Ev düzeni sağlayamıyorum

Bebeğim var 10 aylık olacak, bebeğimle ilgileniyorum genelde hep aktivite, konuşma, ek gıda günüm o şekilde geçiyor. her odadan geçtiğimizde arada bir şeyler toplamaya çalışıyorum gün içinde ama bi türlü olmuyor ev toplanmıyor çünkü o uyurken bende uzanıyorum ne zaman kalkıp iş yapsam az bi sese uyandı hiçbir işe yaramadı bende en azından o uyusun bende dinleniyim dedim.

Eşime de yakındığım zaman yardım istediğimde biraz yapıyor o yaptığı da haftada 10 günde bir. ama hep kızarak eve haftada bir yardımcı al diyor. Ben de diyorum ki yardımcı her işi yapmaz bu dağınıklığı toplamaz bu şekilde temizliğe çağırılmaz diyorum. Benim kızdığım nokta bana yardım ederken hemen temizlikçi çağır demesi bazı şeyleri de biz yapmalıyız diyorum zaten biz beraber yapsak yardımcıya gerek kalmayacak bile bence. Yemekten bile masa o şekilde bırakılarak kalkılıyor.
Masada yemekler, yerde çamaşırlar, oturma odasında o odaya ait olmayan eşyalar ben bunlarla uğraşıyorum. az bir iş gibi ama sebebini çözemedim o mutfaktan sürekli bulaşık tezgah doluyor. Eşyalar her yerde. Bazı günler yoruluyorum bırakıyorum gerçekten. Yerler süpürülmemiş silinmemiş pis oluyor. Her yer hemen tozlanıyor .
Ya bilmiyorum ben dağınıklık toplansın temizliğe öyle çağıracağım diyorum ama bu döngü hep böyle.
Ben de temizlikçi almayı bıraktım çünkü o geldiğinde ben deli yoruluyorum. Ortalık toplanmadan temizlik olmuyor. Temizliğe gelen kız ağzı açık sıvı dolu şişeleri koymuş oyuncakların arasına. Atmış resmen herşeyi. Bu cumartesi önce ev ahalisine oyuncakları toplatıp süpürge yaptım. Pazar nevresimlerini söktürdüm yıkadım birlikte taktık. Zaten mutfak, tuvalet günlük temizleniyor. Temizlikçinin gelmesinden daha az ypruldum.

Bebeğinizin gece uykuları nasil bilmiyorum ama ben o aylarda çok uykusuz kaldığım için sıfır enerjiyle yaşıyordum. Haliyle her şey çok zor geliyordu. Kızımın bebekliginde temizlik için yardim aldim, bir sorun olup gelemediklerinde de hafta sonu eşimle yapıyorduk. Hafta içi de olduğu kadar artık. Ne zaman uykum düzene girdi, enerjim yerine geldi. O yüzden imkan varsa yardım alın yoksa eşinizle beraber haftalık genel bir toplama, temizleme yapın, gerisi olduğu kadar artık.

Isleri biriktirmeden yapacaksiniz.

Kirli camasir mi gordunuz hemen sepete, yemek mi yediniz hemen kirlileri makinaya, yemek mi yapıyorsunuz hemen daginigini makinaya.

Bir de her gece cocuk zaten 10 aylik erken yatiyordur, o yattıktan sonra yarim saat birlikte ev toplayacaksiniz oldu bitti.

2 bebekle benim evim derli topludur, cunku is biriktirmem, her aksam esim gelmeden once robot supurge evi siler supurur, gece sabaha karsi da sadece supurur oldu. Haftasonu da ctesi sabahtan esimle bebekleri sepetlerim evden, evi temizlerim. Evim ilk dogumumdan once nasilsa hala ayni duzeninde durur.
Bravo valla. Ben yerleri oyuncaksız tutmayı başaramadığım için robotu dahi çalıştıramıyorum.

Bravo valla. Ben yerleri oyuncaksız tutmayı başaramadığım için robotu dahi çalıştıramıyorum.
Buyuk kizim (2.5 yasinda) robotun oyuncaklarini yiyecegini dusunuyor :halay: ne dediysem ikna edemedim, o sebeple "robot uyancak mi anne, oyncaklarimi toplayalim mi?" diye kendi soruyor artik, birlikte topluyoruz. Robotun isi bittiginde de babasi gelmis oluyor, birlikte dagitip topluyorlar yatmadan once.

Bebeğim var 10 aylık olacak, bebeğimle ilgileniyorum genelde hep aktivite, konuşma, ek gıda günüm o şekilde geçiyor. her odadan geçtiğimizde arada bir şeyler toplamaya çalışıyorum gün içinde ama bi türlü olmuyor ev toplanmıyor çünkü o uyurken bende uzanıyorum ne zaman kalkıp iş yapsam az bi sese uyandı hiçbir işe yaramadı bende en azından o uyusun bende dinleniyim dedim.

Eşime de yakındığım zaman yardım istediğimde biraz yapıyor o yaptığı da haftada 10 günde bir. ama hep kızarak eve haftada bir yardımcı al diyor. Ben de diyorum ki yardımcı her işi yapmaz bu dağınıklığı toplamaz bu şekilde temizliğe çağırılmaz diyorum. Benim kızdığım nokta bana yardım ederken hemen temizlikçi çağır demesi bazı şeyleri de biz yapmalıyız diyorum zaten biz beraber yapsak yardımcıya gerek kalmayacak bile bence. Yemekten bile masa o şekilde bırakılarak kalkılıyor.
Masada yemekler, yerde çamaşırlar, oturma odasında o odaya ait olmayan eşyalar ben bunlarla uğraşıyorum. az bir iş gibi ama sebebini çözemedim o mutfaktan sürekli bulaşık tezgah doluyor. Eşyalar her yerde. Bazı günler yoruluyorum bırakıyorum gerçekten. Yerler süpürülmemiş silinmemiş pis oluyor. Her yer hemen tozlanıyor .
Ya bilmiyorum ben dağınıklık toplansın temizliğe öyle çağıracağım diyorum ama bu döngü hep böyle.
AA benım evde hıc toplanmıyor arkadasları davet ettim dun
Ama bil bakalım kaç gun sonrası ıcınnnn

Tabi ki cumartesı gelecekler😂
Anca yetısırım🥹

Konuyu ben açtım sandım 😂 Ama ben takmıyorum, takamıyorum.. Er geç yapılıyorlar.. Yani çamaşır kalmayınca yıkanıyor.. Temiz tabak kalmayınca makine çalışıyor. Eve biri gelecekse bir güç doğuyor yerler süpürüp siliniyor falanndlsşs Neyse kızımın bağışıklığı güçlü olur inşallah 😂

Konuyu ben açtım sandım 😂 Ama ben takmıyorum, takamıyorum.. Er geç yapılıyorlar.. Yani çamaşır kalmayınca yıkanıyor.. Temiz tabak kalmayınca makine çalışıyor. Eve biri gelecekse bir güç doğuyor yerler süpürüp siliniyor falanndlsşs Neyse kızımın bağışıklığı güçlü olur inşallah 😂

Ay nasil rahat ediyorsunuz daginik evde, benim asabim bozuluyor hemen

Buyuk kizim (2.5 yasinda) robotun oyuncaklarini yiyecegini dusunuyor :halay: ne dediysem ikna edemedim, o sebeple "robot uyancak mi anne, oyncaklarimi toplayalim mi?" diye kendi soruyor artik, birlikte topluyoruz. Robotun isi bittiginde de babasi gelmis oluyor, birlikte dagitip topluyorlar yatmadan once.
Robot ne marka? Ben sesine de gicik oluyorum :)) robot dusmaniyim :)

Robot ne marka? Ben sesine de gicik oluyorum :)) robot dusmaniyim :)
Xiaomi, 8000 pa oldugu icinde bayaği gurultulu birsey.
Açıkçası mutlu olduğum söylenemez ama elimden gelen bu kadar ve düşünmek dediğiniz gibi asabımı bozduğundan düşünmüyorum saldım.. Düzelir bi gün herhalde 🤷‍♀️
Yargilamadim bu arada umarim sizi uzmemisimdir 🩷

Ben salamiyorum kendimi bu konularda o yüzden sordum, acikcasi biraz salmak istiyorum :)

Yargilamadim bu arada umarim sizi uzmemisimdir 🩷

Ben salamiyorum kendimi bu konularda o yüzden sordum, acikcasi biraz salmak istiyorum :)
Hayır, çok tatlısınız ❤️

Bebeğimin her gün büyüdüğünü ve bugünlerin bi daha gelmeyeceğini düşünüyorum.. Kafama böyle gereksiz şeyleri taktığımda kendimi suçlu hissetmeye başladım.. Çünkü bu da bebeğe yansıyor.. Bebeklerimiz daha önemli değil mi sonuçta 🥲

Hayır, çok tatlısınız ❤️

Bebeğimin her gün büyüdüğünü ve bugünlerin bi daha gelmeyeceğini düşünüyorum.. Kafama böyle gereksiz şeyleri taktığımda kendimi suçlu hissetmeye başladım.. Çünkü bu da bebeğe yansıyor.. Bebeklerimiz daha önemli değil mi sonuçta 🥲
Benim de bas celiskim tam olarak bu, bebeklerimin yarattigi oyuncak daginikligi asla gozume batmiyor ama mutfak ve diger odalarin daginigi deli ediyor.

Gerci obsesif bir durumum yok, ama bir rutine oturtamasaydim sanirim hayat benim icin cok zor ve stresli olurdu

Allah bebeklerimizi korusun kollasin, amin🧿🙏

yardımcı çağırın. ne yapabiliyorsa yapsın 1-2 saat vakit kazandırır size. gelmeden önce izah edersiniz durumu böyle böyle ev şu halde falan diye ona göre gelir kadın.

evin de dağınıklığını çok kafaya takmayın, çocuğunuzla ilgilenin. kalan vakitlerde el verdiğince toplarsınız evi. eşiniz evin dağınıklığını da çok önemsemiyorsa rahat rahat çocuğunuzla ilgilenmeye devam edin. çocuğunuza katabilecekleriniz evin toplu olmasından daha önemli.

X