Evi işgal edilen ya da böyle bir şey duyan var mı?

Süper ihbar. Tanıdık var ama gidip illa onların mahallesinde mi otururum şuan tam kestiremedim. Bu zaten taslak bi plân 1-2 yıl alacak gibi duruyor. Bi bakayım iyice soruşturayim

Ay çok şaşırdım bunun Türkiye'de de olduğuna. Hani bizde tapu tapudur ya. Kira kontratı olur anlarım da böylesi epey korkunç

Ay çok şaşırdım bunun Türkiye'de de olduğuna. Hani bizde tapu tapudur ya. Kira kontratı olur anlarım da böylesi epey korkunç
Türkiye’de yatırımlık boş kalacak bir ev alırsanız ya içinde oturanlar olan müstakil bir apartman dairesi alın veya güvenliğin kuş uçurmadığı bir siteden alın, güvenlik zaafiyeti olan çok daireli sitelerden ve müstakil evlerden uzak durun, evin boş olduğunu anlayanlar kapısını kırıp yerleşiyorlar, yerleşme niyetinde olmayanlar da içindeki muslukları evyeleri para edecek ne varsa söküp çalıyorlar.

Bizim apartmanın %50’si gurbetçi, kimisi senede bir defa gelir kimisi birkaç senede bir, biz sürekli oturduğumuz için boş olan dairelere de göz kulak oluyoruz, kapı tıkırdasa elimde odunla fırlıyorum.

Yurtdışı mülk edinmeyi bilmiyorum ama onun için de kiracı ayarlarsanız en azından kafanız rahat olur tabii kiracıyı da seçmek lazım.

Fuzuli işgal var, 3091 sayılı kanun ile valiliğe yada kaymakamlığa başvuruyor. Onlar hallediyor aslında. Bizde böyle... Tarla vs işleri de benzer. Haberiz ekerse, ektiğini kaldırana kadar müddet veriliyor ...

Yurt dışını bilemiyorum

koca bir sitenin yapim asamasindayken isgal edildigini, muteahhittin yillar boyu hem adli hem yasadisi yollarla isgalcileri kovamadigini gozlerimle gordum.

Binalarin dis duvarlari, camlari ve ic sivasi vardi sadece, o haldeyken isgale ugramisti.
Aaa bunu bilmiyorum, yani illaki yasalarin korudugunu düşündüm elbette ama sonuç alınamadıgını gozlerimle de gördüğüm icin orneklerle anlatayim istedim

Ben apartman dairesini işgal edebileceklerini çok düşünmüyorum açıkçası. İşgaller genelde evlerde oluyor.

ben de bir belgeselde izlemiştim, Amerika'daydı sanırım ama o. Belli bir süre yaşarsa işgal eden kişi, sonrasında polis onu çıkaramıyor.

Güvenlikli site mantıklı geldi bana. Diğer türlü normal apartman dairesinde komşuların çok sağlam olması lazım, sizin gibi göz kulak olacaklarından emin olmak lazım cidden

Ben apartman dairesini işgal edebileceklerini çok düşünmüyorum açıkçası. İşgaller genelde evlerde oluyor.
Müstakil eve çok hevesliydim ama o seçeneği direkt eliyorum o zaman.

ben de bir belgeselde izlemiştim, Amerika'daydı sanırım ama o. Belli bir süre yaşarsa işgal eden kişi, sonrasında polis onu çıkaramıyor.
Çok enteresanmış valla. Hani terk edilmiştir, devlet el koyar, işgal eden kişi de devlete kira öder desek mantığa uyuyor anca. İyice bir araştırayım

turkiyede dedemlerin evinin başına da ayni sey geldi. ev zaten eskiydi, eski kiraci da tabiri caizse icine edip birakmis, o halde kiraya verilecek gibi değil diye ugrasmak istememisler. zaten dedemin ölüm dosegi zamanlari, baska sehirdeler vs. kimsenin gözü ev görmüyor. birkac sene sonra ogreniyorlar ki meger eski kiraci evi bos görünce orada yasamaya devam etmis. ama evi de yasanmaz hale getirmis. apartmanda sikayetler olmus kokudan vs, biri bir sekilde ulasmis "sizin kiracidan sikayet var" diye. sonra apar topar biri gitti, kolluk kuvvetleriyle adamı kovdu, bayagi bir masraf yapip sirf icinde biri dursun diye yok pahasina kiraya verdiler

Aslında şaşıracak bir sey yok ki. istanbulda merkezi yerlerde oturanlarin kaci evi tapu ile almis? bulduğu yere gecekondu kondurmus, sonra muteahide vermis apartman diktirmis. yillar icinde secim vaadi olarak o topraklar onun olmuş, arsa tapusu almis.
yani bu da bir cesit işgal. ama sayica cooook coook fazla kişi yaptığı icin normalleşmiş

Yok ABD değildir, ABDde özel mülkiyet delice korunuyor izinsiz bahçe duvarını bile geçemez kimse. Çoğu eyalette stand your ground kanunu geçerli - evine, işyerine arabana izinsiz giren insanı uyarı yapmaksızın vurabilirsin. İşgal eden varsa da polisi .çağırmadan atabilirsin eşyalarını ya da en kötü durumda vurabilirsin.

Güvenlikli site mantıklı geldi bana. Diğer türlü normal apartman dairesinde komşuların çok sağlam olması lazım, sizin gibi göz kulak olacaklarından emin olmak lazım cidden
Türkiye’de ev alacaksanız güvenlik konusunda kesinlikle katı kuralları olan, abisiyim yengesiyim deyince elini kolunu sallayarak giremediğiniz siteleri tercih edin, ev sahibi onayı olmadan almıyorlar zira.

Yurt dışı dediğiniz Israil mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…