Evlendikten sonra değişen eşler

Zz123456

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2019
117
33
28
Merhaba kızlar ben 7 aylık evliyim ve 5 senelik sevgili geçmişimiz var . Problemlerim evlendiğim zamanlardan başladı ilk başta alışamadık heralde aynı evin içinde geçinmek zor falan diye düşünmüştüm ama bu zaman geçtikçe sevgi saygı görmediğimi farkedince herşey değişti . Bende eşimde çalışıyoruz ben ondan daha yoğun çalışıyorum . Ne evimi ne kendime ilgisizliğimde yok nede eşime karşı . Anlatmaya hangi birinden başlasam bilemedim ama en çok zoruma giden bana ailelerin yanında sert konuşması herşeyi onun bilmesi herşeyin en iyisini onun yapması . Ben kendi ailemle beraber çalışıyorum aile şirketinde gelirim çok iyi eşim serviste çalışıyor o bütün gün boş yatıp uyuyo ben bu kadar yoğunluğun yanı sıra yemek temizlik ütü çamaşır hiçbişeyini eksik etmiyorum zaten evde görüştümüz süre 3 4 saat ondada eşime ayırdığım 2 saat falan bana halimi hatrımı sormaz sürekli suratı asık bi adamla yaşıyorum hiçbiyere gitmez kimseyle konuşmak istemez tabii kendi ailesi arkadaşları haricinde biraz insan içine çıkalım dediğimde sana bişey demiyoem nereye gitmek istersen git yap diyo . Birde telefon illetimiz var oyunlarla başımız belada evlendiğimizden beri telefon elinden düşmüyo oyun oynuyo pubg diye bişey sesli oynuyo ben bu durumdan rahatsızlığımı belli ediyorm ve her seferinde bana çıkışıyor işte ben oynamıyorum yalan söylüyosun diyo artık çok zoruma gidiyo yaptıkları beni dövmekle tehtit ediyo bnde diyorum döv vur bu kadar mı acizsin kavga bittikten sonra vuramam yapamam öyle şey bianda sinirle söyledim diyo en ufak bişey söylesem hemen parlıyo dinlemiyo beni arkasını dönüp gidiyo düşünüyorum bazen ben mi yanlış yapıyorum diye ben son dk ya kadar susuyorum bişey demek istemiyorm ama çok zoruma gidiyo artk mutfaktan bişey alıyo mesela kendi kendine yiye yiye geliyo hiç sormuyo sende yermisin sanada veriyim mi falan diye sanki evde tek başına sanki ondan başka kimse yok yannda söylediğim zamanda mutfağı sırtımdamı taşıyorum git orda al diyo bende bigün buna istinaden kendime çay koydum içe içe geldim oda baktı hani bana diye bende dedm mutfak orda aynı şeyi ona yaptım ben anlamıyorum bu erkekler neden böyle düşüncesiz bazen diyorum sen ağa paşa oğlu falansında ben mi bilmiyorum ne bu kadar kasıntılık diye uzaklaştım cinsel anlamda hayat anlamnda uyardım konuştm saygı görmek istiyorm sevildiğimi görmek istiyorm diye bi kaç gün düzeliyo tekrar aynı devam
Dün artık ipler koptu gece 2.3 da bi kalkıyorum adam başımda arkadaşlarıyla konuşa konuşa oyun oynuyo bende dedim saat kaç olmuş hala oyun oynuyosun dedm döndü yüzüme baktı cevap bile vermedi sana diyorum saat gecenin kacı olmuş diyince fırladı ışığı açtı üstüme yürüdü işte neymiş oynarmış beni ilgilendirmez miş öyle oluncada bende çıldırdım büssürü söyledindim bu telefon yüzünden gece bile huzurumuz kalmadı ben bıktım sabah karşı 5 e kadar kavga ettik böyle ağladım sızladım en son yatırdı beni uyu artk bak işe gidiceksin falan diye sızmışım kalmışım hep böyle oluyo şimdi akşam gelicek hiçbişey olmamış gibi aynı kaldığımız yerden 2 gün oynamıcak tekrar başlıcak oyun oynamasa bile telefon elinde ya çoçuğumuz falan yok zaten bişeyler düzelene kadarda düşünmüyorum çünkü ben hareketlernden davranışlarından rahatsızım artık çok bunaldım çok sıkıldım kimseylede paylaşamıyorum derdimi eşimin abileri yengesi bana davranışlarınn farkında ama babasınn yannda yapamıyo bunları bende gidip anlatmak istemiyorum dahil olsunlar istemiyorum ama artık dayancak gücüm kalmadı ben görevlerimi yerine getiriyosam onunda bana karşı eş görevlerini yerine getirmesi lazım aile içindeki huzuru kaçırmaması lazım 😔 sizce napmalıyım konuşunca anca 3 4 gün düzeliyo tekrar aynı

Biraz ayrı kalın ailenizin yanina gidin kafanizi dinleyin, belki yoklugunuzda kiymetinizi anlar ozur diler. Ztn dilemezse hic donmeyin çalışıyormuşsunuz da ona duygusal olarak ihtiyacınız var sadece, onu da karşılamıyorsa bence bi gozden geçirin evliliginizi 🙄

oyun bağımlısı olmuş eşiniz.sizin yapacağınız tek şey var sağlam tepki koymak ve bundan geri adım atmamak.üzülerek söylüyorum her bağımlılık gibi oyun bağımlılığıda kolay kolay bitecek birşey değil.kendinin farkına varması veya sıkılması lazım.bunu zamanında 7/24 online oyun oynamış biri olarak söylüyorum.sizin söyleyeceğiniz ve yapacağınız herşey ona şuan sinek vızıltısı gibi gelir ve sizin boş laf yaptığınızı düşünür.siz şuan onun tek eğlencesini elinden alan arkadaşlarıyla arasını açan bir insansınız.bir oyuna bağlandığınız zaman ne aile ne eş hiçbirşeyi gözünüz görmez.siz daha yoğun çalışıyorsanız ona biraz ev işlerinde pay verin.herşeyi üzerinize alıp sonra lafını yapmanız birşey değiştirmez.birşey yiyip içtiğinizde ona getirmeyin sormayın.kendi öyle yaptığında bozulmayın.zaten pek sosyal bir insan değilmiş sanırım.o zaman zorlamayın kendi kendine takılsın evde siz çıkın gezin.bir insan eşiyle çıkıp gezmeyecekse oturup konuşmayacaksa neden evlenir hiç bilmiyorum.bir süre bu şekilde davranın baktınız kendini toplamıyor açık açık konuşun bu şekilde devam edemeyeceğinizi.blöf yapmayın ama gerçekten bu şekilde devam etmek istemiyorsanız ciddi bir konuşma yapın,gerekirse yardım alın çift olarak.bunlarda fayda etmezse mecburen evi terk edip veya onu gönderip boşanacaksınız başka türlü düzelmez.bu tarz şeyler insan kendi isterse olur.

Eşiniz son derece egoist, kaba ve sorumsuz. Yaşı kaç? Herkes çamaşırını ütüsünü kendi yapsın. Kim o gün eve erken geliyorsa yemeği hazırlasın. Kira ve evin diğer harcamalarını yarı yarıya ortak üstlenin. Siz daha fazla kazansanızda. Paranızı biriktirin, ayrı. İsanların içinde size birdaha çıkışırsa yerin dibine sokun. Hayırdır milletin içinde aslan kesilmeler falan evde başbaşaykende kedi gibisin diyin kahkaha atın. Yerini bilsin. Ezdirmeyin kendinizi. Evlilik tek taraflı yürümez, kurtarılmaz. Bazen karşı tarafın dilinden konuşmak gerek ki kendine gelsin. Fazla alttan alıp tüm sorumlulukları üstlenmişsiniz gibi. Anne ve agresif ergen oğul gibi yan yana yaşıyorsunuz sanki.

Üzgünüm ama eşiniz sizi sevmiyor bence.
Sizinle zaman geçirmiyor, sohbet etmiyor, her şeyi üzerinize yıkmış keyfine bakıyor.
Neden katlanıyorsunuz ki bu duruma?
Ağlayıp konuşmakla düzelecek bir adam olsa zaten böyle acımasız davranmaz.

Sizi dövmeyle tehdit ediyor. Bir şey yapmak için gerçekten dövmesini mi bekliyorsunuz?

Biraz ayrı kalın ailenizin yanina gidin kafanizi dinleyin, belki yoklugunuzda kiymetinizi anlar ozur diler. Ztn dilemezse hic donmeyin çalışıyormuşsunuz da ona duygusal olarak ihtiyacınız var sadece, onu da karşılamıyorsa bence bi gozden geçirin evliliginizi 🙄
2 gün ayrı kalınca düzeliyor bazı şeyler ama tekrardan aynı şeylere dönüyoruz bunu denedim hatta söyledim sen uzaktayken daha çok önemsiyosun beni diye
Bu adam sizi yakında döver de. Sahsen beni dövmekle tehdit eden adamı aleme ibret olsun diye ilk evden atar sonra bosardim. Bu adamın size zerre ilgisi ve sevgisi kalmamış.
😔 Boşanmak kolay değil işte

Hem calisip hem evin tum isini yapiyorsunuz,
esinizin size hic saygisi yok, siz uyurken basinizda oyun oynuyor,
ustune sizin yuzde yuz hakli oldugunuz konuda adam sizin ustunuze yuruyor,
siz sadece soyleniyor musunuz.
KK beni hergun sasirtiyor,
caninizi sokakta mi buldunuz kuzum siz.
Bi çözüm bulamıyorum bulamazsam bu böyle yürümicek

Eskiden olsa soyle yap boyle yap derdim. Ancak anladim ki kimse duzelmiyor, bizler de bosuna kurek cekiyoruz. Caba tek tarafli ise ve evliligin yuku sadece bir kisinin omuzunda ise artik neden bu yuku tasiyorsun diyorum boyle durumlarda. Bazen birakmak gerekiyor. Olmuyorsa zorlamamak lazim. Hayat sadece bir kere var. Bak o hayatini yasiyor. Sense onun koleligini.

oyun bağımlısı olmuş eşiniz.sizin yapacağınız tek şey var sağlam tepki koymak ve bundan geri adım atmamak.üzülerek söylüyorum her bağımlılık gibi oyun bağımlılığıda kolay kolay bitecek birşey değil.kendinin farkına varması veya sıkılması lazım.bunu zamanında 7/24 online oyun oynamış biri olarak söylüyorum.sizin söyleyeceğiniz ve yapacağınız herşey ona şuan sinek vızıltısı gibi gelir ve sizin boş laf yaptığınızı düşünür.siz şuan onun tek eğlencesini elinden alan arkadaşlarıyla arasını açan bir insansınız.bir oyuna bağlandığınız zaman ne aile ne eş hiçbirşeyi gözünüz görmez.siz daha yoğun çalışıyorsanız ona biraz ev işlerinde pay verin.herşeyi üzerinize alıp sonra lafını yapmanız birşey değiştirmez.birşey yiyip içtiğinizde ona getirmeyin sormayın.kendi öyle yaptığında bozulmayın.zaten pek sosyal bir insan değilmiş sanırım.o zaman zorlamayın kendi kendine takılsın evde siz çıkın gezin.bir insan eşiyle çıkıp gezmeyecekse oturup konuşmayacaksa neden evlenir hiç bilmiyorum.bir süre bu şekilde davranın baktınız kendini toplamıyor açık açık konuşun bu şekilde devam edemeyeceğinizi.blöf yapmayın ama gerçekten bu şekilde devam etmek istemiyorsanız ciddi bir konuşma yapın,gerekirse yardım alın çift olarak.bunlarda fayda etmezse mecburen evi terk edip veya onu gönderip boşanacaksınız başka türlü düzelmez.bu tarz şeyler insan kendi isterse olur.
Çok istiyorum sıkıntıların varsa alalım psikolojik destek teklifinide sundum ama benim kuruntularım oluyor genelde ben yalan söylüyo oluyorum üzülüyorum artık kendime yazık ettiğimi farkındayım 😔

Eşiniz son derece egoist, kaba ve sorumsuz. Yaşı kaç? Herkes çamaşırını ütüsünü kendi yapsın. Kim o gün eve erken geliyorsa yemeği hazırlasın. Kira ve evin diğer harcamalarını yarı yarıya ortak üstlenin. Siz daha fazla kazansanızda. Paranızı biriktirin, ayrı. İsanların içinde size birdaha çıkışırsa yerin dibine sokun. Hayırdır milletin içinde aslan kesilmeler falan evde başbaşaykende kedi gibisin diyin kahkaha atın. Yerini bilsin. Ezdirmeyin kendinizi. Evlilik tek taraflı yürümez, kurtarılmaz. Bazen karşı tarafın dilinden konuşmak gerek ki kendine gelsin. Fazla alttan alıp tüm sorumlulukları üstlenmişsiniz gibi. Anne ve agresif ergen oğul gibi yan yana yaşıyorsunuz sanki.
Aynen öyle yaşıyoruz adam emekli dedeler gibi çıldırtıyo beni . Yemek olmadığında gidip annesinde yiyo bunada sinirleniyorum

Eşiniz ilgisiz, saygısız. Bir evlilik bunlar olmadan da sürer mi, sürse de bir kıymeti var mı? Bana göre hayır.
Peki ne yapmak gerekir; eşinizle konuşacaksınız, o kalın kafası evliliğinizde sorunlar olduğunu, bu sorunların çözülmesi gerektiğini kabul edecek mi, çaba göstermeye başlayacak mı bakacaksınız. Ha, baktınız kütük aynı kütük. Hala burnunun dikine gidiyor, saygısızlık, sizi kaale almama durumları aynen devam; e o zaman eline boşanma evraklarını tutuşturacaksınız. Bir de evin tüm yükünü sırtlanmanız, görevlerinizi yerine getirmeniz anlamına gelmez, sömürüldüğünüz anlamına gelir. Çalışan bir insansınız, eşiniz oyun başında pinekleyeceğine kalkıp bir işin ucundan tutsun.

Eskiden olsa soyle yap boyle yap derdim. Ancak anladim ki kimse duzelmiyor, bizler de bosuna kurek cekiyoruz. Caba tek tarafli ise ve evliligin yuku sadece bir kisinin omuzunda ise artik neden bu yuku tasiyorsun diyorum boyle durumlarda. Bazen birakmak gerekiyor. Olmuyorsa zorlamamak lazim. Hayat sadece bir kere var. Bak o hayatini yasiyor. Sense onun koleligini.
Peki ya neden evlenmeden önce iyidi neden şimdi değişti neden ya

Eşiniz ilgisiz, saygısız. Bir evlilik bunlar olmadan da sürer mi, sürse de bir kıymeti var mı? Bana göre hayır.
Peki ne yapmak gerekir; eşinizle konuşacaksınız, o kalın kafası evliliğinizde sorunlar olduğunu, bu sorunların çözülmesi gerektiğini kabul edecek mi, çaba göstermeye başlayacak mı bakacaksınız. Ha, baktınız kütük aynı kütük. Hala burnunun dikine gidiyor, saygısızlık, sizi kaale almama durumları aynen devam; e o zaman eline boşanma evraklarını tutuşturacaksınız. Bir de evin tüm yükünü sırtlanmanız, görevlerinizi yerine getirmeniz anlamına gelmez, sömürüldüğünüz anlamına gelir. Çalışan bir insansınız, eşiniz oyun başında pinekleyeceğine kalkıp bir işin ucundan tutsun.
Bu noktadan sonrası zaten sizin dediğinz yere geliyor kafamda var bu düşünceler ama nasıl yapıcam bilmiyorum

Üzgünüm ama eşiniz sizi sevmiyor bence.
Sizinle zaman geçirmiyor, sohbet etmiyor, her şeyi üzerinize yıkmış keyfine bakıyor.
Neden katlanıyorsunuz ki bu duruma?
Ağlayıp konuşmakla düzelecek bir adam olsa zaten böyle acımasız davranmaz.

Sizi dövmeyle tehdit ediyor. Bir şey yapmak için gerçekten dövmesini mi bekliyorsunuz?
Söylediğimde konuştuğumda biraz düzelme oluyor ama tekrar aynı tekrar aynı şeyler

Bu noktadan sonrası zaten sizin dediğinz yere geliyor kafamda var bu düşünceler ama nasıl yapıcam bilmiyorum
Eşinize evliliğinizi kurtarmaya çalışmak yerine böyle davranmaya devam ederse, bu evliliğin uzun ömürlü olmayacağını, bunu istemediğinizi, ama diğer yandan tüm ömrünüzü de böyle mutsuz sürdüremeyeceğinizi anlatın. Bütün sorun senin kafanda diyorsa, tamam, ama ben böyle düşünmüyorum, sen bundan eminsen, en azından benim de emin olmam için birlikte terapiye gidelim, deyin. Terapiye filan gitmem diyorsa da, e o zaman cehennemin dibine git deyin. Aşamalar bunlar.

X