Evimi kalorifer böceği bastı kurtulamıyorum yardım 😢

CocoChanelmademoiselle

Bi kızı bi oğlu varmış 👩‍👧‍👦🥰🙏🏻
Pro Üye
Anneler Kulübü
22 Haziran 2016
12.668
57.649
Arkadaşlar evimde her yerde kalorifer böceği var özellikle mutfakta,gece ışığı yakınca sürüyle görüyorum etrafa dağılıyorlar.evi ilaçladık süpürdük öldürdük derken kurtulamadık.heryeri temizliyoruz ertesi gün en az 20 tane yine çıkıyor ortaya.meğerse yumurta bırakıyormuş geberesiceler.ilaçlama şirketini çağırıp ilaçlatsak oda çözüm olmuyormuş galiba.bu pis böceklerden hiç kurtuluş yok mu yani yardım edin nolur hiç mi yok çaresi.nereye yuva yaptıklarını yumurta bıraktıklarını da bilmiyoruz bulamıyoruz ki :KK43::KK43::

böcek şu
688D3C0D-E511-4D43-9AD1-5AB791DB68EE.jpeg

Son düzenleme:
Bence bir ilaçlama şirketi ile görüşün, mutlaka çözüm olacaktır. daha sonra böcek tabletlerinden falan kullanırsın evde çöp vs bırakmayın. İlaçlamadan sonra da düzenli olarak evi 2 günde 1 temizleyn.

bir de şuna bakın isterseniz.
Kalorifer böcekleri nemli, rutubetli ve sıcak bölgeleri sevdiğinden evinizin o bölgelerini zaman zaman kontrol edin ve o bölgedeki delikleri silikon yardımı ile kapatın. Lavaboları sürekli olarak kuru tutun. Karbonat ve pudra şekerini karıştırarak kalorifer böceklerinin bulunduğu yerlere koyarak yemesini sağlarsanız onlardan kurtulmuş olursunuz.

kolay gelsn

Bence bir ilaçlama şirketi ile görüşün, mutlaka çözüm olacaktır. daha sonra böcek tabletlerinden falan kullanırsın evde çöp vs bırakmayın. İlaçlamadan sonra da düzenli olarak evi 2 günde 1 temizleyn.

bir de şuna bakın isterseniz.
Kalorifer böcekleri nemli, rutubetli ve sıcak bölgeleri sevdiğinden evinizin o bölgelerini zaman zaman kontrol edin ve o bölgedeki delikleri silikon yardımı ile kapatın. Lavaboları sürekli olarak kuru tutun. Karbonat ve pudra şekerini karıştırarak kalorifer böceklerinin bulunduğu yerlere koyarak yemesini sağlarsanız onlardan kurtulmuş olursunuz.

kolay gelsn
Teşekkür ederim evde çöp kırıntı hiçbirşey bırakmıyorum buzdolabının içinden bile çıkıyor o kadar psikolojimi bozdu ki bu durum bir günde çoğalıyorlar.inşallah karbonat pudra şekeri işe yarar.nerden çıktıklarını yuvalarını da bilmiyoruz ki :KK43:

Ben geçenlerde farklı zamanlarda 2 tane gördüm bunlardan ve “üreyecekler” düşüncesi beni çok endişelendiriyor..Biraz araştırdım;bu resmini attığınız en yayılmacı ve en hızlı üreyen çeşidiymiş gördüğünüz bunun aynısı mı?Birkaç farklı türü var..Ve gördükleriniz büyük mü?Benimkiler normale göre kocamandı resmen!!..Çoğunluğun çok memnun kaldığı bir ilaç var akşam size onun adını da yazacağım herkes olumlu söz ediyor o ilaçtan

Teşekkür ederim evde çöp kırıntı hiçbirşey bırakmıyorum buzdolabının içinden bile çıkıyor o kadar psikolojimi bozdu ki bu durum bir günde çoğalıyorlar.inşallah karbonat pudra şekeri işe yarar.nerden çıktıklarını yuvalarını da bilmiyoruz ki :KK43:
Merhaba kurtulabildiniz mi acaba bugün bende gördüm uyku uyuyamıyorum. Kurtulduysanız lütfen bana da bilgi verin nasıl bitirdiniz. Ben tuvaletin içinde gördüm boyut olarak daha küçüktü

Bayer ilaç varmış böle krem gibi bişe saydam bizim evde de vardı ondan kapı üstleri kenarları duvarların kenarlarına sıkıyosun ama 2 3 gün onları silmiyosun hepsi ölüyor biz öyle kurtulmuştuk buzdolabının dolapların içinde ölüp kalmışlardı süpürüp kurtulmuştuk

Bayer ilaç varmış böle krem gibi bişe saydam bizim evde de vardı ondan kapı üstleri kenarları duvarların kenarlarına sıkıyosun ama 2 3 gün onları silmiyosun hepsi ölüyor biz öyle kurtulmuştuk buzdolabının dolapların içinde ölüp kalmışlardı süpürüp kurtulmuştuk
Teşekkür ederim hemen araştırıp alıyım 3 yaşında ve 3 aylık kızım var onlara zarar gelmesin tek isteğim bu.

Tuvalet alaturka kapağın üzerinde gördüm içinden mi çıkıyor onu anlayamadım içinden çıkıyorsa ona nasıl bı çözüm bulabilirim. Ya yazarken bile titreme geliyor eve yayılmasın diye eve ilacı alıp hemen uyguluycam çok teşekkür ederim

tek çare ev ilaçlatma ve ara ara evi ilaçlama ilk ev aldıgımızda bildiğin ev sahipleri onlarla yaşamış anca böyle bitirebildik

Tuvalet alaturka kapağın üzerinde gördüm içinden mi çıkıyor onu anlayamadım içinden çıkıyorsa ona nasıl bı çözüm bulabilirim. Ya yazarken bile titreme geliyor eve yayılmasın diye eve ilacı alıp hemen uyguluycam çok teşekkür ederim
Bütün kapılara 3 kere sık üstlerine kapanan makaslara ama 2 gün asla silme

Arkadaşlar evimde her yerde kalorifer böceği var özellikle mutfakta,gece ışığı yakınca sürüyle görüyorum etrafa dağılıyorlar.evi ilaçladık süpürdük öldürdük derken kurtulamadık.heryeri temizliyoruz ertesi gün en az 20 tane yine çıkıyor ortaya.meğerse yumurta bırakıyormuş geberesiceler.ilaçlama şirketini çağırıp ilaçlatsak oda çözüm olmuyormuş galiba.bu pis böceklerden hiç kurtuluş yok mu yani yardım edin nolur hiç mi yok çaresi.nereye yuva yaptıklarını yumurta bıraktıklarını da bilmiyoruz bulamıyoruz ki :KK43::KK43::

böcek şu
Eki Görüntüle 2582580
Merhaba ilaç derken bildiğiniz bu çok iyi dediğiniz bir ilaç varmı benimde başım belada evi istila ettiler çok zor durumdayım
İstanbuldaysan eğer bir firma önerebilirim çok pahalı da değil. Aynı şekilde arkadaşımın evini basmışlardı misafirliğe gitmiştik amerikan mutfaktı evleri ışık kapalı film izliyorduk eve gitmek için ışığı açtığımızda rahat 30,40 tane vardı gözle gördüğümüz korkunçtuuuu :KK43: ertesi gün o firmadan destek aldılar 3 gün boyunca eve girmediler ilaçlama yapıldıktan sonra uzun süre evini silmemen gerekiyor ıslak şekilde ve çamaşır suyu detarjan asla kullanmaman gerekiyor yavrular için mutfak dolaplarına ve köşelere jeller bırakması gerekiyor yine oralarından asla ortalama 1.5 ay kadar ıslanmaması gerekiyor. Onlar köye gitmişti fındık zamanı diye 15 gün ev ilaçlı şekilde kalmıştı . Eğer kalabileceğiniz bir yer varsa evi ilaçlatıp 1 hafta en azından kapalı şekilde kalmasını tavsiye ederim . umarım kurtulursunuz

O kadar çoksa eğer mutlaka tekrar bir ilaçlama yaptırıp her yere jel bırakılması gerekiyor ve evde sadece süpürge ile süpürmen lazım uzun süre deterjan çamaşır suyu kullanılmaması lazım .. Jeli yiyen böceklerr yuvaya gitti mi zaten orda diğerleri de ölecektir tek çaresi bu

X