Eşli muayene ??

Gulumsekaderine1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2022
236
41
27
Hamilelik için eşli muayeneye kadin doğuma eşimle birlikte mi gitmeliyim yoksa eşim ürolojiye ben kadin doğuma mi gitmeliyim eşli muayene nasıl oluyor?

Anladım. Çok teşekkür ederim. Peki eşimin spermiyogram testini kadin doğuma göstersem doğru olur mu yorumlama konusunda
Benim gittiğim yerlerde bakmıyordular. Üroloji doktoruna gösterip yorum alırdık. Kadın doğumcular erkeğe, ürologlar da kadın için yorum yapmaz kolay kolay. Tedaviye mi başlayacaksnz ?

Benim gittiğim yerlerde bakmıyordular. Üroloji doktoruna gösterip yorum alırdık. Kadın doğumcular erkeğe, ürologlar da kadın için yorum yapmaz kolay kolay. Tedaviye mi başlayacaksnz ?
Bizde hareket sikintisi var doktor degistirecegiz de sperm testi için birdaha ürolojiye görünmesi gerek mi diye merak ettim

Bizde hareket sıkıntısı var üroloji doktoru proxeed önerdi ama kullandık bitti tekrar test verip durumu merak ediyoruz yoksa tüp bebek ya da aşılamayı düşünüyoruz
Sorun esinizde oldugu icin üroloji doktoru karar verecek asılama veya tüp bebege
Bizim de sorun erkekte üroloji doktoru karar verdi

Bizde hareket sıkıntısı var üroloji doktoru proxeed önerdi ama kullandık bitti tekrar test verip durumu merak ediyoruz yoksa tüp bebek ya da aşılamayı düşünüyoruz
Tamam giidp yapın sonra mecburen ürolog görmeli eğer iylesme varsa hemen tedavi demez ilacın dozunu artırır ve ekstra takviye verir. Ama bı ilerleme yoksa da kendisi sizi tedaviye yönlendirir. Ona göre hareket edersiniz.
Kendimden örnek vereyim bı hata yapıp spermiogrm testini kadın doğumcuya göstermiştim ve bize asla çocuğunuz olmaz tüp bebekle bile olmaz dedi. Sonra İstanbul'da cerrah paşa ve Zeynep Kamil de ürolojiye gittik orda ki ürologlar bize normal yoldan olur dedi hep. hatta biz illa tüp Bebek yapalım dedik kabul etmediler bile sonra doğal yoldan oldu çok şükür
Her zaman İşin ehline gidin, sorun derim.

Aa gerçekten mi bana da sonucları gösterdiğim kadin doğumcu böyle söyledi aynen. tüp bebek yapın ugrasmayin hiç dedi ama urologa gosterdigimizde sorun yok normal yolla olur deyip ilac verdi. Bizde ilacı kullandık simdi işte yeniden değerlendirme yapacağız

Bizde o ilacı kullandık çok fayda gören var ama bizde hiç etkiisi olmamıştı. Sonra eşim varikosel ameliyatı da oldu yine hiç birşey değişmedi. Ve biz tedaviye başlama kararı aldık ilaçla tedavi gördük bir aşılama yaptık olmadı. Sonra hiç beklemediğimiz anda geldi çok şükür inşallah sizde böyle en kısa zamanda kavuşursunuz miniğinize
Büyük bir şehirde iseniz en iyi üroloğa gidip görünün. Ne kadar zamandır bekliyorsunuz bilmiyorum ama tedavilere de yavaş yavaş başlayın bu konularda Zaman aleyhimize işliyor malesf

Çok doğru söylüyorsunuz. Büyük şehirde değiliz malesef ama çabamız var bakalım hayırlısı.1 buçuk senedir deniyoruz biz bende bir problem gorunmedi ama eşimde ileri hareket 0 ama yerinde hareketi 42 bu yuzden doktor degerlere normal dedi. Burdaki üroloji doktorumuz zaten işinin iyisi ankaradaki uzman doktorların hocasıymış o yüzden güvenimiz tam aslında bu konuda ama insan ister istemez başka doktorlarında fikrine muhtaç hissediyor bu konuda. 3 ay kullandı ilacı bitkisel takviye falan da yaptık bakalım sonucunu inşallah kötü değildir. Bizde ona gore sekillenmeyi planlıyoruz. Bu arada tebrik ederim sizi de Rabbim kucağınıza da almayı nasip etsin.

Teşekkür ederim
Hadi inşallah işe yarar hepsi de güzel günler yaşarsınız..
Olduğunuz yer küçükse internet üzerinden de bazı ürolog doktorların a mail atıp görüşebilir siniz aslında fikir almk amaçlı.
Bu tedavi işleri küçük yerlerde biraz sıkıntı ya

Evet onu da düşünüp birkaç doktora mesaj atmıştım ama vorikosel mi diye soruyor öncelikle herkes ve görüşmeye çağırınca tıkamıyoruz orda

Bizede kadın doğum öyle dedi test sonuçlarınız nasıldı acaba spermiogram

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…