Evlat sahibi olmak isteyenler için tesbih tavsiyesi..

nesil62

Nirvana
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2008
48
47
Merhaba hanımlar,yıllar önce denediğim,dilediğim ve dileğim gerçeğe dönüşünce de unuttuğum -unutturan da Allah ,hatırlatan da- bi tesbihden bahsetmek istiyorum size..Evlendiğimde 2 yıl çocuğum olmadı..Doktor sağlık açısından bi sorun yok demesine rağmen..Nerden duydum kimden öğrendim hatırlamıyorum "dön elham" diye bi tesbihden haberdar olunca bir ramazan günü bu tesbihi çekmeye başladım ve bayrama kadarda bitirdim..Bayramdan çok kısa bi süre sonra hamile olduğumu öğrendim..Duaları çokca kabul eden mevlam benim duamı da kabul etmişti.Şükürler olsun O'na..Hatırladığım gibi sizinle paylaşmak istedim..Denemekle dilemekle ne kaybedersiniz? Ama bir de kabul olursa muradınızı kucağınızda bulabilirsiniz..Yeter ki herşeye güç yetiren Rabbimden dileyin..İnşaallah mevlam dualarınızı kabul eder..

Gelelim tesbihin nasıl çekileceğine..Bunun için size gerekli olan şeyler önce güçlü bir inanç,,Çünkü olmayacağına inandığınız bişey için yeterince güçlü dua edemezsiniz..Önce kabul olacağına inanınız..sonra bir tesbih,küçük bi parça ip ya da kurdele ile iki farklı boyda çengelli iğne..İp ya da kurdele parçasını tesbihin imamesi ile ilk boncuğunun arasına bağlayın ki ; başladığınız yeri ve gideceğiniz yönü şaşırmayın..Şimdi kalkıp güzelce abdest alın-bu tesbihi abdestli çekmenizi tevsiye ederim- Allah rızası için 2 rekat namaz kılın,namazınızın ardından dileğinizi,muradınızı Rabbimden dileyin.Sonra dileğinizin kabul olması için dilek tesbihi çekmeye niyet edin..

Hani ip bağlamıştınız ya,o ipin yanındaki boncuğa euzu besmele çekerek bir fatiha suresi okuyarak tesbihe başlayın...(Sonrasında besmele ile devam edebilirsiniz.).Aynı boncuğa bir tane daha fatiha suresi,sonra ikinci boncuğa..ikinci boncukdan sonra tekrar başa dönüp birinci ikinci ve üçüncü boncuğa fatiha suresi..sonra tekrar başa dönüp,birinci ikinci ve üçüncü ve dördüncüye..Yani bi boncuktan diğerine geçerken hep başa döneceksiniz..Bunun için adı "dön elham"..Elham halk arasında fatiha suresinin adı..Çekerken hep başa dönüldüğü için adına "dön elham" denmiş..

İğnelerin işi ne diyosanız anlatayım..Bu tesbih uzun sürecek bi tesbih. İğneler "acaba nerde kalmıştım" diye düşünmekten sizi kurtaracak can simitleri..:) Diyelimki sekizinci boncuğa kadar okudunuz ocakda yemeğinize bakacaksınız ya da biraz dinleneceksiniz,büyükce olan iğneyi son okuduğunuz boncuğa takın ve gönül rahatlığıyla yemeğinize bakın..Yemeğinizi hallettiniz ve hala abdestlisiniz diyelim..Zamanınız da var,tekrar euzu besmele ile bıraktığınız yerden devam edeceksiniz....( tesbihe her oturuşunuzda ilk fatihayı euzu besmelei ile okuyun)..sekizinci boncukda kalmıştınız hani..dokuzuncu boncuğa geçmek için en başa döndünüz..beşinci boncukdasınız diyelim telefonunuz çaldı,bakmanız gerek..Hemen daha küçük olan iğneyi son okuduğunuz boncuğa takıp telefonunuza bakabilirsiniz..Yani iğneler size nerede kaldığınızı hatırlatacak..

99.boncuğa geldiniz diyelim,son fatihanızı okuyup tekrar Allah rızası için 2 rekat namaz kılın,ardından Rabbimden dileğinizi dileyin..Umut ederek bekleyin sonrasında..Rabbim inşaallah isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin ..

"Bu tesih uzun sürecek,şunu eş dostla beşer onar paylaşıp çekelim de çabuk bitsin." demeyin..Azmedin,bulduğunuz her fırsatı değerlendirin..Kendiniz başlayın kendiniz bitirin..Haa başkaları sizin için dileyip başlarlar ve bitirirler orası ayrı..

Uzun oldu farkındayım..Zamanınızı aldıysam hakkınızı helal edin..Hatırlayınca sizlerle paylaşmak istedim hemen..Umulur ki belki birilerinin mutluluğuna vesile olurum..Aklınıza takılabilecekleri açıklamaya çalıştım..Yine yardımcı olabilirim elimden geldiğince..İnternete çok sık giremiyorum,sorularınıza hemen cevap veremesem de bulduğum ilk fırsatı cevaplarım memnuniyetle..:)

Allah razı olsun.Rabbim dileklerimizi tez vakitte kabul buyurur inşallah.Bizde eşimle beklemedeyiz 2 sene olcak evleneli hayırlısıyla evlat sahibi olmak istiyoruz.Şuana kadar şükür birşey bulunmadı olmaması için.Okudum yazınızı çengel iğne takmasak vaktimiz varsa baştan sona kadar tek seferde okuyabiliyormuyuz fatihayı. Tam anlamadım tekrar başa dönüp okumayı toplamda tüm tesbihi okucaz sonuçta demi.

Allah razı olsun.Rabbim dileklerimizi tez vakitte kabul buyurur inşallah.Bizde eşimle beklemedeyiz 2 sene olcak evleneli hayırlısıyla evlat sahibi olmak istiyoruz.Şuana kadar şükür birşey bulunmadı olmaması için.Okudum yazınızı çengel iğne takmasak vaktimiz varsa baştan sona kadar tek seferde okuyabiliyormuyuz fatihayı. Tam anlamadım tekrar başa dönüp okumayı toplamda tüm tesbihi okucaz sonuçta demi.
Allah muradınızı tez zamanda versin inşaallah..Tek seferde okumanız zor bence..çünkü sanırım toplam 4884 fatiha suresi ediyo.Hepsini ardarda okumanız zor..Okuyabildiğiniz kadar okuyun..tekrar başa dönüş şöyle..ilk boncuğa okudunuz diyelim..ikinci boncuğa geçmeden ilk boncuğa tekrar okuyacaksınız..üçüncü boncuğa geçerken de, önce birinciye sonra ikinciye sonrada üçüncüye okuyacaksınız..dördüncüye geçerkende ,birinci ikinci üçüncü boncuğa okuduktan sonra dördüncüye...yani son boncuğa dek hep başa dönüp sırayla okuyacaksınız..

Yanlış hesaplamadıysam tam 4950 tane fatiha ediyor..eğer zikirmatiğiniz varsa daha kolay çekebilirsiniz..sayısı belli sonuçta..ha tesbihden ha zikirmatikden çekmişsiniz..

Allah muradınızı tez zamanda versin inşaallah..Tek seferde okumanız zor bence..çünkü sanırım toplam 4884 fatiha suresi ediyo.Hepsini ardarda okumanız zor..Okuyabildiğiniz kadar okuyun..tekrar başa dönüş şöyle..ilk boncuğa okudunuz diyelim..ikinci boncuğa geçmeden ilk boncuğa tekrar okuyacaksınız..üçüncü boncuğa geçerken de, önce birinciye sonra ikinciye sonrada üçüncüye okuyacaksınız..dördüncüye geçerkende ,birinci ikinci üçüncü boncuğa okuduktan sonra dördüncüye...yani son boncuğa dek hep başa dönüp sırayla okuyacaksınız..
Allah razi olsun canim simdi anladim baya zor olur dogrusun.

Paylaşımı yaptıktan sonra başka bi dileğim için bu tesbihi çekiyorum..İnşaallah kabul olur..Eğer dileğim gerçekleşirse burada onu da paylaşırım..:)

X