Evlenemeyen arkadaşlar🥺

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AcikYesil

🌸💕
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
708
1.301
Selamlar herkese, biraz içimi dökmek istedim. Evliliğin mutlak kader olduğuna inanıyorum. Tabiki vesileler önemlidir ama olmayınca zamanı gelmeyince olmuyor işte.
Çevremde artık çok fazla evlenmek isteyip evlenemeyen arkadaşım var bazen çok bunalıyorum keşke elimden bişey gelse ama maalesef gelmiyor, nasip olmuyor olduramıyorum.

Yanlış anlaşılmasın hepsi pırıl pırıl güzel kızlar.

Hatta bir dönem bir arkadaşım sırf ona birini bulmadığımı düşündüğü için aramıza mesafe koydu.

Bazen evlililiğin zorluklarından bahsediyorum sanki nankörlük ediyormuşum gibi davranan bile oluyor.

Bu da dert mi demeyin, derdim bu:KK43:

Not; evliliği başarı olarak görmüyorum ama öyle görenler var. Evliyim, mükemmel demiyorum bir sürü zorluğu da var. Arkadaşlarıma bekar oldukları için acımıyorum sürekli muhabbeti bu olan insanlar çevremde çok.

Son düzenleme:
Hatta bir dönem bir arkadaşım sırf ona birini bulmadığımı düşündüğü için aramıza mesafe koydu (arıyordum ama nasibi olmayınca olmadı).
Çok saçma bunu da ilk kez sizden duydum ne alaka ki arkadaşlar arasında evlenecek koca bulmak birde bulamadığınız için kötü hissetmek :işsiz:

Selamlar herkese, biraz içimi dökmek istedim. Evliliğin mutlak kader olduğuna inanıyorum. Tabiki vesileler önemlidir ama olmayınca zamanı gelmeyince olmuyor işte.
Çevremde artık çok fazla evlenmek isteyip evlenemeyen arkadaşım var bazen çok bunalıyorum keşke elimden bişey gelse ama maalesef gelmiyor, nasip olmuyor olduramıyorum.

Hatta bir dönem bir arkadaşım sırf ona birini bulmadığımı düşündüğü için aramıza mesafe koydu (arıyordum ama nasibi olmayınca olmadı). Kendi bi şekilde buldu çok da iyi oldu ama beni çok yıpratmıştı düğününe de yarım ağız çağırdı son dakika:)

Neyse artık arkadaşlarıma karşı suçlu hissediyorum bu sebeple kimseyi kaybetmek istemem bunu nasıl aşabilirim, nasıl bir yol izleyebilirim?

Bazen evlililiğin zorluklarından bahsediyorum sanki nankörlük ediyormuşum gibi davranan bile oluyor.

Hiç kimse hiç bir şeye değmiyor inanın. Ben saldım artık kim ne düşünürse düşünsün. Tavsiyemdir.

Çok saçma bunu da ilk kez sizden duydum ne alaka ki arkadaşlar arasında evlenecek koca bulmak birde bulamadığınız için kötü hissetmek :işsiz:

Ne güzel dertsiz çevreleriniz varmış:) ben de bu şekilde valla çok fazla var.

Tabiki misyonum değil ama her konuşma arasında ya sen evlisin yok mu eşinin arkadaşı vs sohbetleri çok oluyor.

Arkadaş arkadaşın pezevengidir derler. Oradan mi böyle bir misyon edindiniz?
Sizle yasitim, benim çevremde evlenemedi diye üzülen bir olunca ben 'salak heralde' diye bakıyorum açıkçası. Evlenemedi diye üzülmek bana sacma geliyor. Birini bulursan ömrünü geçirecek,evlenirsin. Olması gereken budur. Sırf o tarihte ekonomik açıdan uygunsun, toplum senden düğün bekliyor diye belli bir yaştan sonra çıkan her adaya ciddi bakmak, tamamına erdirmek istemek bence akıllı insan işi degil

Tabiki misyonum değil ama her konuşma arasında ya sen evlisin yok mu eşinin arkadaşı vs sohbetleri çok oluyor.
Yürek yemişler valla. Bu devirde o şekilde tanışıp evlenebileceklerse iyiymiş. Zira bazen burnunun dibindeki insanı bile tanıyamadığını görüyorsun.

Kusura bakma ama arkadaşların vizyonsuz böyle insanlarla arkadaşlık etmemelisin ''koca bulucu muyuz biz kısmetinde varsa çıkar karşına iyi biri'' de geç. Olay çok saçma birde buna üzülüyor olmanız daha değişik :KK70:yapmayın valla gereksiz şeyler bunlar

Evlenemeyen demeyelim de evlenmeyen diyelim. 😁😁😁
Esra Erol sen misin?

Artık bunu düşünüyorum galiba o potansiyeli görüyorlar, artık site vs yapmayı düşünüyorum 😂

Keşke 1 tane olsaydı benim çevremde hep iyi eğitimli kız arkadaşlarım var. Eğitim hayatları uzun sürdükçe bazı şeyler öteleniyor haliyle biriyle tanışma olasılığı vs de azalıyor 🥺

Hatta bir dönem bir arkadaşım sırf ona birini bulmadığımı düşündüğü için aramıza mesafe koydu (arıyordum ama nasibi olmayınca olmadı). Kendi bi şekilde buldu çok da iyi oldu ama beni çok yıpratmıştı düğününe de yarım ağız çağırdı son dakika:)

Neyse artık arkadaşlarıma karşı suçlu hissediyorum bu sebeple kimseyi kaybetmek istemem bunu nasıl aşabilirim, nasıl bir yol izleyebilirim?

Bende sizin gibi düşünüyordum.Su zamanda bekar kalmak kötü değil.En azından kafanız rahat oluyor.

Kusura bakma ama arkadaşların vizyonsuz böyle insanlarla arkadaşlık etmemelisin ''koca bulucu muyuz biz kısmetinde varsa çıkar karşına iyi biri'' de geç. Olay çok saçma birde buna üzülüyor olmanız daha değişik :KK70:yapmayın valla gereksiz şeyler bunlar
Teyzelerim dayıma kız buldu ardından evlendiler. 1 seneye kalmadan boşandılar. Boşandıkları zaman herkes teyzelerimi suçladı. Bir şey olsa sorumluluk sahibi olacaksın.

Arkadaşlarım vizyonsuz değil sadece eğitim hayatları uzadıkça evlilik gibi şeylerden uzak kaldılar şimdi de çevrelerinde ki az sayıda evli arkadaşları üzerinden bi ihtimal düşünüyorlar onları anlıyorum ama beni çok yıpratıyor

Eşinin arkadaşları:Ben ne alaka 😃😃
Cidden böyle mi soruyorlar şaka gibi. Bide koca bulamayinca küsmek ne ya sebep ne bana koca bulmadin 😃😃

İyiyse Allahtan kötüyse senden bilinir diye bir laf var. Hayatta kimseye kefil olup biriyle tanıştırmam. Kimse kimsenin ilişkide nasıl olduğunu, nasıl eş olacağını bilemez. Arkadaşlarınız çok ilginçmiş gerçekten. Benim de vardı öyle bir arkadaşım sürekli beni kimseyle tanıştırmıyorsun muhabbeti yapardı canım derdim çevremdeki kimse sana layık değil…

Eşinin arkadaşları:Ben ne alaka 😃😃
Cidden böyle mi soruyorlar şaka gibi. Bide koca bulamayinca küsmek ne ya sebep ne bana koca bulmadin 😃😃

Ciddi manada çok özendim size kırılan arkadaşımın eğitim hayatını bi söylesem şok olursunuz sanırım. Ben de şok olmuştum böyle davrandıkça ama böyleydi yani

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X