Esma ül Hüsna zikirleri hakkında..

nergisscan

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2014
83
53
34
Merhaba, bugün youtubede bir hocadan esmaları bilip bilmeden kılmanın üç harflilerle karşılaştıracağını dinledim. Şöyle ki başlarda mükemmel hisler oluşur, altıncı his kuvvetlenir, her şey çok güzel gitmeye başlar fakat bu cinlerin oyunudur gibi bir ifade kullandı. Bunları bir yol gösterici önderliğinde okumak gerektiğini yoksa musallat olmalarının yüksek ihtimal olduğunu söyledi. Açıkçası çok da korktum. Ben yüz güzelliği için, çevremde sevilen biri olmak ve sosyal çevremin genişlemesi için, akıllı ve mantıklı kararlar vermek ve en nihayetinde hayırlı biri ile yuva kurmak için Esma araştırması yapıyordum. Şimdi bu hocayı dinleyince gözüm korktu siz neler düşünüyorsunuz? Sizce doğru mu yani inanmak lazım mı? Korunmak için neler yapılabilir?? Fikirlerinizi çok merak ediyorum gerçekten.

Allahı zikretmek ibadet etmek için kimseye ihtiyacınız yok.Allahın anmak neden korkutucu geliyor aksine ayette de buyuruldugu gibi

"En güzel isimler Allah'ındır. O halde Allah'a o güzel isimleriyle dua edin. O'nun isimlerinin anlamını, eğip büken kimselerden uzak durun. Böyleleri yapıp ettiklerinden dolayı, er geç cezalandırılacaklardır" Araf/180

Ayet gayet acık..Korunma derken üç harfliler için degil sadece agırlık olmaması için okunabilir Nas felak ayetel kursi salavat yeterli olur.

Keşke yeni konu açmak yerine mevcut konularda danışsaydınız fazladan başlık açılmış. Ayrıca yıllar yılı çeşitli Esma okurum hala da okuyorum. Denedikçe anlar insan neyin iyi gelip gelmeyeceğini haşa Allah’ın isimlerinin hepsi şifadır ama herkesin dozu başka.
🦋
Ve de fazlasının da zarar olduğunu duymuştum alemde her şeyin bir sayısı ve dengesi var ☺️ O dengeyi ihtiyacınıza göre siz kuracaksınız. Tek tavsiyem internetten rast gele bir dua okumayın araştırmadan o dediğiniz şey ancak böyle olur 👍🏻

X