Etkisini hayırlısıyla gördüğümüz dilek dualarımız

Bebek icin 41 ayri kisi ye 41 hurma dagitmis annem.Hurmalara meryem suresi okundu ve tekrar bende topladi. Esimle birlikte yedik.inanıyorum

Çok teşekkürler paylaştığınız için.. umarım birilerine faydası dokunur Allah razı olsun? Sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim İnşallah, analı babalı büyüsün

Konu up olsun, var mı tesirini bildiğiniz başka dualar arkadaşlar?
Ben site site forum forum gezdim geziyorum dua için. Benim duamın vakti gelmedi insallah sabırla bekliyorum. Rabbim tez vakitte nasip etsin Amin. Bildiklerim yaptıklarım: 1-cumartesi günü okunan 1900 tane tevbe süresi 129. Ayet var
2- hacet namazı (4-12 rekatlık)
3- Seher vakti uyanıp dua etmek
4- Yasin suresini mübin duası ile okumak
5- 41 fetih okumak
6- kenzülarş ve sekine duaları
7- Esma-ül-Hüsna ( belli sayılarda)
8- hadid suresinin ilk 6 ve haşr süresinin son 4 ayetlerini okumak
9- 313 ayetelkursi ve Fatiha sureleri okumak
10- 1000 Fatiha ve 1001 ihlas
11- duanın kabul oldugu vakitleri deli gibi takip etmek ve her gördüğünden bolca dua istemek.

Başka bir yerde gördüğüm bu yazıyı sizinle de paylaşayım, umudunuzu kaybetmeyin sakın.

Duayla ilgili ayet ve hadisler

1."Eğer kulum, bana ellerini kaldırır da dua ederse, ben o elleri boş olarak geri çevirmekten hayâ ederim."

2.Ben, kulumun zannı üzereyim. Artık dilediği gibi düşünsün!.." Yani siz dua ederken, o duanızın kesinlikle kabul göreceğini düşünürseniz, biliniz ki mutlaka isteğiniz meydana gelecektir!..

3." Bir şeyi istemek, ona nâil olmak demektir; Zirâ Allâhu Teâlâ kabul etmeyeceği duayı kuluna ettirmez." DUA’nın ısrarla devamına müsaade olunması, o duaya icabet edileceğinin de göstergesidir. Zirâ, Allâh, kabul etmeyeceği DUA’ya ısrarla devam şansı tanımaz. Kişi, bir konudaki DUAsında ısrarlı değilse, o DUA'nın yerine gelme şansı da son derece düşüktür.DUA'da en önemli yardımcı faktörlerden biri de istenilen şey hususunda ısrarlı olmaktır. Herhangi bir konuda bir iki defa dua edip arkasını bırakmak son derece yanlıştır.

4." Allah istemedikçe siz isteyemezsiniz !." - Peki, biz dua ettiğimiz zaman, kabul olur mu?.. Yani, sizde ortaya çıkan bu istek, gerçekte Allâh istemiş olduğu için sizde ortaya çıkmaktadır!.. Eğer, Allâh istememiş olsaydı, siz dahi o şeyi isteyemezdiniz.

5.Ulu Allah (C.C) söyle buyurur: " Basina bir bela geldigi zaman bana siginan kulun, daha o hic bir istekte bulunmadan, diledigi yerine getirir ve daha yalvarmadan duasini kabul ederim. buna karsilik basina bir bela geldigi zaman bana degilde varliklardan birine siginan kulun yüzüne bütün gökyüzü kapilarini kitlerim." demistir.

6.Dahhak der ki: " her kirk gecede bir basina ya bir bela ya bir keder veya bir musibet gelmeyen kimsenin hesabina, Allah (C.C) katinda hic bir hayir yazilmaz"

7.Hazreti Rasûl aleyhi's-selâm buyuruyor:" Herhangi bir kul, koltuğunun altı görülecek şekilde ellerini kaldırır ve Allâh'dan bir dilekte bulunursa; acele etmediği takdirde kesinlikle duasına icabet edilir.- Acele nasıl olur yâ Resûlallah?..- Dua ettim ettim, kabul olmadı, der"(de vazgeçer)… işte bu yanlıştır; dua yerine gelene kadar ısrar etmek gerekir."Hazreti Rasûl aleyhi's-selâm, "şeksiz - şüphesiz, kabûl olacağından emin olunarak" DUA edilmesini tavsiye etmiştir.

8.Ayrıca, DUA konusunda, ŞEYTAN vasfıyla bilinen CİNLER'in insana çok yanlış fikirler telkini de sözkonusudur; ki, bu da insanı bu çok etkili silâhı kullanmaktan mahrum bırakır.Tam içinizden DUA etmek gelmişken, ŞEYTAN ismiyle, şeytaniyet vasıfları dolayısıyla lâkablanmış olan CİNLER, hemen bir vesvese verirler. "Aman canım niye dua edeyim, nasıl olsa kaderde varsa olur!" DUA etsem de etmesem de iş olacağına varır, ne diye DUA edeyim ." Ve, böylece siz, DUA etmekten vazgeçip; en güçlü SİLAH olan DUAdan mahrum kalırsınız. DUA'dan mahrum kalmak, DUA etmemek suretiyle de nelerden mahrum kaldığınızı asla hayâl bile edemezsiniz.İşte bu yüzdendir ki, Hazret-i Rasûlullah aleyhi's-selâm bakın bize ne tavsiye ediyor: "Nalınınızın tasmasına, koyununuzun otuna kadar her şeyi Allâh'tan isteyiniz.." "Allâh'ın fazlı kereminden isteyiniz, çünki istenilmesinden hoşlanır.' "Şüphesiz ki Allâh, ısrarla DUA eden kullarını çok sever' "Hassas olduğunuz saatlerde DUA etmeyi ganimet biliniz. Çünkü bu hâl rahmet saatinin hâlidir ".

Başka var mi duasi kabul olan.
Ben de tefriciye okuyorum bitince başka dualara başlayacagim insallah

Perşembe gecesi için 2 rekat namaz kılıp selamdan sonra yerinden kalkmadan 1511 kere " ya hu" çekip secdeye kapanıp burda niyetini istiyorsun.. Inanarak dilemek lazım aklından olmayacağına dair bir şüphe etmemen lazım

La havle velâ kuvvete illâ billahil Azim
Hz.Peygamber Aleyhisselam, Hz.Ali Efendimize hitaben şöyle buyurmuştur:

“Ya Ali ! her ne zaman bir darlığa ve sıkıntıya düşersen,bir bela ve musibete uğrarsan şöyle dua et.”

Bismillahirrahmanirrahıym.Vela havle vela kuvvete İlla billahil aliyyil’Azıym.”
(Manası: “Rahman(Esirgeyen)Rahim(Bagışlayan) Allah’ın adıyla..Ondan başka kuvvet ve kudret sahibi yoktur.O’na dayandım,O’na güvendim.”) Günlük 100 okumak

Ben her türlü hacet duasını ettim; sayıyla yapılan duaları ettim. Dilek tespihi yapıp duvara astım. hocaya gidip sıbyan muskası bile yazdırdım (muskayı takmıyorum uzun süredir, atacağım). En güzeli sayılarla muskalarla ritüellerle uğraşmadan yürekten bir dua. ve sürekli iyilik yapmak. iyi şeyler düşünmek, iyi şeyler yapmak.

Ben her türlü hacet duasını ettim; sayıyla yapılan duaları ettim. Dilek tespihi yapıp duvara astım. hocaya gidip sıbyan muskası bile yazdırdım (muskayı takmıyorum uzun süredir, atacağım). En güzeli sayılarla muskalarla ritüellerle uğraşmadan yürekten bir dua. ve sürekli iyilik yapmak. iyi şeyler düşünmek, iyi şeyler yapmak.

Mesaj atacaktım, atamıyorum sana. Çooook sevindim uzun süre sonra tekrar buraya gelip hacetinin olduğunu görmüş olmama. :KK200::nazar::nazar::nazar::nazar: Hamilelik miydi senin hacetin? Rabbim bol bereketli, güzelliklerle dolu hamilelik versin :nazar::anneadayı:

Mesaj atacaktım, atamıyorum sana. Çooook sevindim uzun süre sonra tekrar buraya gelip hacetinin olduğunu görmüş olmama. :KK200::nazar::nazar::nazar::nazar: Hamilelik miydi senin hacetin? Rabbim bol bereketli, güzelliklerle dolu hamilelik versin :nazar::anneadayı:
evet hamilelikti :anneadayı: 30 aydır bekliyorum. Bazen asla anne olamayacağımı düşünüyordum. Ne kadar çok istemişsem artık Rabbim ikiz verdi :emir_bebek::emir_bebek::rolleyes:

Bol bol sadaka; maddi manevi yardım çok önemli.. İmkanı olanlar burs verebilir; olmayanlar haftada en az bir gün; cuma günü olabilir mesela, aç bir dilenciye ekmek arası birşeyler yaptırıp verebilir. Rabbime çok şükür, hayatımda çok uzun bir süredir, yapabilecek olup da "amaaan boşver bana ne" dediğim birşey olmuyor. Allah kabul etmeyeceği duayı ettirmez.

Şükür ki ne çok şükür!

Sonsuz şükür! Çok mutlu oldum, sanki ben hamileyim. :KK76:

Bana özelden yazar mısın, bir konuda dürteceğim seni. :KK49:

Ben sana yazamadım çünkü. Kapalı sanırım.

Bol bol sadaka; maddi manevi yardım çok önemli.. İmkanı olanlar burs verebilir; olmayanlar haftada en az bir gün; cuma günü olabilir mesela, aç bir dilenciye ekmek arası birşeyler yaptırıp verebilir. Rabbime çok şükür, hayatımda çok uzun bir süredir, yapabilecek olup da "amaaan boşver bana ne" dediğim birşey olmuyor. Allah kabul etmeyeceği duayı ettirmez.
Cok cok cok sevindim. Burada duası kabul olanları görünce cok seviniyorum. Allah hayırlı şekilde nasip etsin size duanızın sükrünü. Rabbim bize de nasip etsin inşallah amin

Çok cok mutlu oldum sizin adınıza Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin ikizlerinizi:nazar::anneadayı: Allah isteyen herkese nasip etsin böyle güzel haberler bizlere de umut oluyor :KK74:umarım güzel günler görürüz

X