Gebeliğe Hazırlık Evde yapılabilcek gebelik testleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kuyum

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2017
208
84
32
Limon testi :
Bir kaba idrarınızı yapın, limonu ikiye kesin ve yarısını bu kabın içine sıkın. Limon tortularının dibe çökmesi hamile olmanıza işaret eder. Ancak limon tortularının idrarın üzerinde kalması hamile olmadığınızı gösterir.

Karbonat testi :
Bir kaba idrarınızı yapın. İdrarın üzerine biraz karbonat dökün. Şayet karbonat kabarır ve köpürürse müjde hamilesiniz. Karbonatın kabarıp köpürmemesi hamile olmadığınız anlamına gelir.

Diş macunu testi :
Bir kasenin veya bardağın içine beyaz renkteki diş macununu sıkın ve ardından bu kaba idrarınızı ekleyin. Köpüren diş macunun rengi maviye dönerse sonuç pozitiftir, müjde hamilesiniz. Karışımda köpürme olur ancak renginde bir değişim olmazsa sonucunuz negatiftir yani hamile değilsiniz.

Toz şeker testi :
Bir kasenin yahut bardağın içine biraz toz şeker koyun. Sabah kalktığınızda yaptığınız ilk idrarınızı şekerin üzerine dökün ve biraz bekleyin. Kasedeki şeker tamamen erir ise maalesef hamile değilsiniz demektir. Ancak idrarın içinde şekerler topaklanır ve erimez ise sonucunuz pozitiftir yani hamilesiniz. Bu testin güvenilirliğinin nedeni şudur; Hamilelik durumunda idrarda bulunan HCG şekerin erimesine engel olur. Bu durum ise gebeliğin müjdecisidir.

Çamaşır suyu testi :
Bir bardakta çamaşır suyunu ve idrarınızı karıştırın. Karışım köpürmeye başlarsa müjde hamilesiniz.

Sabun testi :
Sabun ile evde hamilelik testi yapmak için normal bir sabun kullanabilirsiniz. Küçük bir sabun parçasının üzerine idrar koyun. Şayet idrar köpüklenirse ve idrarda kabarcıklar oluşursa hamilesiniz demektir.

Sirke testi :
Bir kaba idrarınızı yapın, ardından üzerine sirke katın. Bir süre sonra karışımın rengi değişirse sonuç hamilesiniz demektir.

Hamile birisi çamaşır suyu testini yapıp bana yazabilirmi sonuç ne oluyor lütfen

Ben limon testi yapmıştım çıkmıştı

Limon yok bide sirke deniycem çünkü ilaç kullanam lazım ağar biraz bişey olmasın die korkuyom

Birde çamaşır suyunu 2-3 damla koymak lazım mış çok koyulunca yanlış sonuç veriyomuş.

Emin olun kan testleri erken geelik testleri gebelik testleri bunların hepsini bi çok kez yapınca insan artık doktora eczacıya gidemio ve doğru yada yanlış bunu yapanlar var bende onlardan biriyim

Arkadaslar ben bıraz once ıdrar dolu bır kaba bır kac damla camasır suyu damlattım. kopurdu. hamıle mıyım acaba
cok asırı bır kopurme olmadı ama hemen kopurdu bende beklemedım kopurdugunu gorunce .. bı fıkrı olan var mı

Kizlar bugun de karbonat testi yaptim.az bisey kopurdu. Dogrulugunu teyit icin esimin idrari ile aksam yaptim onunkisi daha cok kopurdu yanisi sanirim bjnlar dogru degil

Arkadaslar ben bıraz once ıdrar dolu bır kaba bır kac damla camasır suyu damlattım. kopurdu. hamıle mıyım acaba
cok asırı bır kopurme olmadı ama hemen kopurdu bende beklemedım kopurdugunu gorunce .. bı fıkrı olan var mı

Ben yaptım epey köpürdü ama hcg negatif çıktı güvenilir değil bu testler

Ben yaptım epey köpürdü ama hcg negatif çıktı güvenilir değil bu testler
Evet , zira aksaminda esime de yaptim onunkisi daha da kopurdu. Yani bu tamamen asitle ilgili bisey ama test alip hayal kirikligi yasamak istemeyenler ama yine se merak edip kendini yiyenler her yola basvuruyo :)))))))

Yapmayin arkadaslar idrar asitik icine camasir suyu dokersen her sekilde kopurur
Ben onceden cok yapardım kopururdu hamile degildim
En iyisi 3 liralik test
Allah gonlunuze gore versin

Ne yaptım kupürdu ama hamile değildim test yaptım nekadif çıktı ayım doldu ve adet oldum bunlar boş karbonat da boş denemeyin

X