Evlenmek isteyenler icin

Bu kadar evlilik merakı ne peki? Zaten allah insanlara hakkında hayırlısını verir belki hayırlısı evlenmemeniz neden böyle düşünmüyorsunuz? Ay bu ille evlilik kafası bana göre kendi çapınızda allaha yalvarın o halde evlenelim biriyle diye:)))

Zaten Allah hayırlısını verir diyerek kimse hiçbir şey yapmadan otursun mu o zaman? Bence çok yanlış düşünüyorsunuz. Allahu teala Kuranı Kerim de “Biz her insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık”(isra,13.) buyurur. Dua da bir çabadır ve (Allah isterse) kaderi değiştirebilir.
Hayırlısının hangisi olduğuna gelince, gaybı yalnız Allah bilir. Ancak dua, Rabbimiz katında bizi değerli kılar;
"De ki; Duanız olmasa, Rabbim size niye değer versin ki?" (Furkan suresi/77)
Sadece bu konuda değil, her konuda ben bu şekilde inanıyor ve bu şekilde yaşamaya gayret ediyorum, katılıp, katılmamak size kalmış

Bana göre evlilik için artık yokluktan mı yapıyorsunuz bilmiyorum bu tarz şeyler yapılması değişik geliyor. Yahu etrafınızda hiç sizi biriyle tanıştıracak biri yok mu ? Ne bileyim bir arkadaş ortamınız yok mu toplu şekilde buluşulduğu zaman mutlaka ortama bir tanımadık dahil olur yani böyle olsun biri ille diye yana yakıla yapılması değişik. Sizi tanımıyorum ama konuyu açan kişinin nasıl yana yakıla birini aradığını bildiğim için bunu diyorum belki siz onun kadar istemiyorsunuz bilemem. Ama yani bir kadının hayatında erkek olmadanda kadın hayatını idame ettirebilmeli. Ben bir adamın üzerine hayatımı tamamen kurmak istemem kadın olarak tek başımada güçlü bir şekilde hayatta devam etmeliyim. Evlilik dediğimiz müessese olur veya olmaz hayatımda ama olmasa bile benim için büyük bir kayıp değil. Ama sizler için öyle herhalde ki dualara falan çıkmışsınız artık bana böyle insanlar çok çok değişik gelir ve hayretle izlerim. Hayatımda biri varda ne oluyor sanki asla %100 güvenmem ben bir erkeğe güvenip ciddi bir yola çıkmak için bu kadar isteğim arşa çıkamaz. Kadın bir erkeksizde bu dünyada yaşayabilir nokta!

Sizin görüşünüz bu yönde olabilir saygı duyuyorum, sizden de aynısını beklerdim. Yana yakıla dua edin o zaman, ne meraklıymışsınız gibi söylemleriniz çok alaycı ve üzücü.
Bir de olaya nereden baktığınıza göre değişir. Sanırım siz bu meseleyi bir erkeğe sırtını dayamak olarak değerlendiriyorsunuz.
Elbet kimse tek bir kişinin ekseni etrafında hayatını kurmasın biz de bunu iddia etmiyoruz zaten, ama bu da hayatın bir parçası ve insanın kendine bir hayat arkadaşı istemesinde bir sıkıntı yok bence, insan kendinden ödün vermeden, kendi başına bir birey olma özelliğini kaybetmeden de biriyle birlikte ilerleyebilir. Tamamen anlayış ve ortak dili konuşabilme meselesi.. İki taraf da istiyorsa, gelişime, yeniliğe açıksa, birlikte yol almak, yoldaşlanarak yola devam etmek çok daha keyifli bile olabilir.

Tanıştırma meselesi de şu şekilde, elbet tanıştırmak isteyen arkadaş, eş, dost oluyor. Sizin dediğiniz gibi mesele sadece erkeksiz yaşamama, ya da ille evli olmuş olma olsaydı, belki şuanda çoğumuz evli olacaktık. Ama mesele ondan ibaret değil gördüğünüz gibi.

Bakın yine diyorum siz öyle olmayabilirsiniz konu sahibi öyle ve onun gibi çok insan var o durumda. Böyle insanlar bana göre çok aciz insanlar siz Farklı şekilde istiyorsunuz evet ama emin olun şurda olan çoğu kişi hayatına tek başına idame ettiremeyeceği için istiyor ve bu güçsüzlük. Tamamen akışa bırakmak bence çok çok daha mantıklı ama yok evlilik için dua dua edelim okuyalım bu bana bu konuda ısrarcı olunduğunu gösteriyor. Herkes güzel bir yuvasının olmasını tabi ki ister ama bu konuda ısrarcı olmadan benim düşüncem böyle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…