Evdeki böceklerden nasıl kurtulabilirim 😔

derend

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2024
13
4
25
Herkese merhaba. Evde sürekli başka başka böcekler görüyorum. Temizliğimide düzgün yapıyorum ama neden oluşuyorlar anlamıyorum. Öncelikle susam böceği vardı kaynağını buldum çok çok azaldı. Sonra yeni aldığım kabuklu cevizin içinden pirinç biti yayıldı eve. En son ebeveyn banyosunda küçük küçük 2 gün apartman böceği gördüm ilacını aldım hemen 1 hafta ilaçlı kaldı sonra iyice yıkadım her yeri. Şimdide yatak odasında uzun bir dolabın üzerinde küçücük beyaz bir kurt yada lavra gibi bir şey vardı be olduğunu bilmiyorum. Banyonun seramiği çok eski ve açıklıklar var oradan mı geliyorlar anlamıyorum. Her duştan sonra kapıyı camı da açıyorum ıslak kalmasın diye. İlaçta sıkıyorum. Sirkeli suylada çamaşır suyuyla da siliyorum her yeri. Lütfen deneyimlerinizi paylaşır mısınız ne yapabilirim başka.

Eklentiler

• IMG_6494.jpeg
    IMG_6494.jpeg
    146,3 KB · Görüntüleme: 59
Öncelikle susam böceği evde bozulan bir şeyden olur,baharat,bakliyat ,ıhlamur vs gibi...Kaynağını bulup eğer geçtiği başka bir şey varsa hepsini atmadan bitiremezsinz,azaldı demişsiniz demek ki başka şeylerin içinde de var.Onu tespit edin...Diğeri çevizmis zaten bulmuşsunuz.Bu kurt olan şey yatak odasındaysa ,yün kazak ,yorgan, battaniye,ya da uzun zamandır kullanılmayan ne varsa ordan gelmiştir...Onu da bulmanız lazım..Kaynağını bulmadan ilaç işe yaramaz

Açık yer varsa kapatıp öyle ilaç yapın, artık alçı ile mi fayans ile mi kapatılır bilemiyorum

Hasare karınca gibi hayvancıklara zarar vermeden evin sikme suyuna nane yağı damlatıyorum hicbirsey kalmıyo ama dediginiz kurcukların kurtlandıgı bırsey var onun yerini bulun

Öncelikle susam böceği evde bozulan bir şeyden olur,baharat,bakliyat ,ıhlamur vs gibi...Kaynağını bulup eğer geçtiği başka bir şey varsa hepsini atmadan bitiremezsinz,azaldı demişsiniz demek ki başka şeylerin içinde de var.Onu tespit edin...Diğeri çevizmis zaten bulmuşsunuz.Bu kurt olan şey yatak odasındaysa ,yün kazak ,yorgan, battaniye,ya da uzun zamandır kullanılmayan ne varsa ordan gelmiştir...Onu da bulmanız lazım..Kaynağını bulmadan ilaç işe yaramaz
Yorumunuz için çok teşekkür ederim evet bu fotoğrafta gözüken kurtçuk yada böcek lavrası ne bilmiyorum ama onu sadece yatak odasında görmüştüm ilk defa daha sonra oturma odası ve mutfaktada gördüm. Hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım her yeri sürekli kontrol ediyorum zaten yiyecekleri vs 8 aylık hamileyim ama elimden geleni de yapıyorum, dip köşe temizlik yapıyorum. Sanki ben temizledikçe bir yerlerden çıkıyorlar çok çaresiz kaldım açıkçası sürekli etrafa bakıyorum böcek var mı bir şey var mı diye psikolojim bozuldu😔😔

X