Evime hirsiz girmiş:))

Ardayasbu

ARDA & ADA
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2008
2.850
75
arkadaşlar geçen cuma günü nöbetten çıktım 5 gün boşluğum var diye izmite anneme gittim birkaç günlüğüne. eşim oğlumla beni otobüse kadar arabayla bırakmak için bizimle geldi. o sırada telefonunu uzattım yanına alsın diye şarjı yok bırak dedi. ben de salondaki masanın üzerine bıraktım. neyse çok uzattım biliyorum ama çok etkilendim. izmitten beni aradı ve telefonu nereye koydun dedi masanın üzerinde dedim. orada olmadığını söyledi. daha sonra bütün evi aramış ama bulamamış. izmitten döndüm ve evi temizlerken bulabileceğimi umdum. ama evi temizlerken telefonu bulamadığım gibi tamire götürmesi için eşime bıraktığım yatak odasında komidinin üzerinde duran kendi telefonumun ve mücevher kutumun da olmadığını farkettiğimde gerçek anlaşıldı. ah be karım bi telefona sahip çıkamıyorsun hani masanın üzerindeydi diyen eşim önce defalarca özür diledi. sonra kayıplarımıza göz gezdirdik. eşime babamın düğünde taktığı saat , benim hediyem olan saat, bir kaç maşaallah, oğlumun altın künyesi, gümüş takılarım, altın zincirim ve telefonlarımız çalınmış anlayacağınız.Allahtan setim ve bileziklerim bankada kasadaydı da az zararla atlattık. Giden eşyalara üzülmüyor insan ama insanın kendi evinde bir yabancının dolaşmış olması çok ürkütüyor. birkaç zaman üzerimden atamayacağım. işin ilginç yanı çok yakın zamanda rüyamda apartmandan birinin koşarak indiğini görmüştüm.( hırsızmış sözde) neyse fazla uzattım hepinize iyi akşamlar bayanlar.

cok cok gecmis olsun ablacim, allahtan siz evde yoktunuz.. daha bi kötü olurdu insan hani uyurken gelmeleri felan..

Cana gelmeden mala gelsin, ama cok üzüldüm. Cezalarini allah elbet verecektir.

Tekrar büyük gecmis olsun

zaten o beni çok ürkütüyor ya evdeyken gelselerdi veya gelirlerse. aman ALLAH hepimizi korusun.artık herkes hırssız. düşünsenize biz evden çıktık eşimin eve geri dönmesi 15 dk. bilen tanıyan biri ki hemen halletmiş işini.

yazımı editleyemediğim için burdan düzeltme yapayım istedim yanlış anlaşılma olmasın artık herkes hırsız derken ortalık çok kötü anlamında kullandım genelleme yapmama bozulan arkadaşlar olursa şimdiden özür olsun.

ya arkadaşlar şaşkınlıktan işaretleri bile yanlış yapmışım ne olur kusura bakmayın ya da modlar düzeltsin. :)) yapmışım :KK43:(( yerine . ayy dalga geçer gibi kusura bakmayın

ya arkadaşlar şaşkınlıktan işaretleri bile yanlış yapmışım ne olur kusura bakmayın ya da modlar düzeltsin. :)) yapmışım :KK43:(( yerine . ayy dalga geçer gibi kusura bakmayın
canim konuyu gördügümde bende sasirdim dedim alla alla nasil sevinir felan kaydirigubbakcemile3

kimsenin günahini almak istemem ama kesin sizi taniyan birisidir..yada günlerdir sizin evi gözetleyen biri.. Allah korusun ya, sahsen ben cok korkardim, kendine ait özel esyalari desmis olmasi, dokunmus olmasi cok korkutucu..

Sen üzme kendini ablacim, bol bol dua et, allahtan evde yoktunuz diye.

çok geçmiş olsun canınıza bişey olmamış ona şükrediin
bi çocuk sevindirin
tekrardan geçmiş olsun
ama çook ürkütücüü
çook haklısıın bnde olsam çook korkarıım insan eşyayaya üzülmez ama o ev artık sıkıntı veriir

canım,geçmiş olsun. çok üzüldüm... iyii sen evde değilmişsin.benim arkadaşım uyurken başucundaki cebi almış gitmişler..sanırım bir sprey sıkıyorlar uyanmıyorsun... Allah korumuş...kilitleri falan değiştirin....

teşekkürler arkdaşlar.

okypete canım bir keresinde bekarken benim de yastığımın altından telefonumu başucumdan çantamı aldılar antepte yalnız yaşıyordum .ok uzun zaman kendime gelemedim. sabah çok zor uyanmıştım midem bulanmıştı bana da sprey sıkmışlar meğerse polisler öyle dedi.allah hepimizi korusun.

Artık can güvenliğimiz bile kalmadı.Helede İstanbul çok tehlikeli çok.İnsanın gözünden sürmeyi bile çalarlar bu memlekette. Allah sonumuzu hayır etsin ve yardımcımız olsun. Çok geçmiş olsun, ufak kayıplarla atlatmışsın Allah beterinden korusun hepimizi.

geçmiş olsun...nedendir bilmem ama insanların beyni durmuş vaziyette herkes(bu zihniyette olanlar)bu dünyayı düşünüyor...haksızlıkların cezalarını bulacaklar elbet....güzel gör güzel yaşa mutlu kal sewgilerle:)

gecmis olsun canim ya,bizde yasamistik ordan biliyorum cok tedirginlik duyulacak bi durum...
amcamin basindan pantolonunu bile calmislardi icindekileri almaya üsenmis sanirim,tövbe tövbe,bizim telefonlarimizi calmislardi,amcamin gelini allahtan kapisini kilitlemis yatarken,kollari bilezik doluydu yeni evliydi,gece kapisi tikirdamis ama kalkamadim demisti iyiki kalkamamis sonucta o cesareti gösteren bir hirsizin elinde hersey olabilir...
böylelikle gecmis olsun canim...insallah allah kimseye bu tatsiz olaylari yasatmaz

çok geçmiş olsun..iyiki siz,çocuğunuz,eşiniz evde yokmuş...
gerçekten ortam çok bozuldu...
Allah herkesin yardımcısı olsun...
ve kimseye böyle bir olay yaşatmasın...
sevgiler...

ay canım çok geçmiş olsun. bu benim başıma 5 defa geldi. en sonunda evi değiştirdim. hele bir kere biz evde uyurken girmiş ve bizlere sprey sıkmıştı. her seferinde birşeyler bulup gitmişti. en son girdiğinde tamamını alıp gitti. o gündür bu gündür evde ne para nede altın bulundurmuyorum. alyansım bile bankada. dar geldiği için takamıyordum. hatıradır dedim. inan onuda bankaya koydum. tek telefonum var. onu alsın. ama canımıza kastetmesinler.

canım yaaa ben nasıl yazını farketmemişim ....geçmiş olsun birtanem çok üzüldüm cidden....giden eşyalara diil sizin korkmanıza yani....
bu arada nasıl girmiş ya allah allah...tekrar geçmiş olsun...

canım ya çok ama çok geçmiş olsun.. artık cana geleceğine mala gelsin diyoruz ama ....seni çok iyi anlıyorum aynısı bana oldu ,bizim maddi kayıp biraz daha fazlaydı canımız bayağı yandı ...bizde canımız sağolsun dedik... tabi giden gidiyoo... ve işin garibi eve hırsız girmiş ama hiç anlaşılmıyor. ben ne zaman sonra ,çekmeceden kzıımın tırnağını kesmek için tırnak makası almaya gittiğimde farkettim. ve dediğin gibi birilerinin evin içinde olması fikri insanı ürkütüyor. bende uzun süre yalnız kalamamıştım hatta paranoyaklaşmıştım her tıkırtıda..

tekrar geçmiş olsun arkadaşım...

Çok geçmiş olsun canım, iyi ki sen ve eşin evde yokmuşsunuz o anda...En kısa zamanda bugünleri atlatman ve kaybınızı telafi etmeniz dileğiyle....

X