekline gelcek. birsürü sorumluluk :çok üzgünüm: bide evlendiğin kişinin ailesinin kötü çıkması var. burda öyle kaynanalar falan okudum ki, çevremde ve ailemde hiç anlaşamayan gelin-kaynana ilişkisi yoktu, şaşırdım kaldım, böyle şeyler de oluyormuş dedim. :1shok: bide hergün her halini görmeye alıştığın birine yıllarca aşık kalmak var ki o da kolay değil :çok üzgünüm: hele hamile kalmak, 9 ay boyunca sıkıntı çekmek, sonra doğum sancıları vs. :1shok: yazarken içim kötü oldu yaa. Allahtan daha 5-6 yılım var. Tadını çıkarıyım bekarlığın bari :lepi:

X