Evlenemeyen arkadaşlar🥺

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evlenmiyorlar çok üzülüyorum 😢 hepsi de aslında güzeller 😢 bana küsüyorlar 😢 diye konu açan sizsiniz.

Alttan alta ‘hihihi onlardan üstünüm çünkü kocam varrrr vah vah kocasızlar güzellik de çare değil ay evlilik de güzel değil ben boşanmam ama asla boşanın demeyin’ diye sevinip konu açmışsınız.

KK daki çoğu kadın baya uyanık kimin ne demek istediğini anında çakıyorlar.

İfşa oldunuz, kıvırmayın 😉
Gerçekten çevremdeki arkadaşlarım en azından sadece sürekli evlilikten bahsediyor sizin gibi olsalar ne yapacaktım, haklısınız. Şükrettim bu vesile ile

Niye sinirleniyorsunuz sizin uzunnn uzadıya tespitlerinize sizin üslubunuza yaklaşmayacak bir üslupla minik bir yorum yaptım. Eviniz camdansa taş atmayın😇
Acaba ne saçmalıyorsun haddi aştığını düşünüyorum artık ki öyle de yapıyorsun saçma saçma imalarda bulunup durma 🤷 yaptığım yorum bayağı bir ağır geldi galiba ki iki kere yorum yapmışsın 🤷bana sinirli demek yerine kendine bak 🤷

Gerçekten çevremdeki arkadaşlarım en azından sadece sürekli evlilikten bahsediyor sizin gibi olsalar ne yapacaktım, haklısınız. Şükrettim bu vesile ile

insan en çok vakit geçirdiği kişilerin ortalamasıdır sözünün karşılığısınız ,

Çok cringe bir çevreniz var sizin gibi ‘sürekli evlilik birini bulamama küsme’ tam size layık sizin görüşünüzde arkadaşlarınız var

Evlenmemek acı verici acınası bir durum değil konu sahibi.

Ayrıca hiç bilemezsiniz belki o acıdığınız insanlar mutlu bir yuva kuracak o sıra siz boşanmış olacaksınız.

İki kişilik başarılarınızı abartmayın kendinize ait başarılar bulun. ( evlilik başarı değil ama evliliği başarı gören kadınlar için başarı diyorum )

Erkek bu, bugün iyi olursun yarın duyguları değişebilir.

Kariyer hiç bir zaman seni bir sabah terketmeyecek unutmayın 😉. A AcikYesil
şu yorumları hangi mesajlarıma dayanarak yaptın ya bu kadar senaryo çooook ilginçsiniz ya kime acıdım kim boşanıyor kim karıyer sahibi değil

Arkadaşlarınız nasıl insanlar? Dini hassasiyeti nedeniyle erkeklerle hiç biraraya gelmeyen birileri mi? Yani insanlar birilerini yakıştırsa da günümüzde onların anlaşma şansı çok düşük. Kriterler geniş. Beklentiler farklı. Çevremde sadece bir tane erkek arkadaşım var evlenmek isteyen onun kriterlerini karşılayan bir insan evladı olduğunu sanmıyorum. Ben nasıl birileriyle tanıştırabilirim ki onu? Yaş ilerledikçe insanlar daha farklı kriterlere de yöneliyorlar.
Geleneksel olarak önceden aileler tanıştırırdı, bu arkadaş ortamında tanışmaya evrildi. Şimdi de bekarların katıldığı çadır kampları, çeşitli kulüpler geziler vasıtasıyla tanışıyor insanlar. Böylece ortak zevklerini yaşam biçimlerini de anlıyorlar. Arkadaşınızın bir kariyer mesleği de varmış sanırım. Gezsin tozsun. Bilgisayarını alıp dışarda çalışma birimlerinde vakit geçirsin.

Evli olmak bir marifet değil. Genelde vasat insanlar evleniyor. Kariyer yapmış, kendini yetiştirmiş kadınlar önüne gelen hödükle evlenmediği için ya evlenemiyor ya da geç evleniyor.
Kimsenin kafanıza silah dayadını sanmıyorum bize Koca bul diye.
Nedense yazdıklarınız itici geldi bana.
Bekarları inceden bı aşağılama hissettim.
Hanımefendi bizi niye gömdünüz şimdi durduk yere :KK53:

Dini hassasiyeti nedeniyle erkeklerle hiç biraraya gelmeyen birileri mi?
Genelde böyle insanlar sanırım o sebeple burada anlamaları idrak etmeleri zor oldu. Ne evlilik meraklılığım kaldı ne eğitimsizliğim ne crincliğim, ne vasatlığım. Yorumunuz için teşekkür ederim sizden aklı selim yorumlar geldi.

Mune Mune ablanın konumu kapatmasını rica ederim, artık ardı ardına hakarete uğramaya başladım.

Acaba ne saçmalıyorsun haddi aştığını düşünüyorum artık ki öyle de yapıyorsun saçma saçma imalarda bulunup durma 🤷 yaptığım yorum bayağı bir ağır geldi galiba ki iki kere yorum yapmışsın 🤷bana sinirli demek yerine kendine okuyor musun? Haddini aşan kim tam olarak bütün hakaretleri sıralamakla eline me

Sizin herşeyi yazma her varsayımı yapma özgürlüğünüz var ben niye size soru soramıyorum. Hakarete varan herşeyi söylemeniz haddi aşmak olmuyor çünkü

Ay konu sahibi resmen içten içe acıyorsun, üzülüyorsun evlenmeyen arkadaşların için. Sonrada burda kıvırmaya çalışıyorsun.
Cümlelerin seni ele veriyor işte
Okuyanların neredeyse hepsi aynı anlamı çıkartıyor. Evliliği başarı olarak görüyorsun o yüzden de onları başarısız sayıyorsun.
Anladık biz tamam

Ay konu sahibi resmen içten içe acıyorsun, üzülüyorsun evlenmeyen arkadaşların için. Sonrada burda kıvırmaya çalışıyorsun.
Cümlelerin seni ele veriyor işte
Okuyanların neredeyse hepsi aynı anlamı çıkartıyor. Evliliği başarı olarak görüyorsun o yüzden de onları başarısız sayıyorsun.
Anladık biz tamam
Kendi varsayımlarınla anlamak istediğini anladınız, ben de sizi anladım öfkenizi benim üzerimden açığa çıkardınız

Kıvırmak vs uffffgg üsluba bak 😐😐😐😐

Selamlar herkese, biraz içimi dökmek istedim. Evliliğin mutlak kader olduğuna inanıyorum. Tabiki vesileler önemlidir ama olmayınca zamanı gelmeyince olmuyor işte.
Çevremde artık çok fazla evlenmek isteyip evlenemeyen arkadaşım var bazen çok bunalıyorum keşke elimden bişey gelse ama maalesef gelmiyor, nasip olmuyor olduramıyorum.

Yanlış anlaşılmasın hepsi pırıl pırıl güzel kızlar.

Hatta bir dönem bir arkadaşım sırf ona birini bulmadığımı düşündüğü için aramıza mesafe koydu.

Bazen evlililiğin zorluklarından bahsediyorum sanki nankörlük ediyormuşum gibi davranan bile oluyor.

Bu da dert mi demeyin, derdim bu:KK43:

Not; evliliği başarı olarak görmüyorum ama öyle görenler var. Evliyim, mükemmel demiyorum bir sürü zorluğu da var. Arkadaşlarıma bekar oldukları için acımıyorum sürekli muhabbeti bu olan insanlar çevremde çok.
"Hatta bir dönem bir arkadaşım sırf ona birini bulmadığımı düşündüğü için aramıza mesafe koydu."

Hep diyorum; kültür, kendini gelistirme cok önemli diye. Konu sanki bunun guzel bir orneklemesi olmus.

Genelde böyle insanlar sanırım o sebeple burada anlamaları idrak etmeleri zor oldu. Ne evlilik meraklılığım kaldı ne eğitimsizliğim ne crincliğim, ne vasatlığım. Yorumunuz için teşekkür ederim sizden aklı selim yorumlar geldi.

Mune Mune ablanın konumu kapatmasını rica ederim, artık ardı ardına hakarete uğramaya başladım.
Ben inançlı biri değilim ancak, dini hassasiyeti yüksek olan kişilerin bu hassasiyeti ile günümüz yaşama biçimi arasında kaldığını görüyorum. Dini sosyal kültürel maddi beklentiler derken kriterleri uzar gider. Genelde beklenti de kısa sürede evliliğin gerçekleşmesidir. Bu şekilde yaklaşanlara birilerini yakıştırmak da zor olur. Bu konudan uzak durmalısınız. Başkaları buluşup görüştüğünde beraber gezdiğinde vakit geçirdiğinde olumlu olumsuz özelliklerini yaşayarak görürken siz doğrudan aracı olacaksınız bu tarz bir görüşmede. En tehlikelisi.

Kendi varsayımlarınla anlamak istediğini anladınız, ben de sizi anladım öfkenizi benim üzerimden açığa çıkardınız

Kıvırmak vs uffffgg üsluba bak 😐😐😐😐
Evet evet haklısın.
Sen doğru anlattın herkes ama herkess yanlış anladı 👏🏻
Hayatta tek başarısı(!) evlenmek olan birisi üslup eleştirmesin yaaa komik oluyor

Evliyim. Benle yaşıt olup bekar olan arkadaşlara tam tersi akıllı kızmış diye hayranlıkla bakıyorum. Parasını kazanıyor sadece kendileri için harcayıp gezip tozuyorlar.

Evet evet haklısın.
Sen doğru anlattın herkes ama herkess yanlış anladı 👏🏻
Hayatta tek başarısı(!) evlenmek olan birisi üslup eleştirmesin yaaa komik oluyor

Allahım ne zor anlamak istemeyene anlatmak. Mesajlarımın tam olarak neresinde evliliğin başarı olduğunu söyledim. Kendi kafamızdan senaryolar yazdınız bunu kabul ettirmeye çalıştınız önce sizin kafanızdaki imaja uymayınca hakarete başladınız.

Selamlar herkese, biraz içimi dökmek istedim. Evliliğin mutlak kader olduğuna inanıyorum. Tabiki vesileler önemlidir ama olmayınca zamanı gelmeyince olmuyor işte.
Çevremde artık çok fazla evlenmek isteyip evlenemeyen arkadaşım var bazen çok bunalıyorum keşke elimden bişey gelse ama maalesef gelmiyor, nasip olmuyor olduramıyorum.

Yanlış anlaşılmasın hepsi pırıl pırıl güzel kızlar.

Hatta bir dönem bir arkadaşım sırf ona birini bulmadığımı düşündüğü için aramıza mesafe koydu.

Bazen evlililiğin zorluklarından bahsediyorum sanki nankörlük ediyormuşum gibi davranan bile oluyor.

Bu da dert mi demeyin, derdim bu:KK43:

Not; evliliği başarı olarak görmüyorum ama öyle görenler var. Evliyim, mükemmel demiyorum bir sürü zorluğu da var. Arkadaşlarıma bekar oldukları için acımıyorum sürekli muhabbeti bu olan insanlar çevremde çok.
Basit bi çözümü var aslında.
Çevrenizi değiştirin.
Benim etrafımda hiç yok böyle bir kadın, nasıl bi arkadaş ortamınız var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X