Etrafınızda sevgiliyken ayrılıp da tekrar barışıp evlenen insanlar var mı?

Size bir tavsiye vermek istiyorum ailesinin sözünden etkilenip sizden ayrılan bir insan bırakın dönmesin o insan zayıf bir insandır. Sevdiğim bir insan olsa elle tutulur bir hatası yoksa sırf ailem bir şey dedi diye bırakmam. Bugün sizi bu yüzden bırakan insan ilerde evlenince ailesi bir şey dese yine aklı karışır yine size tavır yapar yine sizi üzer. Bazı şeyler bellidir sadece görmek lazım. 🙏🏻
Düşünsenize bir de evlendiklerinde her olayı ailesi yönetecek. Erkekler zaten evlenince ana kuzusu oluyorlar. Evlenmeden ana kuzusu olan bir erkekten bahsediyoruz. Evliliğindeki detayları o adam gider anasına da anlatır. Kaynım öyle karısıyla ne yaşasa kaynanama koşuyo karı dedikodusu gibi anlatıyor. Kaynım annesine çok düşkün. Eltim neler çekiyor bileseniz. Asla kendi özeli olmayacak hep adamın ailesiyle de evli kalacak

Düşünsenize bir de evlendiklerinde her olayı ailesi yönetecek. Erkekler zaten evlenince ana kuzusu oluyorlar. Evlenmeden ana kuzusu olan bir erkekten bahsediyoruz. Evliliğindeki detayları o adam gider anasına da anlatır. Kaynım öyle karısıyla ne yaşasa kaynanama koşuyo karı dedikodusu gibi anlatıyor. Kaynım annesine çok düşkün. Eltim neler çekiyor bileseniz. Asla kendi özeli olmayacak hep adamın ailesiyle de evli kalacak
Kesinlikle katılıyorum size

Neler neler yaşamışsınız ya, sonunda gerçekten gerçek aşkı bulmanıza mutlu oldum tekrar birisine güvenip böyle sevebilmeniz bence gerçekten cesaret gerektiriyor ve siz çok güçlüymüşsünüz. İnsan anılara tutunduğu zaman gitmesi gereken yerden gidemiyor. Bundan önce iki kötü ilişki yaşamıştım bu sefer ben ve herkes hadi be bu sefer de tutturdun gerçekten çok iyi ilişkiniz falan diyorlardı ben de aynı şekilde hayal edemeyeceğim kadar mükemmel bir ilişki yaşadım sonucu böyle hüsran :KK43: bilmiyorum aramızda toparlanmayacak bir şey yok o da isteseydi bundan sonra ne olur bilmiyorum döner mi dönmez mi unutur mu unutmaz mi
askim ben her zaman yürütmeye gönlü olanın ne yapıp edip yürüttüğüne inanırım. ilişkide ayrılma lafını geç, ayrılmayı düsünmesi bile yeterlidir. hem de dediğine göre çözlemeyecek bir sorununuz da yoktu. böyle durumlarda insan direkt ‘demek ki benim kadar sevmiyor, değer vermiyor bu ilişkiye’ diye düsünüyor. evet bazen kolay değil bitirip gitmek ama kendinize değer verin nolur. insanlar geri dönecek yerleri olduğunda çıkıp gitmeyi alışkanlık haline getirebiliyor. ben aşık olsam da geri döneni kabul etmem. tabii ki istisna durumlar oluyor ama ne bileyim. kimse sizi cepte sanmasın lütfen.

Önceki konunuzu da okudum, karşılıklı hatalarınız olmuş ama ilişki bunlardan değil, annesinin onayından geçemediğiniz için bitmiş. Şimdi başlarsa yine onun izni gerekecek. Sonra evlilik süresince annesinden izinsiz bir şey yapamayacaksınız.

Bu oyle bi soru ki. Neden ayrilindigina, ayriyken ne olduguna bagli degisir. Ha ayrilip evlenenlerin hepsi mutlu mudur, asla. Basit seylerden ayrilinilir bir ay ayri kalinir bu cok tamam. Ama hayatin bel kemigi nedenler vardir. Hayat bakisi farkliligi vs. Ben bunlardan ayrilanlarin yokluktan beraber olup sonra yine ayni sorunlarla karsilastigina eminim. Ama kucuk ayriliklar illa olur, onlari saymiyorum bile :) en yakin arkadasim suanki esiyle ayrilmisti bi ara ne kadar sure unuttum. Sevgilisi de o da cok yaslarindan olgun kisiler bu arada. Ayrildilar hatta arkadasim ofisinden biriyle falan cikti cok hoslandim dedi. Olmadi o olay ayrildilar. Arkafasim da suanki esi de oyle yuksek aurali, yuksek enerjili, elimi sallasambellisi tipler degildi. Arkadasim iyi kazaniyor muhendis, kocasi da aileden insaat isinde durumlari iyi. Birbirimizden baskasi gelmez diye evlendiler. Oyle aman ahim sahim bi ask yok. Arkadasim baskasi ciksa simdiki esiyle evlenmezdi mesela. Evlilikten ne bekliyorsun falan da cok onemli. Olgun karakteri ile mantikla evlendi. Hic szvmiuor demiyorum tabiki ama eh madem oldu biraz. Ayrilikta baskalari denk gelse olmazdi evlilik mesela.

Yani öyle olmalı gerçekten devir o kadar değişti ki erkekler de kadınlaştı

Önceki konunuzu da okudum, karşılıklı hatalarınız olmuş ama ilişki bunlardan değil, annesinin onayından geçemediğiniz için bitmiş. Şimdi başlarsa yine onun izni gerekecek. Sonra evlilik süresince annesinden izinsiz bir şey yapamayacaksınız.
Eğer adam akıllı karşıma çıkarsa ailesi ile ilgili konuları düzelterek çıkar ben bunu talep ederim eğer yapabilirse ben de ailesi ile konuşurum ve bu kadar yakın olmam sadece bu durumda bile acaba döner mi diye düşünce içerisine giriyorum

Eğer adam akıllı karşıma çıkarsa ailesi ile ilgili konuları düzelterek çıkar ben bunu talep ederim eğer yapabilirse ben de ailesi ile konuşurum ve bu kadar yakın olmam sadece bu durumda bile acaba döner mi diye düşünce içerisine giriyorum
Sizin ailesine yakın olmama gibi bir şansınız yok. Ailesine hiçbir şey vaad etmeden size döneceğini düşünüyorsanız bu hayatta sizi üzerler.

yoo günün sonunda onlar leş gibi bir ilişkiye hapsettiler kendilerini. kadın inadından, erkek de korkaklığından vazgecmedi. sonuc olarak ben hayatta hakettiğimden, beklediğimden çok daha hayal üstü bir adamla evlendim.

ama kız düğününden bir hafta önce bana mesaj atıp ‘eğer seni ararsa nolur acma, nikah masasında terkedilmek istemiyorum’ dedi.

bazı biten seyler bitmeli. biten şeylerin her zaman bitmesinin bi sebebi vardır. kendi nezdimde söylemiyorum bunu. Allah beni kurtarmış. o ikisi için,özellikle kız için söylüyorum. ömrü boyunca öyle bir adamla yaşayacak. ömrü boyunca aldatıldığı, değersiz hissettiği anılarla yaşayacak. ömrü boyunca bana kin besleyecek. kin beslemesi gereken asıl kişinin ben olmadığımı bildiği halde. sırf Aslı kazandı dememek için, sırf bu çocuk Aslı varken benimle evlendi diyebilmek için evlendi onunla. bir keresinde beni arayıp defalarca ölmem için dua ettiğini söylemişti. ben kızmadım bile. hiçbir zaman ne ona ne de o çocuğa kızmadım. bazı insanlar böyledir yani. bazı şeyler de böyle olmalıdır.

dediğim gibi günün sonunda ben kazandım. çünkü bitti dediğim yerde yürüyüp gitmeyi bildim. en güzel anılarımı, sevgimi, bir zamanlar sonum olacağına inandığım adamı da bıraktım ve yürüdüm. geriye hiç mi bakmadım? kaç kez.. kaç kez arkadas sohbetinde gülüp eğlenirken bir anda ağlama krizlerine girdim. 3 yıl ömrümün tek aşkından vazgectiğime inandım. ama sonra gerceğini buldum 🧡 esim oldu. bir kez bile sevgisinden süphe ettirmedi. bir kez olsun korkaklık etmedi konu ben olduğumda. konu kendisi bile olduğunda o yine beni secti 🧡 ayy cok duygusal oldum su an. i love you kocaaamm 🧡😂
Siz biliyo muydunuz sizle sevgiliyken kızlada sevgili olduğunu?

Bu oyle bi soru ki. Neden ayrilindigina, ayriyken ne olduguna bagli degisir. Ha ayrilip evlenenlerin hepsi mutlu mudur, asla. Basit seylerden ayrilinilir bir ay ayri kalinir bu cok tamam. Ama hayatin bel kemigi nedenler vardir. Hayat bakisi farkliligi vs. Ben bunlardan ayrilanlarin yokluktan beraber olup sonra yine ayni sorunlarla karsilastigina eminim. Ama kucuk ayriliklar illa olur, onlari saymiyorum bile :) en yakin arkadasim suanki esiyle ayrilmisti bi ara ne kadar sure unuttum. Sevgilisi de o da cok yaslarindan olgun kisiler bu arada. Ayrildilar hatta arkadasim ofisinden biriyle falan cikti cok hoslandim dedi. Olmadi o olay ayrildilar. Arkafasim da suanki esi de oyle yuksek aurali, yuksek enerjili, elimi sallasambellisi tipler degildi. Arkadasim iyi kazaniyor muhendis, kocasi da aileden insaat isinde durumlari iyi. Birbirimizden baskasi gelmez diye evlendiler. Oyle aman ahim sahim bi ask yok. Arkadasim baskasi ciksa simdiki esiyle evlenmezdi mesela. Evlilikten ne bekliyorsun falan da cok onemli. Olgun karakteri ile mantikla evlendi. Hic szvmiuor demiyorum tabiki ama eh madem oldu biraz. Ayrilikta baskalari denk gelse olmazdi evlilik mesela.
Şuan ikimiz de 21-22 yaşlarındaydız yaş etkeni de vardır sanırım, işe başladı yeni atandı çalıştığı yer riskli psikolojik olarak da etkiliyor ve herkese karşı aile arkadaşları bana karşı fazlasıyla asabileşti normalde çok efendi bir karakteri var çevremdeki herkes bunu söylüyor. İlişkimiz çok çok güzel gidiyordu, hiç kavgamız olmazdı öyle, insanlar neden kavga etmediğimizi falan sormaya başlamıştı artık. Dışarıdan bakıldığında bu ilişki biterse aşka olan inancımı kaybederim denecek bir ilişkimiz vardır. Her yönden sevdiğimiz sevmediğimz şeyler aynıydı. Ailesi beni çok benimsemişti o benim ailemle tanışmıştı şimdiye evlilik teklifi etmiş olacaktı yaza da nişan yapacaktık ama evlenmemiz iki üç seneyi bulurdu belki de. Ben arkadaş çevresinden çok kıskandm onu biraz kısıtladm sebebi de gerçekten art niyetli insanlardı ve bize zarar verecekleri. Nitekim de öyle oldu. Sonra hepsinde de haklı olduğumu söyledi. Abes bir kıskançlığm yoktu, gerçekten temiz insanlardan kendi çevremden falan asla kıskanmazdm. Sonrasında ayrılmak istediğini söyledi. Annesi ile arasında bazı sebeplerden dolayı kuvvetli bir bağ var bunun olmasını da haklı buluyorum sebeplerden ötürü. Daha sonra annesi beni 50 yaşındaki kadınla ve evliliği ile kıyaslayp mutlu olmayacağımızı, onun bu durumlara gelemeyeceğni ve bu nedenle nişan atarsa daha kötü olacağını falan söylemiş kötü bir şekilde empoze etti. Şuan da duygularım çok yoğundu yazık oldu bana öylelikle ayrıldık. İki buçuk ay önce ayrılmıştık ama yep yan yanaydık sevgili gibiydik. Beş gün oldu tamamen biteli giderken sarıldı arkasına bakarak gitti. Bu süreçte döner mi çok merak ediyorum. Tekrsr dönerse eskisi gibi olmayacağım daha bilinçli olacağım, sevgim yine devam edecek ailesiyle de konuşacağım bu kadar yakın olmayacağım. Yani şuan aklına geliyor muyumdur acaba ya da bu kadar anıyı bir anda silebilir mi benim değerimi daha iyi anlar mı bilmiyorum. Bazen insanlar hata yaparak çoğu şeyi öğrenip bilinçleniyor ben de öyleyim çoğunlukla

Saygısızlık yapmam saygımı korurum tabi içlerine yine gireceğim ama eskisi gibi tam anlamıyla yakın olamam, olunca böyle sorunlar çıkıyor
Buna en başta o adam izin vermez işte. Annesinin onayından geçmeden evlenemiyorsunuz. Yanlış anlamayın, gerçekten size mesafe koyduracaklarını buna izin vereceklerini ciddi ciddi düşünüyor musunuz?

Buna en başta o adam izin vermez işte. Annesinin onayından geçmeden evlenemiyorsunuz. Yanlış anlamayın, gerçekten size mesafe koyduracaklarını buna izin vereceklerini ciddi ciddi düşünüyor musunuz?
İnanın ilk defa böyle şeyleri yaşadığım için çok fazla toyluğum var ne olacağını nasıl davranacağımı bilmiyorum ama gerçekten haksızlığa uğradığımı düşünüyorum böyle olmamalydı

İnanın ilk defa böyle şeyleri yaşadığım için çok fazla toyluğum var ne olacağını nasıl davranacağımı bilmiyorum ama gerçekten haksızlığa uğradığımı düşünüyorum böyle olmamalydı
Bakın, kadın sorun çıkaran, oğluşunu üzen uğraştıran, yoran gelin istemiyor. Vaktinde erkek kardeşine söz geçirememiş, onun hıncını da hem oğlundan hem hayatına giren kadından alacak. Bu kadar hayattan alacaklı bir kadın ve onun sütten kesmediği oğluyla siz yaşlanırsınız. Bu çocuk eninde sonunda sırf kafam rahat etsin, anam dellenip durmasın diye bu işi ona bırakacak, onun eliyle seçtiği kızı alacak. Uğraşmak, sorumluluk almak, sorun çözmek istemiyor, o işlerde gözü yok.

Bakın, kadın sorun çıkaran, oğluşunu üzen uğraştıran, yoran gelin istemiyor. Vaktinde erkek kardeşine söz geçirememiş, onun hıncını da hem oğlundan hem hayatına giren kadından alacak. Bu kadar hayattan alacaklı bir kadın ve onun sütten kesmediği oğluyla siz yaşlanırsınız. Bu çocuk eninde sonunda sırf kafam rahat etsin, anam dellenip durmasın diye bu işi ona bırakacak, onun eliyle seçtiği kızı alacak. Uğraşmak, sorumluluk almak, sorun çözmek istemiyor, o işlerde gözü yok.
Aslında haklısınız yorumlarınız için çok teşekkür ederim insanlar yedisinde ne ise yetmişinde de o oluyor karşımdaki çözüm odaklı olmayp annesine bu fırsatı verdiyse zaten bunun da devamı rahat bir şekilde gelir

Siz biliyo muydunuz sizle sevgiliyken kızlada sevgili olduğunu?
söyle oldu. beni seviyordu ilk başta ama bana değil hep başkalarına söyledi. ben de o yüzden bana direkt bir sey söylemediği için hiçbir şey bilmiyormus gibi davrandım. sonra o sevgili yaptı 1 yıl sonra falan. ben hatta tebrik ettim falan. ilk bastan beri hep kızı kötülüyordu ama. sonra benim babam beyin kanaması gecirdi ve o dönem hep yanımda oldu. hastaneye falan geldi benimle hep. bir gün yoğun bakımın önünde beklerken ben uyuyakaldım. ama hala etrafımda olanların farkındayım. bir baktım bu saçlarımı falan okşuyor. ben yine hiçbir şey bilmiyormusum gibi yaptım. sonra uzaklaştım ondan ama o sürekli arayıp görüşmek istedi. bir gün onun çalıştığı iş yerine gittik arkadasimla. birden bana yükselip ‘sen çok salaksın, hiçbir seyin farkında değilsin’ falan dedi. yanımda arkadasim olduğu için yine anlamamış gibi yaptım 😂 sonra gece aradım konustum dedim ben o kızın yerinde olmak istemezdim. yapma böyle sana yakışmıyor falan dedim. hatta bir gün kız arkadasi da ben de onun iş yerindeydik yemek yiyorduk. kızın yanına hiç gitmedi sürekli benim yanımda oturdu falan ben rahatsız oldum. sonra ben kuzenimle tatile gidecektim. ama arkadasim buna yanındaki sevgilisi falan demis olayı kapatsın diye. bu da biz tatildeyken bana mesaj atıp bir ton laf etti nasıl başka biriyle tatile gidersin falan diye. ben de durumu anlattım. sonra da kızla ayrıldım ben seninle olmak istiyorum falan dedi. 2 gün sonra bi baktım kızla barismis tekrar 😂 sonra tekrar ayrıldı. geldi. kız takıntılı bir tipti defalarca beni de tehdit etti. kendine zarar vermekle korkuttu falan. öyle defalarca git geller oldu. ben hiç birinde ne gel ne de git demedim 😂 sonra bir gün bana ‘ne olursa olsun, ne yaşarsak yaşaalım en sonunda hep sana gelicem ben’ dedi. ben de tabii o zamanlar saf aşık etkilendim bundan. en sonunda tekrar gitti ve bana sadece ‘lütfen ben sana yazsam, arasam bile konusma benimle’ dedi. ben de okay dedim 😂 sonradan çok zorbalandım kız tarafından. beni arayıp ağlayıp duran kız arkadas ortamımda bana çok baskı yaptı. arkasimin doğum gününde sürpriz olarak sevdiği filme bilet almistim. arkadasim da bunu storyde paylaşmıştı. kız bunu görüp hemen yan koltuğumuza bilet almisti 😂 ben yine de hiç muhatap olmadım. düğünlerinden önce de çocuk onu affetmem için mesaj attı. Allah affetsin dedim 😂 ondan bir süre sonra da kız sanırım bu mesajları görüp bana yazdı yukarda bahsettiğim gibi. saçma sapan bir seydi valla😂

X