Evlenip bedeni açmaktan korkmak

Merhaba,

Evlilik isteyen ama hayatında biri olmayan biriyim. Ama bir yandan da evlilikten yana korkularım var.
Bedenimi birine açmaktan korkuyorum. Çirkin yerlerimi bu kadar açık seçik göstermekten korkuyorum çekiniyorum. Vücudumun hemen her yeri tüylerle kaplı. Lazer yetişmiyor. Ki bazı bölgeleri lazer artırıyor (yüz boyun) gibi. Kulak mememde bile, göğüs ucumda bile tüyler var.
Keloid problemim var. Google'da aratırsanız görürsünüz. Omuzlarım hep kapalı giyiniyorum. Açık giyinsem bakıyorlar soruyorlar. 8-9 tane keloidim var.

Göğüslerim yok denecek kadar düz.
Cildimde bir hücre yüzünden kahverengi döküntüler var. Göğüs sırt full dolu. İlaç kullansam geçiyor bir iki aya yine başlıyor. İlaç kullanmaktan sıkıldım sürekli. Zararlı ilaçlar çünkü. Sürekli kullanılacak ilaçlar değil.
Sevdiğim erkeğe bu hallerimi nasıl göstereceğim bilmiyorum. Utanıyorum. İstemiyorum. İçten içe benden igrenmesinden korkuyorum.

Kendimle barışmayı deniyorum ama bir yanla barissam diğer yan olmuyor. Yani hem memesiz hem kıllı hem lekeli hem keloidli bir kadınım. Dışarda ne biçim bebek gibi kızlar var.
İnsan karısı öyle biri olsun ister belki benden utanır. Utanan igrenen almasın diyeceksiniz. Haklısınız. Ama ya öyle biri yoksa. Ben de sevmek sevilmek yuva kurmak istiyorum.

.
Hiç böyle düşünmeyin emin olun gerçekten seven erkek sizin kusurlarınızı bile seviyor. Ben de aynı şekilde bayağı kıllı biriyim ama hayatımdaki kişiye rahatça vücudumu açabilirim çünkü o bana bu gücü veriyor. Kimsenin bardağından su içmeyen adam benim bardağımdan içiyor. Bu bile bir parametre.

Herşey bi tarafa da küçük meme güzel bişey değil mi ya? İnsan niye memem küçük diye takar hiç anlamam. Küçük meme iyidir hoştir, memeler fora yapabilirsin.

Bizim arnavutlarda topal bir kız çok yakışıklı adamla evleniyor. Düğün de bi geline bakıp bi kocasını gösteriyorlarmış fısır fısır konuşmalar.
Gelin duyuyor, ayağı yamuk diyorlar. Gelinde dönüp ayağım yamuk ama kısmetin düzgün diyor…

Seni seven kaderinde kısmetinde varsa emin ol asla sorun etmez…
Tatlı bir yorum içimi ısıttı:) teşekkür ederim

Ben de kendimle 27-28 hatta 30dan sonra barıştım. Ve herkes güzel ben çirkinim dediğim herkesin de kusurları olduğunu gördüm. Dahası o çok güzel dediğiniz kişiler de kendini kusurlu görüp değiştirmek istiyor. Velhasılı kelam bir gün inşallah güzel bir insan tarafından öyle güzel sevilirsiniz ki hem bedeninizle hem de ruhunuzla barışırsınız. Kendinizi kimseden aşağı hissetmeyin lütfen. Güzel ahlaklı bir insana denk gelirseniz bir de aranızda sevgi olursa sizi size kusur gelen yerlerinizle sever.
Amin amin inşallah. Çok teşekkür ederim güzel duanız için

Bende de kelloid var,kıl tüy de geçtiği kadar lazerle ya,ayda bir gidince görüntü açısından ne kadar kıllı olunursa olunsun kötü olacağını düşünmüyorum 2 çocuğum var bir de kocaman sezeryan keloidim var..Takma kafana ya karanlıkta yapılıyor o iş zaten bir şey olmaz :) Eğer karşı değilsen omuz kısmına dövme olabilir benim de omuzumda var ama dini hassasiyetim den dolayı yapmıyorum bu arada bazı ilaçlarla kelloid inebiliyor evet iz kalıyor ama en azından o şişkinlik iniyor
Kortizon enjeksiyonu duydum ama korkuyorum da bir zarar verir diye

Hiç böyle şeylerle canını sıkma gerçekten.
Bende tüylü bir insanım. Kaç kere lazere gittim asla bitmiyor, azalıyor sadece.
Kendim cihaz aldım şimdi evde başladım bakalım. Çok özenirim hep bebek gibi tüysüz kadınlarımıza. Maşaallah onlara. :)
Benimde göğüslerim küçük, dümdüz değiller ama küçük yani bas baya :KK70: Yaşım daha küçükken kafaya takardım hatta benim niye büyük değiller diye. Zamanla onlarla barıştık :KK70: ve birkaç kişi daha söylemiş, küçük meme seven erkekler var gerçekten. Keza nişanlımda öyle. Hep "inek memesi gibi ne yapacağım, seninkiler ideal" der. Belki beni mutlu etmek için diyordur ama sonuçta diyor mu diyor. :)
Aynı şekilde sol omzumda 3 tane keloid var. İlk başta ucu olmayan sertlikler vardı sivilce gibi. Baş parmağımın tırnağı boyutundaydılar. Genel cerrahi doktoru onları aldı. Daha korkunç halde keloid olarak geri geldiler. Kortizonlu tedavi alabilirsin, ben başlamıştım yarım kaldı ama cidden faydasını görüyordum. Nişanlım asla takılmaz onlara, gözü görmez bile.
İnan gerçekten seven, her halinle seviyor. Sen önce kendini sev yeter ki. Beğendiğin yerlerine odaklan, beğenmediğin kısımlar ile barış. Onların hepsi sana ait ve sende özelsin herkes gibi.
Maşallah ilişkinize :) inşallah beni de böyle seven biri çıkar

Benim de kilom çok, hatta çok kilo alip verdigim icin vucudumda catlaklar da cok ama seviyorum kendimi. Alicagim adam da bred pit degil ya birbirimizin catlagina yogurt surcez napalim. Siz evlenene kadar fiziki goruntunuzde memnun olmadiginiz kisimlari iyilestirmeye bakin bunu es adayi icin degil kendinizin kendini begenmesi icin yapin. Tuylerin de bahsettigin diger durumlarinda cozumu var bitmese bile eskisine oranla buyuk ilerleme katedebilirsin. Ama kendinle barisik ol, soyle dusun birini cok sevdin ilk gun baktin adam asirin tuylu bosuycan mi hemen yada cok catlagi var varisi var falan filan iste bosucak misin vaz mi gecicen hemen? Birini sevmek birlikte olmak boyle bisey degil ya diş gorunus tabiki onemli temiz ol fiziğine bak ama bu piskolojik travma olcak bisey degil. Sen de olanlar ilk kez sende olmuyo herkeste var bu sorun.
İşte tüm bunlar birleşince pismişim gibi, itici görünüyor muşum gibi geliyor. Biri dokunmaya iğrenecek gibi hissediyorum

Takma kafana ya karanlıkta yapılıyor o iş zaten bir şey olmaz :

Karanlikta yapilmiyor. Birbirini görmeden seks mi olur? 😄
Isiklari kapatip körlemeye "iş" halletmek yerine vucuduyla barisip ozguvenlice sevişse hem kendisi hem ilişkisi adina bence daha cok daha farkli olur iyi yönde. Karanliga kacarak sevişmen guzum o sevismek.degil

Evlenmeden önce biraz yakınlaşmak ya da denize falan gitmek iyi olabilir. Karşı taraf görsün o haline alışsın çünkü seven erkek her türlü etkileniyor.
Yani tamamen kapalı bir ilişki yaşayıp sonrasında victoria secret mankeni bile olsan çekinirsin soyunurken.
Birlikte olacağımız erkek kim ki bizim tüyümüz izlerimiz ona batacak.

eski bir komsumuz olan kadının erkek sakalı gibi sakalları vardı. tıraş oluyordu ve bilirsiniz siyah siyah kıl kökleri her daim belirgindi. sonra bu kadın eşini ve çocuklarını bırakıp aşık olduğu bir adamla gitti. güzellik çirkinlik algısı o kadar göreceli ki.. ama herkesin kendine özgü bir ışığı var. ve kendinizi sevmiyorsanız maalesef parlayamıyorsunuz. bu arada küçük meme ve emzirme konusuna açıklık getireyim. sahip olduğum ‘mememsilerle” sırf anne sütüyle iki bebeğimi tosun gibi büyüttüm sevgili genç kızlar. meme boyutunuz eşlerinizin sevgisi için de cinsel haz için de bebeklerinizi doyurmanız için de bir ölçüt değil.

Şimdi siz söyleyince neymiş keloid diye baktım. Sosyal medyadan baktım bu arada net göreyim diye. Bir tane kız gördüm, onun da omuzlarında birçok skar var. Kızın saçları, cildi, dişleri falan o kadar güzeldi ki açıkçası skarlar kötü durmuyordu ki askılı giymiş. Işıl ışıl geldi kız gözüme, bence bakımlı kadına her şey yakışıyor ya.

Kıl tüy mevzusunda da bende PCOS vardı. Hamilelikte ilginç bir şekilde geriledi ama hayatım boyunca kıl tüy ile uğraştım diyebilirim. Sonunda ev tipi lazer cihazı aldım değmeyin keyfime. Kendime bir dizi açıyorum çat çat lazerimi yapıyorum. Tenim pamuk gibi oldu. Süreci kendim yönetebiliyor olmak çok iyi geldi. Her yerime de yapıyorum hiç yan etkisini görmedim yalnız sağlam nemlendirmek lazım cildi. O dokununca kıl köklerini hissetme olayı tamamen gitti.

Memeler konusunda da hamilelik öncesi büyük ve dik memelerim vardı, emzirdikten sonra küçüldüler. Ben böyle daha çok sevdim çünkü istediğim dekolteyi giyiyorum 🤭 Masaj, soğuk su ve nemlendirme bana baya iyi geldi küçük ve biçimli memelerim oldu. Büyük memeye göre daha avantajlı bence çünkü özellikle kıyafet sorunu yok. Eğer hiç memnun değilseniz de estetik seçenekleri var zaten.

Bir de erkekler çok garip varlıklar. Bizim ailecek kalçalarımız büyük ve yuvarlaktır. Bunun getirisi olarak da kalça çatlağı var hepimizde. Ben bekarken çok utanırdım bunlardan hatta vücut fondöteni mi sürsem derdim. Eşim bana bunları çok seksi bulduğunu söylemişti evlenince. Sizin hiç hoşunuza gitmeyen bir şey onlara çekici gelebiliyor. Ama önemli olan sizin kendinize çekici gelmeniz, hoşunuza giden özelliklerinize daha çok yatırım yaparak kendinizi daha iyi hissedersiniz belki.

Son olarak; karanlıkta sevişmeyin kızlar kırmızı ışıkta sevişin, alın odaya bir renk değiştiren ampul, gece olunca kırmızıya çevirin. Holymoly dediydi dersiniz 💃

Göğüslerinizi düzgün bir doktor bulup yaptırın bence. Kendini sevmek her zaman olduğun gibi kabullenmek anlamına gelmiyor. Değiştirme imkanı olan şeyler için istediğimiz değişiklikleri yapabiliriz. Burnumla bir türlü barışamamıştım gittim estetik oldum şimdi çok seviyorum. Tüyler için de illa ki bir çözüm vardır. Geri kalan hastalığınız için ise bir çözüm yoksa işte bu kısım için kendinizi böyle kabullenip sevin.

Şimdi siz söyleyince neymiş keloid diye baktım. Sosyal medyadan baktım bu arada net göreyim diye. Bir tane kız gördüm, onun da omuzlarında birçok skar var. Kızın saçları, cildi, dişleri falan o kadar güzeldi ki açıkçası skarlar kötü durmuyordu ki askılı giymiş. Işıl ışıl geldi kız gözüme, bence bakımlı kadına her şey yakışıyor ya.

Kıl tüy mevzusunda da bende PCOS vardı. Hamilelikte ilginç bir şekilde geriledi ama hayatım boyunca kıl tüy ile uğraştım diyebilirim. Sonunda ev tipi lazer cihazı aldım değmeyin keyfime. Kendime bir dizi açıyorum çat çat lazerimi yapıyorum. Tenim pamuk gibi oldu. Süreci kendim yönetebiliyor olmak çok iyi geldi. Her yerime de yapıyorum hiç yan etkisini görmedim yalnız sağlam nemlendirmek lazım cildi. O dokununca kıl köklerini hissetme olayı tamamen gitti.

Memeler konusunda da hamilelik öncesi büyük ve dik memelerim vardı, emzirdikten sonra küçüldüler. Ben böyle daha çok sevdim çünkü istediğim dekolteyi giyiyorum 🤭 Masaj, soğuk su ve nemlendirme bana baya iyi geldi küçük ve biçimli memelerim oldu. Büyük memeye göre daha avantajlı bence çünkü özellikle kıyafet sorunu yok. Eğer hiç memnun değilseniz de estetik seçenekleri var zaten.

Bir de erkekler çok garip varlıklar. Bizim ailecek kalçalarımız büyük ve yuvarlaktır. Bunun getirisi olarak da kalça çatlağı var hepimizde. Ben bekarken çok utanırdım bunlardan hatta vücut fondöteni mi sürsem derdim. Eşim bana bunları çok seksi bulduğunu söylemişti evlenince. Sizin hiç hoşunuza gitmeyen bir şey onlara çekici gelebiliyor. Ama önemli olan sizin kendinize çekici gelmeniz, hoşunuza giden özelliklerinize daha çok yatırım yaparak kendinizi daha iyi hissedersiniz belki.

Son olarak; karanlıkta sevişmeyin kızlar kırmızı ışıkta sevişin, alın odaya bir renk değiştiren ampul, gece olunca kırmızıya çevirin. Holymoly dediydi dersiniz 💃
Son öneriniz çok sempatik 🤣

Vallahi dişlerim de yamuk, cildim de çok kusurlu, lekeli. İşte hani tek bir sorun olsa takılmam belki de, hem tüy üstüne lekeler döküntüler üstüne keloid üstüne memesiz olunca diyorum ben de kadın mıyım? Öyle işte :)

eski bir komsumuz olan kadının erkek sakalı gibi sakalları vardı. tıraş oluyordu ve bilirsiniz siyah siyah kıl kökleri her daim belirgindi. sonra bu kadın eşini ve çocuklarını bırakıp aşık olduğu bir adamla gitti. güzellik çirkinlik algısı o kadar göreceli ki.. ama herkesin kendine özgü bir ışığı var. ve kendinizi sevmiyorsanız maalesef parlayamıyorsunuz. bu arada küçük meme ve emzirme konusuna açıklık getireyim. sahip olduğum ‘mememsilerle” sırf anne sütüyle iki bebeğimi tosun gibi büyüttüm sevgili genç kızlar. meme boyutunuz eşlerinizin sevgisi için de cinsel haz için de bebeklerinizi doyurmanız için de bir ölçüt değil.
Ya benimki küçük değil de yok yani. Hiç çıkmadı. Aşırı zayıftım hep. Çocuk gibi dümdüz kaldı. Şimdi birkaç kilo aldım ama göğüse etki etmiyor göbek oluşuyor.

Çok teşekkür ederim güzel desteğiniz için ise ❤️😍

Çirkinlik de değil benimkiler. İticilik. Kıllı kadını kim sever ki. Gogussuz kadını hangi erkek ister:KK43:
benim babamin amcasinin kizi var, gogusleri sadece gogus ucundan olusuyor bu sene 4.evliligini yaptı pesinden koşan koşan bu saydıklarınızın hic biri kıstas değil sevmeye sevilmeye.
tuylenmeleriniz icin hormon testi yapilmistir sanirim degilmi ?

benim babamin amcasinin kizi var, gogusleri sadece gogus ucundan olusuyor bu sene 4.evliligini yaptı pesinden koşan koşan bu saydıklarınızın hic biri kıstas değil sevmeye sevilmeye.
tuylenmeleriniz icin hormon testi yapilmistir sanirim degilmi ?
Evet yaptırdım yakın zamanda hem de. Tekrar bir gideceğim doktora. Ama şey deniyor, mesela testesteron fazla diye ilaç verdi diyelim. Olan tüyleri yok etmiyor azaltmıyor deniyor. Yani o ilacı kullanmam bir fayda etmeyecek gibi geliyor

Evet yaptırdım yakın zamanda hem de. Tekrar bir gideceğim doktora. Ama şey deniyor, mesela testesteron fazla diye ilaç verdi diyelim. Olan tüyleri yok etmiyor azaltmıyor deniyor. Yani o ilacı kullanmam bir fayda etmeyecek gibi geliyor
En azindan yaptirdiginiz lazer islemleri bir sonuc vermeye başlar.
yok etmez ama aşırı üremeyi durdurur.
Tıp bu konuda çok ileri bence cinsiyet degistirenlere bakiyorum benden daha tuysuzler demek ki bir yolu var bu işin.
Köklenme sebebi ortadan kalkınca tuylenmede bitiyor demek ki bir yerde.
bende çok tuyluyum ustelik tiroid hastasiyim buna ragmen doğru lazer aletiyle %90 oranda tuylleri bitirdim üzerine birde hamile kaldım hala yok denecek kadar az öyle diyeyim.
Keloid dediklerinize eger bir cozum bulamiyorsaniz vede sizin icin sorun teskil etmeyecekse illaki görsel olarak duzgun olsun diyorsaniz dövme ile halledebilirsiniz bence.

Evliliğin güzellikle uzaktan yakına ilgisi yok. Hatta güzellik, eğitim seviyesi ve yaş arttıkça kriterler de artar evlenmek zorlaşır.Uygun birini bulmak zordur. Ortalama altı tipler bu konuda daha rahat oluyorlar. Bunu bir kıstas olarak görmeyin. Ayrıca o bebek gibi kızlar bizim kıllı,göbekli,ortalama 1.70 civarında Türk erkeklerine para yoksa kolay kolay bakmıyorlar. Erkeklerin hepsi de yakışıklı boylu poslu,zengin değiller. Elbet kendinize uygun birisini bulursunuz. O bebek gibi kızlar da gayet estetik yaptırıyor. Siz önce bir şekilde para bulup doğru müdahaleler yaptırın. Kendinize güveniniz gelince daha doğru kişileri hayatınıza çekebilirsiniz.

X