evi küçük olanlar için ev dekoru nasıl olmalı

mavikelebek01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2011
95
8
arkadaşlar benim salonum biraz küçük yemek odası tam anlmı ile sığmaz neler yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

benimde oturma odam küçük o yüzdentv ünitesi almadım.televizyonuda duvara monte edeceğiz.televizyonumuzada bir parça alarak uydu alıcısını üstüne taktıracağız.böylece yerde tv sehbasıda olmayacak.yerin yoksa sende tv ünitesi dahi almaya bilirsin.

1-koltuk takımı falan aldın mı?
-hayır ise standart koltuk takımı alma, 3 tane 2 li yada 2 tane 3 vs. kombini yapabilirsin.
benim diğer eve standart koltuk takımı büyük gelince 4 adet 2 li almıştım hem daha ferah oldu hemde oturulabilen kişi sayısı çoğaldı. standart takımlar malum 6-7 kişilik ben bu sayede 8 çıkarttım öyleki tv yanında extra birde tekli almıştımböylece 9 kişi ufacık salonda rahat rahat oturdu
2-illa yemek takımı koymak gerekli mi?
-hayır ise portatif bir yemek masası yaptırabilir bunu normal zamanda mutfakta kullanabilirsin
misafir gelince salaona taşıyıp uzatırsan yemek davetini verebilirsin
3-ev size ait mi?
-evet ise alt soruya geç:KK37:
4-mutfakla salon yan yana mı?
-aradaki duvarı komple yıkıp araya yemek masasını koyabilirsin veya yarım duvar bırakıp bar şeklinde masa üstüne oturtabilirsin
bu sayede hem mutfaktan yemek yeme şansın hemde salonda misafir ağırlama şansın olur

italyan-mutfak-dekorasyonu.jpg

ve son olarak orta sehpa kullanmaz isen daha rahat edersin

Son düzenleme:
koltuk takımının tekli koltukları yerine berjer kullanabilirsin onlar daha az yer kaplıyo. kesinlikle orta sehpa kullanmazsın. yemek odası takımının bütün parçalarını almak yerine ya masa sandalye - duvar ünitesi kombinasyonunu ya da masa sandalye - konsol kombinasyonunu kullan.:KK42:

benm eski evimde salon küçüktü sadece masa sandalyeler ve koltuk takımını aldım. şimdiki salonum da 25mkare ve ben haka sadece sandalye ve masa kullanıyorum çok da memnunum. vitrin bence çok gereksiz. yeni evimde de salonla mutfak arasına masa yaptırıp, masanın altını da iki taraftan da açılabilen dolap yaptırıcam. o masayı konsol olarak kullanabilicem yani. ben fazlasıyla sadecelikten yanayım. 50-60mkare salonun olursa belki vitrin düşünürüm :p

bence salonun çok küçükse ufak bir yemek masası ve sandalyelerini al sadece. daha da küçükse açılıp yemek masası olabilen orta sehpaları var (yaklaşık 300-500lira civarı) onlardan al. yok küçük derken 25-30mkare civarıysa da yemek masası sandalyeler ve ufak bir konsol düşünebilirsin.

yemek masası ve konsol almak istiyoruz, ama neden masalar hep 8 kişilik, yani açılınca 8 kişilik ama kapalı hali bile 150 ye 90 oluyor ölçüleri, küçük masa bulanlar markalarını paylaşabilir mi:KK43:(

"yemek odası" konsepti dahilinde nasıl olur bilmiyorum ama yanlış hatırlamıyorsam ikea'da kanatları katlanan iki çeşit masa vardı, bir tanesi çekmeceliydi falan bana değişik gelmişti. fikir vermesi açısından internet sitesinden bakabilirsiniz belki.

Koltuk takımı yerine köşe takımıda kullanılabilir...
Ben salonum için bir mobilyacı ile anlaşıp köşe takımı, konsol ve 6 kişilik masa ve sandalye takımını salonun boyutlarına göre küçülttürdüm... Böylece daha az malzeme kullanıldığı için fiyatlarıda daha uyguna gelmişti...

Son düzenleme:
"yemek odası" konsepti dahilinde nasıl olur bilmiyorum ama yanlış hatırlamıyorsam ikea'da kanatları katlanan iki çeşit masa vardı, bir tanesi çekmeceliydi falan bana değişik gelmişti. fikir vermesi açısından internet sitesinden bakabilirsiniz belki.

dediğiniz gibi ikea'da hem o çekmeceli kanatları katlanan masa hem de çok dardan genişe bir sürü açılabilen masa seçeneği var ancak büfeleri çok alçak, az eşya alacak şekilde, başka konsolla da takım yapamayız herhalde diye caydık:KK43: ama belki o modeli götürüp 2 defa genişleyebilen kapalıyken çok dar olan masa yaptırmayı düşünmüyor değiliz.

Koltuk takımı yerine köşe takımıda kullanılabilir...
Ben salonum için bir mobilyacı ile anlaşıp köşe takımı, konsol ve 6 kişilik masa ve sandalye takımını salonun boyutlarına göre küçülttürdüm... Böylece daha az malzeme kullanıldığı için fiyatlarıda daha uyguna gelmişti...

bellona-istikbal gibi değil de kendileri üretim yapan mobilyacı sanırım değil mi? yemek masasını en küçük nasıl yaptırsak açınca 6 kişilik ideal ölçüde olur acaba, fikir verebilir misiniz?

yemek masası ve konsol almak istiyoruz, ama neden masalar hep 8 kişilik, yani açılınca 8 kişilik ama kapalı hali bile 150 ye 90 oluyor ölçüleri, küçük masa bulanlar markalarını paylaşabilir mi:KK43:(
mobilyacılarda satılan masa sandalye takımları evet biraz küçük dediğin.büyük hipermarketlere bak masa ve sandalyeyi ayrı ayrıca alcaksın cnm ölede biraz pahalıya gelir.yada mobilyacıya yaptırcan.

mobilyacılarda satılan masa sandalye takımları evet biraz küçük dediğin.büyük hipermarketlere bak masa ve sandalyeyi ayrı ayrıca alcaksın cnm ölede biraz pahalıya gelir.yada mobilyacıya yaptırcan.

evet, özel yaptırmaya karar verdik. bizim için en kullanışlı olacak şekilde büfenin modeline karar verdik, bol çekmeceli yaptıracağız. ancak masayı en dar şekilde hangi ölçülerde yaptırabiliriz onu hesaplamaya çalışıyoruz şimdi. artık ferah bir salon istiyoruz çünkü:KK5:

arkadaşlar benim salonum da küçük yalnızca koltuk takımı ve tv ünitesi sığar gibi eni 3 metre boyu 3.5 ...
kafamızda tasarlamıştık eşyaları ama salon kapısının genişliği 77 cm koltuklar parça parça gelip odada mı kuruluyor biliyor musunuz.
eğer kurulu şekilde gelirse kapıdan sığmıcak begendıgımız koltuklar :KK43:

Son düzenleme:
aldığın koltuğa bağlı
benim daha öncekiler bütündü
ikeadan alınanlar koli içinde geldi
son koltuk takımıda bütün ama büyük ihtimal o kapıdan sığarlar kapın çokta dar değilmiş
hiç olmadı balkon penceren v..s var ise belki onlar daha geniştir oradan alırlar
arkadaşlar benim salonum da küçük yalnızca koltuk takımı ve tv ünitesi sığar gibi eni 3 metre boyu 3.5 ...
kafamızda tasarlamıştık eşyaları ama salon kapısının genişliği 77 cm koltuklar parça parça gelip odada mı kuruluyor biliyor musunuz.
eğer kurulu şekilde gelirse kapıdan sığmıcak begendıgımız koltuklar :KK43:

evet, özel yaptırmaya karar verdik. bizim için en kullanışlı olacak şekilde büfenin modeline karar verdik, bol çekmeceli yaptıracağız. ancak masayı en dar şekilde hangi ölçülerde yaptırabiliriz onu hesaplamaya çalışıyoruz şimdi. artık ferah bir salon istiyoruz çünkü:KK5:

eski mesajımı gördüm, paylaşayım dedim. özel yaptırdık masayı ve büfeyi. mutfağımız da küçük dolayısıyla dolaplarımız yetmediğinden büfe bizim için şarttı ayrıca üzerine astığımız ayna ile salon daha geniş-ferah bir hale geliyor. küçük salonlara kesinlikle ilaç :)

normalde 4 kişilik açınca 6 kişilik tabii gerektiğinde sıkışıp 7 kişi de oturduğu oluyor, kalabalık misafirimiz olmadığından çok doğru bir karar vermişiz, eski büyük kare masadan sonra salonumuz büyüdü resmen.

ayrıca eskiden koyu renk olan mobilyalarımızdan sonra açık renk, bambu rengi mobilyalar da yine ferahlık ve geniş hava verdi yaşam alanımıza. mobilyacıya ölçü-sipariş-kumaş seçimi kısmı stresli olmuştu ama çok çok memnunuz bu kararımızdan.

Arkadaslar meraba bende acil yardim istiyorum yatak odamin yerlerini degistirmek istiyorim ama hicbir fikrim yok yardimci olirmusunuz banada

X