Ev krizi...

Canım boşver takma kafana her işte bir hayır vardır. Sağlık olsun. İnsanlar ne dertlerle boğuşuyor.

Schatzi ben seni bir bakima anlayabiliyorum, esit davranilmadi diye kiziyorsun...
Lakin dedigin gibi yaptigin tek sey kendini yiyorsun, bunun kimseye bir faydasi yokki güzelim, en cokta sana...:kahve:

Burda kendini yiyip bitiren esin olmasi lazim ama oda annesine babasina karsi saygisizlik yapmak istemiyordur o yüzden susuyordur, haklida allah icin, cünkü sizede yardimlari olmus, hadi hicbirsey yapmasalardi diyecemki yerden göye kadar haklisin..:nazar:

Onlara cok yaptilar size az yaptilar önemli degil güzelim yapildiya sen ona bak....ben kayinvalidemden maddi yardim olarak 1 kurus görmedim...tüm evimi kendi paramla düzdüm...yine size yardimci olmuslar...:teselli:

Bu anne babalar neden ölmeden mal paylaşımına giderler anlamıyorum yada neden adaletsiz bir miras paylaşırlarki, içleri acımıyormu acaba oğluyla kızı kendi evlerinde otururken sizin kocanızın kira ödemesini. Eşinizin yerinde olsam anne babama sattırırım bütün evleri ve adil paylaşım isterim, yada diretirdim diğerleri canda ben neyim diye. 35 binlik parayı ödeyiver nedirki demiş bazı arkadaşlar ama insan yeri geliyor 20 tl ye muhtaç oluyor, 35 bin hiçde küçümsenecek bir rakam değil.

Madem biz ölünce bu ev size kalacak diyorlar sizde garantiye alın, güvenmiyormusunuz derlersede 2 oğlunuza aldığınız dairenin birini kızınıza vermekle güven duygumuzu yitirdiniz dersin. Tapuda şerh koydurabilirsiniz, ölünceye kadar benim ben öldükten sonra şu kişinindir diye. Yarın anne baba ölünce kimse demez bu evde senin hakkındır diye, biz duymadık derler ve herkes hakkını alır, para tatlıdır.
Ayrıca kız evladı seçip iki oğlana ev alalım düşüncesi çok çirkin, belkide görümcen çok alındı kavga ettiler ve o ev onun oldu kolay değil çünki böyle bir ayrımcılık.

Teşekkür ederim Aşk Kırıntısı.Ben de haksızlık olduğu için üzülüyorum zaten.Bir de işin tuhafı eşime niyetle alınan ev görümcemin üzerine geçirilmiş sonradan.Abisine alınansa kayınvalidemin üzereine hala.Üvey abisine de ev ve dükkan verilmiş.Ben bu evin bize kalacağını da hiç düşünmüyorum.Bu aydan itibaren ayda 1000tl borç ve 700TL kira ödeyeceğiz.300 yakıt.Hiç mi yiyip içmiycez.Evliliğimizin en güzel dönemi ve çocuk sahibi bile olamıyoruz.Temmuzdan sonra da 35.000kredi çekilecek.Bilmiyorum napıcaz.Tecrübe işte.Allah güç versin de böyle sıkıntıları biz çocuklarımıza yaşatmayalım.

Haksızlık tabiki, haklısınız bencemadem birini açıkta bırakacaklardı hiçbirine almasalardı...
Ya da aldıkları iki evin parasını 3 çocuklarınada eşit paylaştıracaklardı...
Bilmiyorum eltiniz çalışıyormu, yada görümceniz belki siz çalışıyorsunuz diye kafalarıda gönülleride bundan dolayı rahattır yoksa rahat olmamaları lazım...
Ha bide şu durum var; oturdukları evi size düşünmüşler yani sizin olacak artı birde az veya çok şimdiki eviniz için ödeme yapıyorlar.. yani dışardan bakılınca siz eşinizin diğer kardeşlerine göre daha karlı gibi görünebilirsiniz... Ama yıllar sonraki sonucu söylüyorum yani uzun vadeli sonucu..

Ama genel anlamda size hak veriyorum...
Boşver be canım diyen arkadaşların başına böyle bir haksızlık gelirse onlar boşversin, uzaktan davulun sesi hoş geliyor ama haksızlık gerçekten can yakıyor..

Bazı arkadaşlar eltisi evlenirken kendilerine yapılmayan eşyaları eltisine yapılırken fırtınalar koparıyorlar ama ev meselesine gelince ne olacak canım ödeyiver deniyor. Eminimki insanın kendi başına gelse böyle düşünmez, kardeşler arasında 3 kuruşun hesabı olmaz ama ev bu, insanın hayatı boyunca biriktirdiğiyle anca alınan bişey.Ama sizdeki suçlu kayınpederiniz, kendileri sağ iken mal paylaşımı olmayacaktı.

Destekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.Eltim ve görümcem çalışmıyor.Ev hanımı.Bunun için her konunun başı siz iki maaşsınız diye başlıyor.Fakat her ikisinin de evi arabası var.Bizim hiçbişeyimiz yok ama sürekli siz iki maaşsınız diyorlar.Kayınvalidem eşime yatak odası takımı, koltuk almasını falan söylüyor.delikafadulden Biz iki maaşız ama kimse herkes sıcacık yatağında yatarken daha güneş doğmaddan uyanıp işe gittiğimizi, akşam eve yorgun gelip yemek yapıp ortalığı topladığımızı, haftasonunu da temizlikle geçirdiğimizi düşünmüyor:1no2: Bu ay ilk ödemelere başlıyoruz.Kiramızla birlikte 1700TL.Eşim çok stresli.Beni de üzmek istemiyor.Erkekler için eşinin istediği bişeyi alamamak daha ağır bir duygu galiba.Kendi başımızın çaresine bakıcaz artık.

canım eşinin ailesi ne kadar iyi çocuklarını düşünüyor,benim ailemde öyle bütün çocuklarına bizlere ev aldı,kız erkek ayrımı yapmadan ama tapusu bizim üzerimize değil,anne,babamın üzerine
bence bu işte en büyük problem,evin parasının bir kısmını madem siz veriyorsunuz,görümcenin üzerine neden yapıyorlar,sanmıyorum ki ilerde o ev sizin olsun.kayınbaban kendi üzerine yapsa bişey değil.kayınbaban para çıkar,siz de koyarsınız bir ev sahibi olursunuz,çok mantıksız anlamadım neden görümcen üzerine oluyor.

canım eşinin ailesi ne kadar iyi çocuklarını düşünüyor,benim ailemde öyle bütün çocuklarına bizlere ev aldı,kız erkek ayrımı yapmadan ama tapusu bizim üzerimize değil,anne,babamın üzerine
bence bu işte en büyük problem,evin parasının bir kısmını madem siz veriyorsunuz,görümcenin üzerine neden yapıyorlar,sanmıyorum ki ilerde o ev sizin olsun.kayınbaban kendi üzerine yapsa bişey değil.kayınbaban para çıkar,siz de koyarsınız bir ev sahibi olursunuz,çok mantıksız anlamadım neden görümcen üzerine oluyor.

Dirimcim eşimin ailesi emekli olduğunda eşimin üvey abisine 1 ev ve dükkan vermiş.KAyınvalidemden de 2 erkek 1 kız kardeşler.2 erkeğe niyetle de 2 daire almışlar ama dediğim gibi çok lüks daireler.4 daire alabilecekken sadece 2erkeğe niyetle 2 tane almışlar ki bence bu da çok yanlış.Sonra herhalde görümcemle sorun yaşadılar.evin birini görümceme birini eşimin abisine vermişler.Ama sadece eşime niyetle alınan görümcemin üzerine geçirilmiş aldıktan bikaç yıl sonra.Diğerleri kayınvalidemin üzerine.Biz de bir kooperatife girdik.2.5 yıl aylık 420 TL taksidini ödediler.Toplu ödemelrini eşim yaptı.Siz iki maaşsınız yaparsınız diye temmuzdan itibaren olan 35.000lik borcu da bize bırakıyolar.

şu lafa da sinir olurum siz iki maaşsınız,dediğin gibi kimse düşünmüyor.canım bizde yeni evliyiz ve ikimizde çalışıyoruz ama hala düğünün borçlarını ödüyoruz.35 milyarda az para değil hani,zamanlamasıda kötü,2 lüks daire alınana kadar 4 daire alınsaydı iyi olurdu

şu lafa da sinir olurum siz iki maaşsınız,dediğin gibi kimse düşünmüyor.canım bizde yeni evliyiz ve ikimizde çalışıyoruz ama hala düğünün borçlarını ödüyoruz.35 milyarda az para değil hani,zamanlamasıda kötü,2 lüks daire alınana kadar 4 daire alınsaydı iyi olurdu

Dirimcim Allah hepimize yardımcı olsun.Biz evlendikten 7 ay sonra tüm borcu üstümüze yıkıp çekilmiş oluyorlar yani.Kız aileleri her zaman daha özverili oluyor.Çocuklarının mutluluğunu istiyor.Burada pek çok kişi dertlerini anlatıyor ve hep maddi konular erkek ailesinden kaynaklanıyor.Düğün takılarına el koyan, borçları gençlere yıkan...7 aylık evliyiz ve kayınvalidem eşime 3 4 kez koltuklarım eskidi annene bi koltuk takımı alırsın artık, yatak odam eskidi bi takım alırsın artık gibi şeyler söylüyor.Ok desek hemen aldıracak.Biz iki maaşız ama kayınvalidem, kayınpederim emekli ve kayınpederim çalışıyor.Onlar 3 maaş yani.Ve zeytinliklerinden de gelirleri var.Durumları kötü değil yani ama hem eşyamızın hepsini nişanlıyken aldık hem de evi de üstümüze yıktılar.Bi de mobilyalarını yeniletirlerse tam olacak yani-tatlicadiarzu-

ah arkadaşım dediğin gibi kız tarafı daha düşünceli oluyor.siz iki maaşsınız diye,siz alırsınız siz yaparsınızlar,canım eğer ailelerin maddi durumları iyi değilse tamam ufak tefek yardımlar olabilir ama,maaşları varsa,durumları normalse yazık bu gençlere sinir oluyorum böyle şeylere ya :kızgın:.sizinde bir sürü borcunuz var,ne düşüncesiz insanlar var ya,böyle şeyler nedense hep erkek tarafından çıkıyor.kız tarafı herzaman anlayışlı

Benim kayınpederim aylık taksitleri ödesin,vallahi ben çalışıp çabalayıp 50 bin tl ödemeye razıyım.Ama bizde o kadarı da yok.:1no2:

Eşim maaşlarımızdan biriktirdiğimiz paradan ilk senedi ödemiş bugün.1500TL.700 de kira vericez bu ay.Nasıl davranmam gerektiğini hiç kestiremiyorum.Bana sorma gereği bile duymamış.Ben 1500 ödedim diye haber veriyor sadece.Eşimin işleyen hesabı vardı.Ben de maaşımı çekip onun hesabına yatırıyordum.Harcamalarımızı ordan yapıyorduk.O hesapta biriken paradan ödemiş.Ben bu evde karın tokluğuna yaşıyormuşum yani.Moralim çok bozuk.

bence tepkinde çok haklısın..kardeşler arasında adilane davranılacaksa anne babalar ölmeden malvarlığını bölüştürmeli..aksi halde kırılan mağdur edilen taraflar olur bunuda kimse yaşamak istemez..

sizde kaypederinizin evini sizin üzerine yapmasını rica ein..madem sizin olacakmış..

Evi üstüne geçirmelerini söylemem doğru olmaz ama sadece eşime niyetle alınmış olanın aldıktan bikaç yıl sonra görümcemin üzerine geçirilmiş olmasından dolayı bu işte art niyet görüyorum.Diğer evler eşimin abilerinin üstüne geçirilmemiş çünkü.Kayınvalidemin üstüne.
Ben eşimin 1000TLlik senetler yaptığını sanıyordum.1500lük yaptığını bana söylemeye gerek bile görmemiş.Ödedikten sonra bana sadece haber veriyor.Ortak biriktirdiğimiz paradan ödemiş.Allah büyüktür.

Kırılmakta çok haklısınız, peki eşinizle konuştunuzmu, ben burda neyim neden bana sormuyorsun dedinizmi? Yerinde olsam kayınvalideme ne yapar eder bu durumdan çok fena rahatsız olduğumu belirtirdim, onlar öldükten sonra o evin size kalacağı bile belli değil üstelik çok eski bir ev.
Görümcenin ve kaynının durumu iyi ise kayınpederin 35 binlik toplu paranın bir kısmını onlardan talep etsin, ama burda bütün hata eşinizde bence, kardeşleri lüks dairelerde oturuken o karısının canını dişine takıp çalışmasına ses çıkarmıyorsa iş size düşüyor.

Kırılmakta çok haklısınız, peki eşinizle konuştunuzmu, ben burda neyim neden bana sormuyorsun dedinizmi? Yerinde olsam kayınvalideme ne yapar eder bu durumdan çok fena rahatsız olduğumu belirtirdim, onlar öldükten sonra o evin size kalacağı bile belli değil üstelik çok eski bir ev.
Görümcenin ve kaynının durumu iyi ise kayınpederin 35 binlik toplu paranın bir kısmını onlardan talep etsin, ama burda bütün hata eşinizde bence, kardeşleri lüks dairelerde oturuken o karısının canını dişine takıp çalışmasına ses çıkarmıyorsa iş size düşüyor.

2 haftadır kayınvalidemlere gitmiyorum.Gittiğimde de mesafeli olmayı düşünüyorum.Evle ilgili hiçbişeyi benim yanımda konuşmuyorlar.Sanki bu para benim evimden, benim maaşımdan çıkmıyor.Ben önemsiz bişeyim işte.Eşime sorarsam eğer ödemiş olduğumuzu öğreniyorum.Bu aydan itibaren maaşımı eşimin hesabına geçirmeyeceğim.Napıyosa yapsın.Zaten kayınvalidemin hesapsız hiçbir işi olmaz.Bu evin parası benim evimden çıkıyor, ara ödemesene nişanlıyken ben de katkıda bulundum.Maaşımın yarısını eşime veriyordum.Ailemin haberi yoktu.Fakat kooperatife eşim evlenmeden önce girdiği için bu evden hiçbir hak talep edemem.Allah o duruma düşürmesin de bu Dünya'da kimseye güven olmaz.Ben erkek ailesine güvenilmeyeceğini çok acı şeyler yaşayarak öğrendim.21 yıllık en iyi gelin olan annem babamın vefaatinden sonra 7 mevlüdünü görmeden 3 çocukla evden kovuldu.erkek ailesine kesinlikle güvenmem.Bu eve de karışmayacağım artık.Maaşımı kendim biriktireceğim.Kavga ettiğimizde eşim benim bu evden bi hak iddia edemeyeceğimi evlenmeden önce kooperatife girildiğini söyledi.Biz 11 yıldır beraberiz ve eşimin beni çok sevdiğini biliyorum.ama bunlar hep kayınvalidemin hesapları.Evi ödeyemeyecek bir durumda değiller.Birsürü arsaları var.İstese çoktan alırlardı.

X